Vážený občan (2016)

Príjemná a zábavná tragikomédia o jednom zapadákove a známom rodákovi. Zvraty boli žiaľ predvídateľné, ale inak film ubiehal veľmi plynulo. Záverečná bodka s otázkou, čo je realita a čo fikcia, sa mi veľmi páčila. 80% Slovart & Film Europe Media - Kino Lumiere

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Stále je to akčné, stále je to uletené, ale už to nie je tak úderné. Kým jednotka ma prevalcovala, Golden Circle zabavil. Nič viac. Pritom má za vagón nápadov ale je to typické pokračovanie. Všetkého malo byť viac a vo výsledku sme dostali menej. Žiadny závažnejší zvrat a nejakých 10-15 minút by sa dalo pokojne vypustiť. Nudiť som sa ale nenudil, skôr naopak. Stále je to kráľovská zábava. 70%

Faunův labyrint (2006)

Úžasný vizuál a schopnosť pútavo rozprávať zdanlivo jednoduchý príbeh. Del Toro je v polohe, kde sa spája fantazijný svet s tým reálnym, nenapodobiteľný. 100%

Dobrý časy (2017)

Oceňujem, že Pattinson nehral upíra. A že hral. Na soundtrack som si musel chvíľku zvykať, ale potom ma strhol. Rovnako ako dianie, ktoré nestrácalo dynamiku. Niektoré zvraty občas schádzali do veľkých absurdností, ale beriem to tak, že Pattinsonova postava takéto situácie priam priťahovala. 70%

Učitelka (2016)

Pri sledovaní tohto filmu mi chýbala nejaká gradácia deja. Niečo, čo by ma ako diváka zaujalo, respektíve presvedčilo o tom, že to čo sa odohráva na predmetnej škole je fakt gradujúci teror. Namiesto toho sledujeme, ako je už od začiatku divákovi stručne a jasne povedané, ako to je, a presvedčujú sa skôr postavy vo filme, reprezentované rodičmi. Snaha dať učiteľke ľudský rozmer vyfučala do prázdna. Napriek tomu dobrý film zo skvelou Zuzanou Mauréry. Oceňujem aj záverečnú scénu. 70%

Valerian a město tisíce planet (2017)

Najväčším plusom tohto filmu je jednoznačne vizuál a kopa zaujímavých nápadov. Či už berieme do úvahy mimozemšťanov a ich technológie, trhovisko alebo rôzne svety vo svete. Je preto škoda, že zážitok z toho čo divák vidí, nebolo podtrhnuté dobrým scenárom. Ten je totiž deravý, nelogický a niekde v polovici filmu neuveriteľne predvídateľný. Keby film osekali o nejakých 30minút, moholo to mať väčší spád a vyhli by sme sa tak nudným pasážam. Napríklad pasáž s Rihannou mohla ísť do preč celá, a 20 minút ušetrených. Druhá polovica bola rozťahaná, nudná a bez akéhokoľvek zvratu, ktorý by aspoň na moment zaujal. 60%

Baby Driver (2017)

Drive sa nekonal, ale to asi nebolo cieľom. Prvá polovica bola trošku rozvláčna, ale potom sa to rozbehlo a spokojnosť zaznamenala geometrický rast. Oceňujem skvelý výber hudby, cool akciu a sympatické postavy, vrátanie Kevina Spaceyho. Bola pasáž, kedy som sa bál, že film skĺzne do tuctovej šablóny, ale Baby Driver v tomto milo prekvapil. 70%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Bavil ma vizuál, hudobný podmaz, akcia a Charlize bola čarovná, avšak ústredná linka ma nejako obchádzala, keďže bola moc prekombinovaná. Záver a vcelku zaujímavé, aj keď predvídateľné vyvrcholenie to trochu zachránilo, ale žiadny John Wick v sukni sa nekonal. Celkovo ale určite spokojnosť. 70%

Uteč (2017)

Motív to síce nie je úplne nový, ale je podaný vcelku zaujímavo. Človek má zlý, nepríjemný pocit prakticky od začiatku a v momente, keď sa celá záhada prevalí, všetko začne dávať zmysel a pekne do seba zapadať. Záver mi pripadal až moc jednoduchý a priamočiary, ale zase výraznejšie nesklamal. Get Out je aj na základe tržieb príkladom, že aj za málo peňazí sa dá fakt urobiť veľa muziky. 80%

Rozpolcený (2016)

Páči sa mi, že Shyamalan sa po dlhej dobe vrátil k téme nadľudských schopností, ktoré sú úplne logicky odôvodnené. Prepojenie s Unbreakable bolo fantastické a herecký výkon Jamesa McAvoya asi netreba moc rozoberať. Malo to síce jednu nudnejšiu pasáž, ale nič závažné. 80%