Sbal prachy a vypadni (1998)

Chápu, že tohle všichni srovnávaj s Podfu(c)kem, takže abych nezaostávala, taky se k tomu lehce vyjádřim: podobný, podobně nic převratnýho, ale možná o kapku lepší. Asi díky vtipnějším scénám nebo neuvěřitelnejm změnám. Myslim, že se sem celkem hodí: Jendou si dole, jednou nahoře. Život plyne jak voda a smrt je jako moře...

Kmotr III (1990)

Konečně sem se dočkala Kmotra, u kterýho se pochopila každou větu, neplácalo se pátý přes devátý a po dvojce to bylo časově zvládnutelně ulehčený. Musim přiznat, že po předchozích dílech bych tomuhle dala nejradši 6:)

Proroctví z temnot (2002)

Rayovi, kterýho dávali před timhle, sem dala 5, tak tomuhle musim dát 4. Kdyby dostal Ray 4, tak tohle hádejte...3! :) Pořád ale teda přemejšlim nad tim, jestli se to stalo nebo ne. Jestli se to vůbec mohlo stát nebo ne. Bylo tam takovejch záhad, kdy se mi ježily vlasy, ale celkově sem zůstávala v klidu, což mě mrzí. Chtěla sem se bát a nemoct pak usnout, ale jako miminko sem usínala už při filmu. I tak ale promyšlenej a zamotanej děj, kterej se krásně vysvětlí, zvlášť číslo 37...

Ray (2004)

Dlouho sem uvažovala mezi 4 a 5, ale biografie sou moje, tak sem sáhla po 5. Ray byl sice klasickym případem muzikanta minulýho (pokračování v tomhle) století, kdy se stal úspěšnym, založil rodinu, získal prachy, ale ničeho si nevážil, tak se tahal s ženskejma a utrácel za drogy. Dopad...jak to vlastně dopad?;) Do toho to tragický dětství. Jak někomu můžou jen tak začít slzet a hnisat oči, až prostě ohluchne? Hrůza. O to víc byl ale cítit Rayův smysl pro prožitek. Vůbec sem ho neznala, ale jeho písničky zná každej, i když jazzu zrovna neholduju. Zato piánu jo!

Super Size Me (2004)

Viděla sem tenhle dokument s babičkou a ta hned nutila mý sestřenky se na to taky koukat a odrazovat je od mekáče. Ale na něm vlastně zas tak nic špatnýho neni. Co je dneska zdravý a hygienický? Je to v lidech mít vůli buď tam nechodit, když se jim to hnusí, nebo se hejbat. Neni nic jednoduššího. Ale když jim to nevadí, že kynou jak bečky, divěj se, že zase přibrali a když je jim špatně, dou se najíst do meka. Pak si zas kydnou na gauč a kynou dál. Ničej si všechny orgány, dělaj ze sebe hypochondry, a tak radši dál seděj, aby si sportem třeba neublížili. Proč ne. Morgan je fakt odvážnej, když obětoval vlastní tělo, aby Amíkům ukázal, jak žijou. A ten krokoměr? :D

Dannyho parťáci 2 (2004)

Matt se snažil o větší pozornost, což bylo super, jinak to zas tak super nebylo. Náměť sehnat zpátky rozhýřený prachy byl dobrej, pak ale začaly přibejvat další skutečnosti a nucená akce mě nebavila. Jednou byla ve vězení část, pak druhá, pak ňák všichni, pak zas byli všichni venku, prostě nic zajímavýho a oproti výborný jedničce, zase jedna dvojka, co propadla.

Ronin (1998)

Roninovu první hodinu sem sdílela s Dannyho parťákama 2, ale i když sem se sem za 5 vrátila, naprosto nic novýho se nestalo. Nic, co bych hned nepochopila. Vlastně taková filmová telenovela. Chtěla sem to vidět kvůli těm dvěma fešákům (až na Rena:) ), oni nezklamali, ale film jo.

Hoří, má panenko (1967)

Srandy kopec, ale kdyby to bylo delší, asi by mě to za chvíli nudilo. Ale jinak nezapomenutelná klasika, kterou sem konečně měla možnost vidět.

Pianista (2002)

Klobouk dolů, Pianisto. Prstíky ti běhaj fakt chvályvícnežhodně. Máš fakt vhodný méno a nad tvym osudem a štěstim zůstává rozum stát. Sice je to další snímek z dlouhý řady o druhý světový, ale z propracovanýho pohledu Žida. Někdy je to z pohledu Němců, někdy od nezávislýho pozorovatele, takže tohle vlastně bylo zase trochu něco jinýho. Hodně mě (a nejen mě:) )zamrazilo, když byl vyhozenej ten dědula na kolečkovym křesle, když na povel nevstal...Nebo když bouchla bomba a Szpilmann na chvíli ohluchnul. Ale nejenom, že ohluchnul on, my diváci sme taky slyšeli to hrozný pískání. Fakt libový.

Annie Hallová (1977)

Tomu jejímu oblečení se budu asi dycky smát. Škoda, že mě nepobavilo nic jinýho. Chvílema sem usínala, chvílema koukala na hodinky a i přes tak krátkou stopáž film ne a ne utíkat. Allenovy zvláštnosti, kdy stáli v místnosti a účastnili se jako neviditelný pozorovatelé minulosti, sem si pak ani neužila a fakt sem se prostě nebavila. Navíc mi jeho "skákání na ženský" přijde nechutný, je holt takovej ňákej slizkej, ale zas na druhou stranu jenom to zkusit...O:-)