• Fantasy

Zakázaná říše (2014)

Začnu pozitivní stránkou filmu. Vizuál filmu je docela dobře udělaný a překvapením byly i hororové prvky. Ale bohužel je to vše a samo to nestačí. To negativní je, že film má strašně pomalý děj a hrozně nezáživný. Chtěl jsem to už dvakrát v průběhu vypnout, protože ty dvě hodiny opravdu neutíkají a hodně jsem se nudil. Nakonec i to finále bylo vyřešeno divně. Dá se na to podívat, ale opravdu jsem se většinu filmu nudil.

John Wick (2014)

Jako akční film super. Moc se toho nenamluví a pořád je nějaká akce. Co by chtěl divák víc? Opravdu mě bavilo sledovat co vše vznikne z "malicherné" zápletky a opravdu jsem se bavil. I souboje vypadají uvěřitelně. Jen bych měl pár výtek, proto snižuji hodnocení, ale stejně pro fanoušky ryze akčních filmů povinnost.

Vzdáleni (2022)

Jako film je to dobré, ale bohužel ničím nevyčnívá. První polovina filmu se mi líbila, ale ta druhá byla výrazně slabší. Vše bylo takové nalajnované a předvídatelné. Zklamalo mě zakončení filmu, protože celý film se dá pochopit a věřit jednání hlavních postav, ale u konce mi to již přišlo nesmyslné. Ale co, nikoho v podobné situaci neznám... Film se mi líbil, ale mohl být o 30 min kratší. Takové lepší 3 hvězdy

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Bohužel film nemá moc co nabídnout. Vše co je ve filmu už bylo 100x jinde a nevyniká vůbec ničím. O ději se téměř nedá mluvit a lekačky jsou předvídatelné. Jedná se o podprůměrný film, na který ihned zapomenu.

Bastardi: Reparát (2023)

Nedokáži si pomoct, ale celé tohle pokračování bylo zbytečné. Děj mi přijde spíchnutý horkou jehlou a má v sobě nesmysly. Také se celý film táhne tak že mi přišel snad o půl hodiny delší a opravdu jsem se nebavil. Dlouhé záběry na nic mi vůbec nepřišli zajímavé. Film o ničem...

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Pro fanoušky her s Mariem jasná volba. Ve filmu se objevuje dost z her. Od Mario Kart až po zvětšovací houby. Pro znalé se zde vyskytují známé postavy jako Browser, princezna Peach,  Donkey Kong a samozřejmě Mario a Luigi a další. Animace krásná a pro mě jako fanouška za plný počet. Možná trochu škoda zbytečného úvodu. Dovedu si představit, že neznalý divák se moc bavit nebude, protože není téměř nic vysvětleno a vše se bere jako samozřejmost.

Trojúhelník smutku (2022)

Na film se dobře dívalo a docela rychle uběhl. Pojednání o lidech, kde ne vždy peníze znamenají vše. Dobře ukazuje nesmyslné jednání bohatých, ale chtěl jsem od toho víc. Bohužel jsem konec odhadnul mnohem rychleji. Ve filmu byly zábavné momenty, ale prostě to nebyl úplně můj šálek kávy. Pro mě žádný extra zážitek a film mi nepřišel ničím zapamatovatelný. Prostě průměrný film.

DOTA: Dračí krev (2021) (seriál)

Po shlédnutí mohu jen doporučit. Krásná animace a děj bez zbytečných výplní. Třetí série mi přišla mírně myšlenkově překombinovaná (ne špatná) , ale jako celek super a nemohu jinak než doporučit. Opravdu jsem se bavil

DOTA: Dračí krev - 3. kniha (2022) (série)

Nemohu si pomoci, ale třetí série se mi zdála mírně zbytečná, protože to hlavní co bylo vysvětlováno se takto vlastně nevyřeší. Nechci spoilerovat, tak jen takhle k popisu. Vlastně co se týče děje je vymyšleno dobře, ale opravdu by to nikdo nedokázal udělat dříve... ?  ale na druhou stranu chápu myšlenku a posleství. Tak jako tak si série drží standard a je krása se dívat. Děj běží dopředu a vždy jsem se těšil na další díl. Mohu jen doporučit

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Nejsem fanoušek fekálního humoru a bez toho bych se ve filmu obešel. Pak bych se bavil víc. Stejně mi přijde, že nechutností ubylo a příběh byl ucelenější. I tak se ale nejedná o nic světoborného. Humorné scény střídají ty trapné a dost často je humor za hranou, ale to je vlastně cílem. O něco lepší jak jednička.