Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Našláplej náhul co se týče nápaditosti, tolik režijních a scénáristickejch nápadů jsem snad nikdy v jednom filmu neviděl (možná první Crank). Ten původní komiks musí bejt příšernej, ale Edgar Wright je vždy zárukou parádní a kvalitně provedený zábavy. Co se týče herců, tak nejvíc mě bavili evil ex-boyfriends Routh s Evansem (u Routha je to ale taky hodně daný postavou). Evanse bych kldině bral jako "final bosse" místo toho stávajícího, kterej mě nebavil. Homosexuální spolubydlící Kieran Culkin je výbornej a asi nejvtipnější postava filmu, Scottova kapela a "fake highschool girlfriend" taky do svejch rolí dobře sedí. Co se týče hlavní dvojice, M.E. Winstead je v pohodě, zato Michael Cera už mě štve - sice je celkem dobrej, ale když v KAŽDYM filmu hraje toho úplně samýho ukňučenýho losera, tak vás to logicky brzy přestane bavit. Minusem filmu je hlavně jeho předloha a taky fakt, že děj od první bitvy prakticky negraduje, takže mě ke konci už trochu nudil a bylo mi celkem jedno, jak dopadne. Jen škoda, že to byl z komerčího hlediska tak děsivej propadák. Dalo se to čekat, na většinu lidí je to asi moc ujetý, ale studia mají další jasný signál, že mladé mainstreamové publikum nechce originalitu a nápaditost. Zkurvené generické prefabrikáty (jedoucí vždy podle stejné šablony, s několika málo proměnnými závislými na tom, co zrovna letí - ať už to jsou emo upíři, magie nebo cokoli jinýho) stejně vydělaj nejvíc.

Všemocný (2011)

Výborná kamera a famozní Bradley Cooper, kterej v naprostý pohodě utáhne celej film a všechny fáze jeho postavy, tenhle sympatickej thriller povyšují nad průměr. Scénář se snaží být originální, ale je co do logiky velmi děravý a konec je, jakožto tradičně u všech filmů tohoto typu, slabý a hloupý. De Niro je sice pořád borec, ale na plátně je všehovšudy asi sedm minut, takže byl do filmu angažován hlavně na plakát, asi kdyby někomu Cooper (jehož hvězda poslední 2 roky vyletěla raketově vzhůru, ale naprosto zaslouženě) náhodou nestačil.

Iron Man 2 (2010)

Jako kurevsky drahá reklama na Oracle asi dobrý, ale jinak zklamání. Ono udělat místo superakčního filmu trikovou konverzačku nemusí bejt špatný, jenže s timhle scénářem to ale nemá šanci. Ne že bych se nudil, ale logiku tam člověk často hledá marně, příběh ani moc nevygraduje, no a záporáci, to je bída. Sam Rockwell neni nebezpečnej, akorát protivnej a přehrává. Mickey Rourke je sice dobrej, ale Whiplash je hrozná postava, a Rusáka Mickeymu taky nikdo nesežere (akcent má relativně v pořádku, ale ten ksicht!). Nakonec to zase celý stojí na Downeym, kterej s přehledem svym charismatem zachraňuje Iron Mana 2 od průseru. Scarlett překvapivě taky dobrá. Nakonec ještě ke Gwyneth Palthrow: jak se mi v jedničce líbila, tak tady to trochu přehnala jak se solárkem, tak s anorexií.. / P.S.: v podstatě se můžu podepsat pod komentář uživatele Adrian

Invaze (2002) (TV film)

je to super hrozný, ale je tam Bruce Campbell :)

Zelený sršeň (2011)

Green Hornet osciluje mezi "trochu nuda,dost to drhne", "Rogen už zase dvě minuty v kuse řve a je to otravný" (čili 2*) a "hele fakt dobrý" , "a teď i ten Rogen byl vtipnej" (4*), takže ve výsledku je to zasloužený průměrný hodnocení. Christoph Waltz opět výbornej, ale moc prostoru teda nemá. Asi nejlepší je fakt ten Franco na začátku a taky zjištění, že Edward Furlong se ještě nepředávkoval a je naživu. Jo a 3D opět úplně zbytečný, pokud půjdete na 2D verzi, tak o nic nepřijdete.

