Osudový dotek (2004)

Představa, že bychom mohli cestovat časem a měnit minulost k obrazu svému, je natolik lákavá, že i já se občas nechám strhnout filmem, který o tom vypráví. Tady mi však častá nelogičnost děje pokazila celkový dojem. Výsledek nezachránil ani Ashton Kutcher, na něhož se sice dobře kouká, ale tím to bohužel hasne. (65%)

Český slavík 21 (2021) (pořad)

Dno televizní (a vlastně i hudební) zábavy zaštítěné odporně samolibým Karlem Janečkem. Jednu hvězdičku můžu s čistým svědomím dát pouze dojemné vzpomínce Mariána Čekovského na Mekyho Žbirku a vkusnému vystoupení Evy Burešové s Ondřejem Brzobohatým.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Je obdivuhodné, jak mladistvou látku dokáže ve svém věku Steven Spielberg převést na plátna kin. Nicméně z tohoto jeho počinu nejsem příliš nadšená. Být film o půl hodinky kratší, zřejmě bych se tolik nenudila, ale pořád by šlo o vyprázdněný příběh. (55%)

Vosy útočí (2005) (TV film) odpad!

Stupidnější scénář by se fakt těžko hledal, úroveň digitálních triků je doslova tragická a místo otřesných herců by stačilo postavit na plac papundeklové figuríny.

Veřejné lži (2019)

Řemeslně skvěle zpracovaný snímek pojednávající o kauze, jež měla v roce 2003 přímou souvislost s invazí amerických a britských vojsk do Iráku. Keira Knightleyová jako odvážná špionka Katharine Gunová podává velmi přesvědčivý výkon, přičemž působí fyzicky i psychicky značně vyčerpaně, což je pro ztvárnění této role potřebné. Za zmínku též stojí strukturálně jednotný hudební doprovod, který dokáže udržet dramatické napětí prakticky po celou stopáž filmu. (75%)

Bohémové (2005)

Báječná hudba, smysluplné texty, zaláskovaný příběh a nechybí ani nějaká ta dojemná scéna. Není divu, že mi při téhle třaskavé kombinaci ke konci i slzička ukápla. No co bych ještě vyprávěla, prostě mě to bavilo. (80%)

Tlouštíci (2020) (pořad)

Tento pořad by mohl docela dobře motivovat lidi, kteří začínají mít problémy s nadváhou. Třeba si při jeho sledování uvědomí, kam až to může zajít. Odstrašujících případů tady mají přehršel a možností, jak nepříjemnou životní situaci řešit, je tu taky dostatek. (60%)

Ženská pomsta (2020)

Ženská pomsta mi tak trochu připomíná přehlídku nesympatických volů a krav, přičemž o ubohosti scénáře se radši nebudu konkrétně zmiňovat. Omlouvám se za to přirovnání k dobytku, ale nic příhodnějšího mě nenapadlo. Z herecké sestavy jsem se bez jistého sebezapření dokázala dívat pouze na Jakuba Koháka, což nepovažuji za dobrou reklamu pro film. A jestli tohle měla být vtipná komedie, tak pocházím nejspíš z Marsu, protože jsem se vůbec nezasmála. Jednu hvězdičku dávám za kupodivu celkem obstojné zakončení této prapodivné taškařice. (15%)

Nádraží (2017) (seriál)

Občas jsem se sice zasmála, ale po většinu času mi za zdejší herecké osazenstvo bylo trochu trapně, což mě mrzí zejména v případě Igora Chmely. (40%)

Polina (2016)

Žít svůj život v rytmu tance, nebo lépe řečeno tančit svůj život. Tak by se ve stručnosti dal charakterizovat tento povedený film. Na rozdíl od ostatních recenzentů se mi Anastasia Shevtsova v titulní roli moc zamlouvala, a to nejen proto, že krásně tančila. Ještě víc se mi líbilo téměř dokonalé propojení baletu s hudbou, ať už klasickou či moderní. Úplně mě to zvedalo ze sedačky, měla jsem chuť si taky zatrsat. Příběh se přeci jen trochu liší od podobně laděných snímků, za což dávám jednoznačně palec nahoru. Celkové vyznění je poněkud sladkobolné. (80%)