• Fantasy

Ježek Sonic (2020)

Podle mě nějak takhle má vypadat rodinný film. Dospělí se bude u filmu bavit a dítě taky. Děj filmu je vlastně jednoduchý, ale divák neztrácí pozornost a přehlednost. Bohužel ale tím, že je vlastně pro všechny si neodnese plné hodnocení. Takhle za 4 hvězdy, ale pro rodiče s dětmi doporučuji, opravdu vydařený film. Hlavní záporák je udělaný tak jak vypadal ve staré hře a herecký výkon Jima Carryho byl výborný.

The Gambler (2014)

Film aneb jak být gamblerem po Americku. Na všechny srát a posílat je do... Všechno a všechny mít u zadku a rozhazovat všechny peníze. Film je ale vcelku zajímavý a udrží diváka v pozornosti. Těžce mě naštval konec filmu a díky tomu volím 3 hvězdy místo 4. Film je nastíněn tak, že hlavní hrdina gambler není. Pro mě je to prostě týden v životě gamblera, nic víc.

Nákaza (2011)

No nevím, film je zajímavý pouze v tom, jak je vlastně aktuální až 9 let poté. Ale to bych stejně přisoudil tomu, že pandemické plány jsou již domluvené několik let, takže postup řešení nákazy bude pravděpodobně pořád stejný. Ale k filmu... Film je o šíření smrtící nákazy ve světě a jak lidé řeší svoje problémy spojené s nákazou a nedostatkem. Děj je odhadnutelný a celý film je spíše takový hraný dokument. Herecké obsazení dobré. Pro mě pouze průměr s ničím, co bych ohodnotil lepším hodnocením.

Kouzelný park (2019)

Krásný animák pro menší děti plný barviček. Děj se odehrává v kouzelném parku stvořený malou holčičkou, který musí zachránit, protože na něj zapomněla z důvodu nemoci maminky. Prostý příběh bez nějaké dějové hloubky. Animace výborná a nejsou tam vyloženě hluchá místa. Povedené.

Super 8 (2011)

No tak rozhodně přemýšlím, jestli snímek byl myšlen jako horor pro teenagery. Film sám o sobě nebyl až tak špatný, ale příběh postrádal nějakou hloubku a rozhovory "dětí" se ani nedali poslouchat. Film zapadá do průměru a ničím nevyniká, snad jen zpracováním, které je na slušné úrovni. Takový ten film, který už si zítra pamatovat nebudu.

Veliká - The Great (2020) (epizoda)

Po shlédnutí prvního dílu mě seriál zaujal. Dostal mě svým humorem, kde jsem se opravdu celou hodinu bavil. Skvěle vymyšlené a jestli celá série bude pokračovat v podobném duchu, tak si určitě maximální hodnocení odnese.

Marona vypráví svůj příběh (2019)

Film o psím životě a jeho příběhy i jejich majitelů. Vizuál je jak kreslená pohádková knížka a ostatně je tak pojatý i styl vyprávění. Film bych ale spíše pro děti nedoporučil. Animace by v některých případech pro ně mohla připomínat horor. Ale třeba se pletu, ve filmu není nic nevhodného. Abstraktní styl zkrátka nebude pro každého. A smutný a temný styl vyprávění tomu opravdu nepřidává. Film mě přišel hrozně smutný a hodně dlouho bych přemýšlel, kdy jsem něco tak smutného viděl. Jestli vůbec.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Super bláznivá komedie u které jsem se skvěle bavil. Děj filmu je prostý a bláznivá scéna střídá další. Nemá smysl hledat logiku v jednání postav a uvěřitelnosti situací. Kouzlo filmu je právě v té ztřeštěnosti a parodií na ostatní filmy.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Jedná se o takový mezi příběh ve světě star wars o zase jiných hrdinech. Naštěstí to vcelku funguje. Bohužel jsem se na začátku filmu docela nudil a přišlo mi to bez děje. Ale jak se začalo pořádně bojovat, tak zábava rapidně vzrostla. Bitvy jsou výborně zpracované. Rozhodoval jsem se mezi 3-4 hvězdami a nakonec jsem se přiklonil ke 4. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že bez světelných mečů už to není ono.

Pod vodou (2020)

Slabší odvar vetřelce, jen pod hladinou. To je tak asi v kostce vše. Nevýrazný film, který neurazí.