Vincentův svět (2004) (seriál)

Málokterej seriál mě přibije k židli na 7 sezon. Je mi úplně líto, že osmička bude poslední. Jasně, některý díly nebo i série jsou slabší, ale ten vývoj seriálu, kterej začal jako perfektní eye-candy pro chlapy, plnej povrchní zábavy (nejlepší baby, auta, chlast a hůlo furt dokola), mě dostává. Postupem času má seriál větší hloubku a hlavně Ari Gold (dokonalý Jeremy Piven, kterýho jsem až do Entourage vůbec nemusel) roste čím dál víc - pro mě už je teď (tak od šestý série) hlavní postavou on a ne Vince nebo Eric. Dokonce bych řek, že Ari Gold během sedmi sezón vyrost v jednu z nejvýraznějších seriálových postav v dějinách. Entourage má navíc takovou reputaci, že každej, kdo v hollywoodskym showbusinessu něco znamená, už v něm byl, protože kdo se neobjevil v Entourage, ten jako by neexistoval. A výbornej Johnny Drama navrch. Jeden z nejlepších seriálů out there. / Edit po shlednuti 8. sezony : Ach jo. A to tech sedm predchozich sezon bylo tak skvelejch.

Machete (2010)

Klasickej Rodriguez, jako exploitation je to parádní - spousta pomrkávaček a černýho humoru, sem tam nějaké to ňadro, hektolitr krve snad zmiňovat ani netřeba. Skutečně jsem se bavil a ani sem neřešil, že jedinej člověk tlustší než ultrazabiják Trejo je Steven Seagal. Jede to stylově a na plný koule až na konec, kterej je totálně nezvládnutej, podle mě se ten finální showdown těžce nepoved. A nečekal bych, že nejvíc screen time po Trejovi bude mít Jeff Fahey. Taky mi vždycky vadí digitální blood splattery a vůbec digitální efekty, ale tady to asi jinak fakt nešlo. Na čtyři hvězdy mi to ale pořád stačí, když si sečtu ultimátní styl Treja, kozy Lindsay Lohan, povedený hlášky, Cheeche Marina s dvěma brokovnicema a volební spoty senátora De Nira a promptně odečtu Daryla Sabaru, tak mi ta rovnice vychází.

Občanský průkaz (2010)

Budu znít jak komunistickej aparátčík, ale můj verdikt je "prostříhat a zkrátit". Velice sympatickej film s hodně slušnejma mladejma klukama, ale dvě a čtvrt hodiny je strašně moc, spousta epizod by se dala vynechat. Škoda, rozjetý to bylo na výbornej film, ale poslední půl hodinu už jsem skoro protrpěl. Matouš Vrba (Popelka) byl výbornej, Kristýna Liška Boková je krásná.

Neřízená střela (2010)

Výborně jsem se nasmál, ale byl jsem nalitej, tak nevím jestli by to bylo tak vtipný i za střízliva. Bill Nighy mi občas přišel, že paroduje sám sebe a nevim, jestli to tak mělo bejt, ale bavil mě teda zase parádně. Jo a ještě byl skvělej Martin Freeman. Což u obou ale neni nic překvapivýho. /edit: Jo je to vtipný i za střízliva ;)

Tekken (2010)

Pokud nejste fanouškem Tekkena, nebude se vám to líbit. Je to hodně hloupý akční film s mizerným příběhem a kvantem nelogičností, kde je sice několik velmi dobrých bojovníků a velmi slušná choreografie fightů od Cyrila Raffaeliho, ale bitky jsou většinou zkaženy mizerným střihem nebo roztřesenou kamerou. Není to ale zas tak úplně špatné a v neděli večer to u lahváče a sáčku chipsů docela pobaví. Hlavní záporák mě bavil dost. Pokud jste fanouškem Tekkena, taky se vám to moc líbit nebude. Mě osobně tam hrozně chybí King (asi by bylo moc drahý mít ve filmu postavu, který musíte v každym záběru dodělat jaguáří hlavu :) , někomu asi bude chybět Paul Phoenix kterej byl ve všech vydáních Tekkenu. Dost postav je filmem neúmyslně ztrapněno ( Heihachi, Yoshimitsu, sestry Williamsovy ), zato Bryan Fury je hustej! A Christie Monteiro je ještě větší roštěnka než ve hře, to je asi největší plus filmu. Hodně slabý tři hvězdy.