• Fantasy

#annaismissing (2023)

Po shlédnutí filmu jsem měl zvláštní pocit toho, že to šlo udělat o dost lépe. Ne že bych se nebavil, na film se docela dobře dívalo, je výborně zpracovaný a herecké obsazení také fajn, ale ten děj. Za prvé má film na začátku takové divné tempo a vlastně se tam celkem nic neděje a prostě si povídají 15ti leté holky a za druhé film sráží za mě takové úsměvné  záležitosti, které mě okamžitě trkly do očí. Nechci spoilerovat, ale takový žebřík pod otevřeným oknem, nebo náhodně nainstalovaná aplikace je opravdu něco, co jsem těžko přecházel.. Na konec z filmu čiší takové to poučení jak se "nechovat" na sociálních sítích. To mě jen utvrdilo, že cílová skupina filmu je spíše někde kolem 15 let.

Thor: Ragnarok (2017)

Je zajímavé jakým směrem se série Thora vydala. Bohužel jsem se 90 min nudil a humor mi nepřišel vůbec zajímavý. Dějově se jedná pouze o to, že stačí vidět začátek a posledních zhruba 40 minut a to je vše. Vše ostatní je jen taková komediální vsuvka, která vlastně s vyústěním příběhu nemá téměř nic společného. Chápu, že takový styl bude pro mladší publikum strašně cool, ale mě to vůbec neoslovilo. Prostě průměrná záležitost, kterou víckrát neuvidím.

Captain America: Občanská válka (2016)

U filmu jsem se nudil pokud šlo o dějovou část, která vlastně není téměř žádná. Rozdělení na hodné-hodné a hodné-zlé hrdiny mi nesedla a vlastně pokud by ve filmu nebyly zábavné souboje, tak by byl film odpad. Nakonec něco mezi 2 a 3 hvězdami.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Měl bych se pochválit, že jsem to dokoukal i když mě konec už vůbec nezajímal. Ve filmu nefunguje nic. Fyzikální zákony nefungují a akce je úplně nesmyslná. Rozhovory bezvýznamné a humor trapný. Jediná věc jsou známě postavy, ale je to vůbec klad?...

One Piece (2023) (seriál)

Předem musím upozornit, že před shlédnutím jsem pouze věděl, že anime/manga existuje a okrajově jsem věděl o čem je řeč, takže nedokáži určit odklon od původního díla. Vždy jsem si říkal, že filmová adaptace anime nemůže dopadnout dobře a byl jsem nedůvěřivý. Každý takový pokus dopadl minimálně zvláštně. Výjimkou co mám v paměti byl snad jen detektiv pikachu. Ale k seriálu: Zpracování je na velice dobré úrovni a vlastně jsem se hlavně bál zpracování jednotlivých schopností. Ale opak je pravdou. Vše je plynulé a vlastně se na seriál hrozně dobře dívá. Postavy mají charisma a neomrzí. Humor vcelku funguje a vše probíhá v takovém pohodovém tempu. Jako předzvěst budoucích sérií se jedná o seznámení s postavami. Pokud bude seriál takto pokračovat, velice rád se budu dívat. Plný počet jsem nedal jen z důvodu, že boje mají oproti schopnostem divný průběh (nechci psát spoilery, proto to nejde vysvětlit). Opravdu mě seriál velice mile překvapil.

Flash (2023)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 nebo 4 hvězdy, nakonec jsem zvolil 4. Prvních asi 1,5 hodiny jsem se bavil, přišlo mi to vtipné a opravdu dobře celý film ubíhal a tak nějak mě bavilo na film koukat. Ale jak do hry přišla superžena, tak celý příběh šel do kytek. Není to ale rozhodně postavou superženy, ale prostě tím, že děj dostane úplně jiný příběh, který mi tak nějak neseděl. Za mě by stačilo kdyby se Flash dostával zpět a nemusela být "poslední" bitva. Za mě úplně zbytečná vsuvka. A hlavně ty efekty v bitvě byly hrozné. Např. superžena vypadá jak gumový panáček a do doslova. V bitvě byla animace hrozná i když v jiných místech mi nepřišlo, že by zpracování bylo tak hnusné. Film se mi tedy líbil a doporučuji, ale asi jsem nedocenil příběh o záchraně světa. Nakonec vyřešení filmu celkem ok, ale i k tomu bych mohl mít výhrady

Sedm smrtelných hříchů: Zášť edinburská – 2. část (2023)

Film vlastně není vůbec špatně vymyšlený, čerpá ze známých postav a jejich schopností a obsahově zůstává podobné jako původní seriál. Jen je vše přenesené na syny. Protivníci jsou nápadití a poslední protivník byl dobře vymyšlený. Bohužel vše sráží počítačová animace. V boji to není tak vidět, ale mimo boj je animace hrozná. Občas přibyl i nějaký vtípek, takže jsem se dost bavil a snad jsem si i zvyknul na takové to "hříchovské" vyřešení soubojů a nerovnost schopností, které jsem v původním seriálu kritizoval. Konec nastínil možnou budoucí zápletku. Pokud bude seriál, tak se budu těšit, jen musím zopakovat, že je škoda animace.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Já nevím, tak nějak si nemůžu pomoci a přijde mi, že styl vyprávění třetí série je minimálně zvláštní, zmatené a nesmyslné. Pokud jde na boj, tak ok, ale stejně je to vše točené takovou divnou kamerou, že ze souboje také divák moc nemá. Hlavní dějová linka mi přijde v pořádku, ale ostatní děj a rozhovory jsou nuda. Hodnotil bych lépe než zkažená druhá série, ale na 4 hvězdy to není. Takže hodnotím stejně na 3. Jen si tipnu, že změnou herce hlavního hrdiny bude pro seriál konečná. Ale rád bych se mýlil.

Kimecu no jaiba - Katanakadži no sato hen (2023) (série)

Série si drží vysoký standard a obrovsky jsem se bavil. Série plná soubojů, zábavy i emotivních momentů. Měl bych ale výhradu a proto nedám pět hvězd. Hashirové mi přijdou přehnaně silní na schopnosti démonů, kteří překonávají předchozí démony. Když si vzpomenu na souboje Rengoka ve srovnání s těmito Hashiry... Prostě mi přijde, že bojují s moc velkou lehkostí. Možná je to jen subjektivní pocit, protože první dvě série jsem viděl už před časem. Na druhou stranu jsou Hashirové opravdu charismatičtí a jejich příběhy mě zajímaly. Další plus bych přidal, že Tanjiro nemá s sebou kamarády z předchozích sérií. Zenitsu mi opravdu nechyběl. Také mi přišel divný tah s Nezuko, ale snad to má do budoucího příběhu zapadat.

Zakázaná říše (2014)

Začnu pozitivní stránkou filmu. Vizuál filmu je docela dobře udělaný a překvapením byly i hororové prvky. Ale bohužel je to vše a samo to nestačí. To negativní je, že film má strašně pomalý děj a hrozně nezáživný. Chtěl jsem to už dvakrát v průběhu vypnout, protože ty dvě hodiny opravdu neutíkají a hodně jsem se nudil. Nakonec i to finále bylo vyřešeno divně. Dá se na to podívat, ale opravdu jsem se většinu filmu nudil.