Fantastická žena (2017)

Veľmi príjemné prekvapenie. Dobre uchopená, komplikovaná téma, príťažlivý vizuál a zapadajúci hudobný podmaz. Taktiež zúfalstvo v boji o vlastnú identitu, v boji proti predsudkom a emocionálne vypätie zo straty milovaného človeka som hlavnej hrdinke veril a mala moje sympatie. Jediné, čo by som možno vytkol, bol záver, ktorý mal prísť už niekoľkokrát, ale stále sa pokračovalo. 80% Be2Can 2017 - Kino Lumiere

Únos (2017)

Téma je určite silná, ale spracovanie priemerné, miestami vyslovene zlé. Film nemá tempo, nejaký vrchol, je neustále kúskovaný, sledujeme len útržky a nič čo by spolu fungovalo. Keby som nevedel z čoho film vychádza, niektoré scény by som asi nepochopil. 50%

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Konečne pozerateľný piráti. Zábava pritiahnutá za uši s kopou dobrých vtipov a hlášok. Johny je otravný len trochu, ale Bardem je geniálny. Presladený záver nebol nutný, ale nejako extrémne ma nerušil. 70%

Srdečně vás vítáme (2017)

Filmov na túto tému je už x, ale je fajn, keď má človek k dispozícii európske prevedenie. Občas je film príliš idealistický a úplne to vygraduje v závere, avšak zabavil som sa a nič viac som od filmu ani nečakal. Pokrytectvo intelektuálov bolo znázornené skvele. 60%

ARQ (2016)

Má to tempo, kopu zaujímavých zvratov, nie je to zbytočne dlhé a aj keď to nie je moc originálny námet, je to dôkaz, že aj za málo peňazí sa dá urobiť skvelý film. Komorné Edge of Tomorrow. 70%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Neskutočná nálož! Konečne to niekto urobil inak a urobil to cool. Ritchieho štýl tu tečie z každej scény a dáva tomuto tuctovnému fantasy príbehu prímes gangsterky. Neskutočne dobre som sa bavil. Škoda, že pokračovania sa asi nedočkáme. Marketérom by mali odťať ruky. 100%

John Wick 2 (2017)

Je to tak trochu copy-paste jednotky, plus niektoré veci sa tlačia už trochu do extrému, ale stále to funguje. Škoda, že záver sa už nesie v duchu - dajme tam čo najviac priestoru pre pokračovanie - ako v nejakom rozumnom finále. 80%

Wonder Woman (2017)

DC sa to konečne podarilo. Od Man of Steel konečne poriadny film. Síce je to obsahovo tak trochu kopírka prvého Captaina, ale oveľa lepšie spracovaná. Prvý Cap mi totiž vôbec nesadol, narozdiel od Wonderky. Potešila akcia, humor (!), nebralo sa to tak strašne temno-vážne, a aj záporák fungoval. Myslím si, že je jasné, kto bude hlavným PR artiklom DC na najbližšie roky. 90%

Duch ve stroji (2017)

Nechytil ma anime originál, a nechytilo ma ani toto. Vizuál super, ale obsahovo prázdne, nezaujímavé. A pravdepodobne aj zbytočné. 60.%

Star Trek X: Nemesis (2002)

Komplexne veľmi dobre zvládnutý Star Trek film. Bolo tam trochu z klasického filozofovania, dostatok akcie, nejaký ten zvrat. Spokojnosť. 70%