Ztracen v džungli (2017)

Prípad podľa ktorého bol tento film natočený poznám. Videl som o ňom niekoľko dokumentov a preto ma film obsahovo neprekvapil a asi aj preto ma zvraty príliš nezaujali. Na druhú stranu viem zase posúdiť, že tvorcovia si pri stavbe príbehu príliš neulietali. Úvod šlape kvalitne, v druhej časti, keď už je Radcliffe sólo, nie sú tie momenty až také úderné ako som čakal. Zahraté to bolo dobre, mentálny stav bol zachytený tiež dobre, ale mohli trochu viac zatlačiť na znázornenie fyzických ohrození. Zlý film to ale určite nie je. Plus Daniel si zaknihoval ďalšiu zaujímavú úlohu. 70%

Wind River (2017)

Mrazivý thriller, ktorý ide neskutočne pod kožu. Pomalé tempo, ale o to údernejšie scény. Záverečný "masaker" mi pripadal, ako keď sa odstrelí tlakový ventil. Nominácie na plešounov sú nutnosť! 100%

Bushwick (2017)

Zaujal ma trailer. Úvod filmu tiež nebol zlý, ale potom to už išlo dolu vodou. Nefunguje scenár, hudba je miestami vyslovene otravná, kvázi originálna kamera je občas neskutočne mimo. Zaujímavý nápad a pár svetlých momentov žiaľ nestačilo na celkovo dobré hodnotenie. Plus Bautista bol v civilných scénach dosť drevený. 40%

Válka o planetu opic (2017)

Neskutočne dobré zavŕšenie trilógie. To ako si novodobé opice dokázali držať veľmi vysokú úroveň je fascinujúce. Tretí diel už síce neprináša toľko akcie, ale o to je emocionálne nabitejší. Pohľad cez plot je údernejší ako šialená prestrelka. Efekty už asi nemá zmysel nejako rozoberať, to je opäť extratrieda. Bavil ma aj Woody Harrelson, aj keď vyvrcholenie jeho príbehovej línie bolo trochu predvídateľné. 100%

The Limehouse Golem (2016)

Chvíľku som si musel zvykať na tú divadelnosť, ale potom som ju vnímal skôr ako plus. Špinavé ulice Londýna ako kulisa pre brutálne vraždy fungovali skvele. Nejde o výnimočné dielo a veľká škoda, že je tak predvídateľné, ale úplná strata času to nie je. 60%

Spectral (2016)

Pohodová jednohubka. Zo začiatku dešifrovanie tajomstva funguje, v závere to ale trochu zhadzujú MacGyver momenty, ale inak bez problémov. Skvelé kulisy, vizuál, nápad. Netflix zase príjemne prekvapil. 60%

Mumie (2017)

Tak toto nevyšlo. Prepraná "Fraserova" múmia, s nefunkčným príbehom, otravným Hydeom a večne zdeseným Cruisom. Záverečná patetická scéna o tom, ako treba mať občas po ruke zlých chlapcov na boj proti zlu, akoby vypadla zo Suicide Squad. Dajte mi s budovaním univerza pokoj. Universal to skrátka nevie a mal by sa na to vykašlať. 50%

6 Days (2017)

Zaujímavá kombinácia filmu o vyjednávaní a o špeciálnej jednotke, pripravujúcej sa na akciu. Páčil sa mi politický rozmer, ktorému sa musel vyjednávač ale aj SAS neustále prispôsobovať. Herci sympatický, akcia realistická a dynamická - žiaden Rambo štýl - a aj keď to malo pár hluchých miest, celkovo som spokojný. 70%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Raimiho Spider-Man bol super. Ale toto tak úžasne vystihlo myšlienku a feeling starých komiksov, že moje fanúšikovské srdiečko plesalo od radosti. Vtipné, svižné, moderné, s presahmi do MCU - paráda. A Keaton! 90%

Bedeviled (2016)

Pohodový teenage horor. Občas škrípe logika, miestami nepresvedčivé herecké výkony, ale pri takomto filme ma to nejako extra neirituje. Nápad síce tiež nebol úplne originálny, ale zabavil som sa. 60%