• Fantasy

Hon na lišku (2014)

Film je podle skutečné události a příběh je hodně zajímavý. Celý film provází ponurá atmosféra daná fyzickým i psychickým vypětím hlavních hrdinů. Postavy se celý film vyvíjí až si divák najde k postavám vztah a jen žasne, co se postupně děje. Možná má film moc dlouhou stopáž a děj se vleče. Ale myslím, že by hlavní hrdinové ztratili charakter, kdyby měl film jen třeba 90 min. Vše by proběhlo a nic... Herecké výkony super.

Spolujízda (2019)

Film o řidiči uberu, který se náhodou spřáhne s nevidícím policistou a vyšetřují spolu zločin. Už ten námět mi přišel hodně stupidní. Na druhou stranu jsem se celkem bavil, ale scénárista filmu si s příběhem opravdu hlavu nelámal. Scény nejsou ani trochu uvěřitelné a tak tedy nevím jestli se film tváří jako akční film nebo komedie. Oboje je takové nedotažené a spíše jsem ocenil komediální složku filmu. Celkem v pohodě komedie.

Nechte je všechny mluvit (2020)

No tak předem musím upozornit, že pokud bych tenhle film neviděl na HBO, tak bych si ho v životě nepustil. Nejsem ani trochu zastáncem tohoto žánru a tím utrpělo i moje hodnocení. Film je o spisovatelce, která je pozvaná na předávání literárních cen. Jako svoje hosty vezme svoje dvě kamarádky a synovce. Převážná část děje se odehrává na lodi a vlastně celý děj jsou pouze rozhovory k prohloubení postav. Ve filmu se nic neděje a jen se mluví. Pro mě měl film neuvěřitelně hluchá a nudná místa, ale zápletka "co z toho nakonec vznikne?" mě upoutala. Nakonec se nejedná o vyloženě špatný film, jenom ne pro mě.

Malé ženy (2019)

Příběh pojednává o čtyřech sestrách a jejich životě. Film je opřen hlavně o herecké výkony jednotlivých sester a to se povedlo. Film je plný romantiky, odhodlání, sebeobětování. Na film se dívá tak jako kdyby člověk četl knížku, je to takové rozvážné a upovídané a vlastně se celkem celý film moc neděje. Film je krásně natočen a ty záběry na krajinu jsou opravdu nádherné. Nic ale nezmění, že jsem se většinu času nudil. Až ke konci filmu mě zaujal vlastně jen příběh nejstarší sestry. Pro fanoušky spíše romantických filmů doporučuji. Pro ostatní to asi nebude úplně ono.

Tomb Raider (2018)

S novým restartem herní série přišel i restart filmové podoby Tomb Raidera a co vám budu povídat, jedná se o jeden s nejlepších filmů podle hry. Pro fanoušky hry se zde setkáme s pár odkazy - plavání v řece, ztroskotané letadlo, atd. Nebýt našroubovaného děje, který je založený na nespočet náhod a neuvěřitelných událostí, zaslouží si snad i plný počet. Akce střídá akci a nenechá diváka na chvíli vydechnout. Za mě rozhodně doporučuji.

Špióni v převleku (2019)

Po shlédnutí přemýšlím jak hodnotit, protože u první cca 1/3 až 1/2 filmu jsem se vcelku nudil díky rádoby "vtipným" scénám a příběh dost pokulhával. Ale jak začala akce, tak to naštěstí přebilo celý pocit s předchozího děje. Je to vlastně takový James Bond v animované podobě. Film bych doporučil spíše starším dětem, protože je cílen převážně pro ně. I děj si moc s logikou a uvěřitelností hlavu neláme. Nakonec příjemný akční film.

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Film je překvapivě vtipný, ale hemží se dost nekorektním humorem od urážek jiné barvy pleti až po urážení žen. Ale není to úplně extrémní. Finální "bitva" je správně šílená. Alespoň jsem se po dlouhé době u komedie i zasmál. Bohužel , ale místy byly vtipy trapné. Děj absurdní a téměř nepodstatný. Na konci potkáme i nějaké ty známé osobnosti , ale je to okrajové a vystupují zde cca 5 minut. Ani vlastně nevím jestli bych komedii doporučil. Spíš jde o druh humoru. Pokud zvládnete nekorektní humor a neuráží Vás, tak doporučuji. V opačném případě ruce pryč.

Tajemství dračí pečeti (2019)

Tak předem hodnocení musím zmínit, že je třeba brát film spíše jako pohádku a ne pravé fantasy. Sice by to fantasy mohlo být, ale je to vše takové hrozně barevné, bez kapky krve a i jednání postav připomíná spíše pohádku. Protože jednání postav je opravdu divné a divný je i celý příběh. Nakonec jsem se ale vyloženě nenudil. Efekty jsou udělané spíše do 3D kin a jejich úroveň by mohla být také o něco lepší. Film láká na známé herce Arnolda Scwarzeneggera a Jackyho Chana, ale ti ani nevím proč ve filmu jsou. Hrají téměř nedůležité role a všeho všudy jsou ve filmu kolem 20 min. Pokud se těšíte na pravé Fantasy, tak se raději ani nedívejte. Jsou tu ohromné rezervy v tom jak by mohl být film lepší. Takhle mi to přijde jako nevyužitý potenciál. Škoda...

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Celý film provázela taková ta správná temná atmosféra. Film je výborně natočený s výbornými hereckými výkony. Vlastně jediná vada na kráse jsou akční pasáže. Ty mi přišli, že do filmu vůbec nepatří a celý děj mi hrozně rušili. Také odkazy na první díl by ve filmu nemuseli být, obstál by i bez nich. Budu si muset přečíst knihu, protože ukončení mi přišlo dost nedotažené a zajímalo by mě, zda je to lépe vysvětleno. I tak ale solidní 4 hvězdy. 150 minutová stopáž nevadí, nepřišlo mi, že by ve filmu byla hluchá místa. Jen pro doplnění se nejedná o horor v pravém slova smyslu, není strašidelný. Spíše jde o atmosféru. Takže kdo čeká horor, tak bude zklamán.

Ukrutnost (2010)

Film o sporu japonského podsvětí a boje o moc. Celou dobu jsem se bavil a film rozhodně doporučuji. Příběh je správně nepředvídatelný a vůbec nenudí. Můj hlavní problém, který asi přesvědčil k tomu, abych nedal plně hodnocení: Ve filmu vystupuje moc postav a ne jednou jsem se ztratil v tom kdo je kdo a ke komu patří. Tím pro mě dochází i ke zmatení příběhu a ne úplně 100% pochopení příběhu. Nechybí akce a drsnější scény. Herecké výkony super.