• Fantasy

Kimi no suizó o tabetai (2018)

Na tento film jsem narazil vcelku náhodou, kdy jsem hledal podrobnosti při nákupu mangy (chci sníst tvoji slinivku) a vůbec jsem nevěděl, že to i existuje jako film, tak jsem prvně vsadil na film. Ano jedná se o standardní romantické klišé a vše je vcelku předvídatelné. Příběh se mi ale moc líbil a animace byla také super. Příběh se nese v takovém radostném tempu a velice dobře se mi na něj dívalo. Konec je ale extrémně smutný a i mě ukápla slza a to už je co říct. Doporučuji, v rámci romantických filmů se jedná o jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Tento typ filmu to má u mě těžké. Už od začátku je znát cílovost na mladší publikum a to mi dost vadí. Příběh také není nic nad čím by musel člověk přemýšlet a prostě se nechá vést dějem. Zpracování je jako obvykle na vysoké úrovni. Pro mě se nejedná o nic, kvůli čemu bych si film pouštěl znovu. Byl zábavný, ale jednou stačilo. Prostě vyšší průměr.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Jako jednohubka super film , který připomíná počítačovou hru. Docela se mi líbila krvavost a hororový nádech. Bohužel ale s příběhem a logičností si hlavu moc nelámali. Třeba takový přepálený konec je už opravdu docela hodně.  Tak jako tak se jedná o lepší díl ze série resident evil a snad bych ho i s klidnou hlavou doporučil.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Film dle mého spíše cílí na mladší publikum, ale příběh není vyloženě špatný. To hlavní co bych chtěl vyzdvihnout je zpracování. Animace i styl jsou prostě krásné. Chvíli jsem se rozhodoval i o hvězdě navíc, protože film patří k nadprůměru, ale prostě to pro mě není dost dobré. Dovedu si představit pokračování univerza v podobném duchu a snad bych se na to i těšil.

Noc v Roxbury (1998)

Film jsem viděl jako mladý a když jsem dnes viděl znovu, tak jsem se bavil jako kdysi. Výborná komedie o dvou ztroskotancích a s tím spojené vtipné scény. Rozhodně doporučuji

Venom 2: Carnage přichází (2021)

První díl jsem neviděl, takže jsem moc nevěděl co čekat. Dostal jsem ale docela velkou nudu. Příběh skoro žádný a jediné co zbývá je vizuál, který to mírně zachraňuje. Ale i tak to není žádná sláva a jedná se o těžce průměrný film. Hodně slabé 3 hvězdy

Hyperdrive (2019) (pořad)

Obecně auta a automobilový sport mám rád, takže tato soutěž byla jasnou volbou. Jedná se o soutěž jako americký ninja, ale s autama. Škoda zvláštních komentátorů a malé inovace v překážkách. Ale opravdu jsem se pobavil.

The Midnight Horror Show (2014)

No tak jsem se zase jednou rozhodl podívat na horor. No horor jsem viděl, ale úplně v opačném stylu. Prostě jsem jen koukal na cirkusáckou telenovelu a pořád se v duchu ptal jestli jsem viděl něco horšího.  Nakonec jsem ale vydržel a v poslední půl hodině se i začne něco dít. Bohužel jsem se pořád jen ptal proč se to děje, jak? Prostě průběh je totálně nesmyslný. Jednání postav také a na konci jsem se prostě musel zasmát co jsem tak špatného viděl. Vlastně ani moc nevím, za co jsem tu hvězdu dal. Vraždy nefungují a jsou pro smích. Celý film je pro smích. Nedoporučuji nikomu, ani fanouškům hororu.

Výbušnej koktejl (2021)

No tak asi mi takový styl filmu vyloženě sedí. Nikde žádné velkohubé řeči a ani rozhovory a od začátku do konce jen akce. Zpracování super, boje super, rozhodně jsem se nenudil a doporučuji. Škoda jen takového zvláštního konce. Ubírám hvězdu za takovou tu naivitu ve filmu a z logikou si taky nikdo hlavu nelámal. Film uběhl jak voda a nemá hluchá místa. Prostě milé překvapení...

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Jedná se o další zpracování sportovních legend. Ale přišlo mi, že nebýt hereckého výkonu Willa Smitha, byl by to vcelku podprůměrný film.  Samotná zápletka je vcelku jednoduchá a mapuje pouze první turnaj. Představoval bych si nějaký posun do dospělosti a případně rozvinout linku druhé ze sester. Ale co, dívat se na to dá, do filmu je nasypáno moře peněz, takže diváky naláká. Pro mě velice průměrný film.