Absolvent (1967)

Kultový soundtrack, ale obsahom skôr sklamanie, najmä trapný koniec. Herecky skvelé..

Nenávist (1995)

Dávam len tri, lebo to nie je môd druh filmu, veľa kriku a nadávok, inak veľmi autenticky zahraté, VIncent Cassel úžasný ako ušaté torpédo a všetci traja chalani dávajú tomu esenciu

Olověná vesta (1987)

Prvá hodina výcviku je strašne náročná a ubíjajúca na sledovanie až som to vypol, neskôr som sa k filmu vrátil a oplatilo sa.. :)

Match Point - Hra osudu (2005)

Dost dobry film. Rozbieha sa mozno trochu sucho anglicky ale potom verne zachytava dosledky ziadostivosti a klamstva.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Som to vypol po 45 minútach, bo nemôžem to brať vážne dnes, strašne mi to príde naivné a nudil som sa pritom, je to z úplne inej doby. Potom mi to nedalo a som sa k tomu znova vrátil a zase vypol po ďalších 20 minútach...na tretí krát som to dopozeral a je to fakt klasika, so silným morálnym posolstvom pre vtedajšiu ako i dnešnú situáciu - ľudstvo sa stále nepoučilo...Michael Rennie úžasný charizmoš - ale niektorí komparzisti dosť trápny :)

Noe (2014)

Toto si už druhýkrát nepozriem, nepoderané obsahovo a ešte aj triky sú primitívne

Země bez zákona (2012)

Skvelo zahraté, Tom Hardy, Guy Pearce, Shia...+ pasujúci soundtrack, ale inak to nemá hĺbku, ukazuje vlastne, že zločinci vyhrali nad zákonom

Nový svět (2005)

Je radosť pozerať Mallickove filmy, vždy si pri nich oddýchnem. Niečo nesmierne jemné a prepracované. Sýmfónia klasickej hudby a zvukov prírody, meditácia.. Je to trošku zheroizované, čo sa hlavnej postavy týka, jedná sa však o spracovanie legendy. Film je natočený rovnakým štýlom ako jeho predchodca Thin Red Line, vizuálny poet Mallick opäť zobrazuje harmonický život domorodcov spätý s prírodou v kontraste s neduhmi našej rozvinutej spoločnosti. Aj keď som celkom nepochopil pointu toho filmu, bolo to veľmi príjemné na pozeranie. Extended Cut mi prišiel zbytočne natiahnutý. Prvé dve hodiny sú magické ale posledná hodina od kapitoly Proposal s Christianom Baleom je už o ničom...

Skyfall (2012)

Po hodine som vypol, nezaujalo ničím, nenašiel som tam Mendesov rukopis, iba klasická Bondovka