• Fantasy

Black Adam (2022)

Tak jestli se mají DC filmy ubírat tímto směrem, tak to tedy děkuji, ale nechci. Hrdinové jsou neskutečně špatní. Vedoucí, který je slabý jak čaj spolu s lidl doktorem strangem, klučinou, který v hlavě nemá nic a je ve filmu totálně zbytečný a stejně zbytečnou hurikánkou, která sice efektně lítá, ale její síla je žádná. Celá tahle parta bojuje proti neskutečně nabušenému, neporazitelnému a schopnostmi těžce přes čáru "hrdinovi". Celý film jsem bral jako komedii, což i docela fungovalo a občas jsem se pousmál. Ale děj je vymyšlen hrozně a vedlejší linka s korunou je zbytečná. "Lidské" postavy jsou otravné. Ve filmu tedy zbyl jen humor a docela dobře to odsýpalo a vizuální stránka neurazí. To je vše . Potitulková scéna sice zajímavá, ale také humorná. Dwayne Johnson prostě podle mě hrát neumí a tváří se pořád jak drsňák bez emocí. Celé je to takové přímočaré bez temnějšího momentu, nebo nějakého momentu překvapení. Prostě film na jedno zhlédnutí, ale moc fanoušků si určitě nenajde.

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Příjemný animák se střeštěnými Mimoni. Tím vznikají vtipné situace. Pro děti super film. Bohužel je příběh takový nijaký a celý film je postaven na řádění mimoňů ale naštěstí to vcelku funguje.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Už od začátku jsem byl mírně skeptický k tomu, že se dá udělat nový díl jurského parku dobře. Ale první cca půl hodina mě přesvědčila o opaku. Vlastně v akčních scénách a zpracování dinosaurů jsem se bavil. Ale pokud se děj začal prodlužovat, postavy se začaly chovat čím dál tím trapněji a nesmyslněji. Na konci filmu jsem se opravdu smál co vše se dá vymyslet za nesmysly a co vše se ještě stane. Hlavní hrdinové se dostávají do čím dál horších a horších situací a když už by měl být konec, autoři vymyslí další 4 obraty. A to nemluvím o rozhovorech. Scénář psal asi můj 10letý synovec, protože tak to na mě působilo. Pokud k filmu přistoupíte, jako zábavu na večer, tak super. 2,5 hodiny mi uteklo a film bych nejspíš i doporučil, jen se nad ním nesmí přemýšlet. jen na závěr dinosauři jako ultimátní zabijáci vlastně mají duši a jsou kamarádští :-), směji se ještě teď. V dalším dílu určitě nahradí domácí mazlíčky...

To nic, drahá (2022)

Na film jsem viděl trailer v kině a hned jsem si říkal, že ho chci vidět. Zpracování se mi velice líbilo a hned jak byla možnost, jsem film zhlédl. Film neustále drží diváka v napětí a je velice dobře zpracovaný. Neustále jsem přemýšlel co v tom bude. Bohužel ale měl skončit v jeho 3/4. Kolem 1 hod 30min se stane něco, co film úplně zničí. Podle mě to vůbec není domyšlené a to od filmu, kde chtějí, aby divák přemýšlel, není vůbec fér. Celý pocit z vygradování a vysvětlení je rázem pryč a já byl nepříjemně rozčarován. Chybělo celkové vysvětlení "potom". Polední cca půlhodinu jsem si pouštěl znovu, jestli mi něco neuteklo, ale nic jsem nenašel. Škoda, mohlo to být za plný počet.

Divoký Spirit (2021)

Pohádka cílená hlavně na děti (hlavně holky), dospělí se budou celkem nudit. Krásná animace a občas nějaký povedený vtípek . Dětem se to líbilo, takže asi splňuje co má. Mě s pohledu dospělého film nezaujal, jedná se o dost průměrný animák.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Překvapivě jsem se královsky bavil. Humor i akční scény mi kápnuly přesně do noty. Škoda, že film neskončil před návštěvou ostrovů Samoa. Tam už to bylo těžce přehnané. Ale i tak jsem velmi mile překvapen. Doporučuji

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

Bohužel se nevyhneme srovnávání se seriálem hry o trůny. Rod draka zaostává ve všem i když se jedná pouze o první sérii a z hlediska dalších sérií se může jednat o dobré seznámení s postavami. Ale je to pro mě zatím dost málo. Postavy mi k srdci moc nepřirostly a děj je také takový přímočarý. Ne že by zde nebyly intriky, ale nejsou moc skryté a takový ten moment překvapení zde moc není. Také mi dost vadila animace nejenom draků, která byla snad 10 let stará a byla opravdu hnusná. Snad jen v posledním díle se na to šlo dívat. Také je zde dost nelogičností jak jednotlivé postavy jednají hlavně v soubojích. A akčních pasážích je opravdu málo. Ne že bych se nebavil, ale čekal jsem o něco víc.  Ale nikdo mi nevysvětlí že i mladý drak je velký jako tlapa dospělého draka, to mi prostě neuvěřitelně vadilo, ten rozdíl velikostí mi přišel nemožný... Asi jsem ale moc kritický, protože poslední 3 díly byly vážně dobré a rozhodoval jsem se i o vyšším hodnocení a na druhou sérii se těším.

Studio 666 (2022)

Po zhlédnutí traileru k filmu se mi na něj nechtělo ani dívat, protože byl hrozný. Nakonec je ale film taková průměrná jednohubka. Jedná se o hororovou komedii, kde si nikdo moc s příběhem a dějem nedal práci a pokud se hrálo, tak mě film vůbec neoslovil. Co se týká hororových prvků , tak ok. Sice se nejedná o nějaké lekačky, ale je to vyvražďovačka s pořádným gore, tedy s krví se opravdu nešetří. Jedná se o takovou jednohubku na večer, nic víc, film není ničím novým a pokud nemáte rádi horory, ani se nesnažte film zapínat.

Elvis (2022)

Hudební filmy mě nebaví a Elvis bohužel není vyjímkou. Dokonce mě i ze začátku bavil a udržel mě v pozornosti, ale poté jen ztrácí a ztrácí. Jeho délka ale nakonec moc nevadila a docela celý film utekl. Natočeno to není vůbec špatně a dějově to také není úplný propadák. Bohužel to není film pro mě. Ale komu hudební filmy nevadí, si může přidat jednu hvězdu navíc.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Seriál mě asi bavil víc, ale tohle byla také velká zábava. Některé vtipy oproti seriálu jsou drsnější. Prostě vše je ve stylu seriálu s nějakou hlubší zápletkou. Fanoušci seriálu neprohloupí.