• Fantasy

Mythica: Železná koruna (2016)

Čtvrtý díl série je více akční a tedy na příběh nezbylo úplně moc času. Přijde mi, že efekty jsou o nějaký chlup lepší než v předchozích dílech. Pro fanoušky fantasy doporučuji. Nebýt horších efektů, věřím, že by film i série získávala mnohem lepší hodnocení, příběh je ucelený a dává smysl. Bohužel takto nízkorozpočtově není pro každého, ale já se ani chvíli nenudil.

Zbraň odplaty (2008)

Nejhorší na tom je, že bych filmu ani nic moc nevytknul, ale ani nevyzdvihl. Film je udělaný asi tak jak by měl být udělaný tento historický film. Bitvy dobré, herecké obsazení dobré, příběh dobrý... No právě že to je jen dobré a nikdy to nebude víc. Skvělý průměrný film.

Mythica: Soumrak bohů (2016)

Výborné zakončení série. Pro fanoušky her na hrdiny je tato série přímo jako dělaná. Nebýt horších efektů a vyloženě nesmyslů a náhod v příběhu, bylo by to na plné hodnocení. Jako příklad, abych nespoileroval dám: Jeden z hrdinů jde do podzemí a vstup brání okno s mřížemi. Hrdina mřížemi dvakrát zahýbe a vytáhne celé mříže i s rámem. A takových věcí by se dalo vyjmenovat více. Škoda, že celou sérii prováděla taková ta "amatérština". Ale u filmu jsem se nenudil ani chvíli.

Poslední vládce větru (2010)

Po shlédnutí filmu mi přišlo, že je film cílen primárně na dětské publikum. Je to taková akční pohádka. Ve filmu vystupují převážně dětští herci a příběh je naivní = pohádkový. Film sám o sobě není špatný, efekty se mi celkem líbí. U animované předlohy jsem viděl jen opravdu pár dílů, ale přišlo mi, že to mělo větší tempo. Také je divný konec - nechci psát nějaký spoiler. Pokud se na to budou dívat děti, tak asi 4 hvězdy (hlavně pokud koukají na animovanou předlohu), jinak 3 hvězdy. Kdo čeká drsnou kung fu akci, tak si raději pusťte něco jiného.

Blíženec (2019)

Velice průměrný akční film. Nic víc a nic méně. Do žánru nepřináší nic nového.

Příliš malý svět (2019)

Vůbec nechápu, že má tenhle film štítek sci-fi. Tento žánr to není ani náhodou a ani se ve filmu nevyskytuje. Dvě hodiny koukáme na astronautku a její život a myšlenky. Až v posledních 10 min to vygraduje. Příběh byl pro mě nudný a jednání Lucy mi přišlo divné, takové nesmyslné. Také zvláštní způsob střídání formátů obrazu jsem nepochopil. Jedná se o nudný film.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Tak takhle fakt ne. Tenhle film je špatný a nějaké hvězdy ode mě dostal jen za zpracování, které je uspokojivé a občas i líbivé (kostýmy, prostředí, atd.). Jinak je vše špatně. Herecké výkony žádné, obsazení tragické. Příběh jedna velká nuda. Vše působí, že nepřátelé jsou nemyslící idioti, kteří neumí nic, jen jsou hadroví panáci na cvičení chvatů a kopání a mlácení do koulí. Hlavní hrdinka už měla být snad v každém souboji mrtvá, ale stejně všechny sejme nějakým rádoby cool vybavením, chvatem nebo hláškou (nebo náhodou). Humor je na úrovni 15 leté holky. Mám rád universum DC, ale tohle je úplně mimo. Bohužel se potvrdilo, to co jsem čekal už na začátku. Film nepřekvapil a rozhodně ho nedoporučuji.

Pěsti ze železa (2012)

Výborný odkaz na staré kung-fu filmy jen s notnou dávkou gore. Krev stříká proudem a někdy je to až komické Příběh filmu je velice jednoduchý a není třeba se ním nějak zabývat. Vlastně do města přijede konvoj s převáženým zlatem a všichni se ho chtějí zmocnit. Takže je to takové všichni proti všem. Děj filmu je nahuštěný a neustálá akce upoutá diváka až do konce filmu. Možná zase škoda hluchého místa při vyprávění kováře co prožil... Co mi na filmu vadilo jsou dvě věci: První věcí je, že mi neskutečně vadila postava kováře, který se do filmu vůbec zasazením nehodí. Postava od úplného chudáčka se zázračně vyléčí, až k tomu, že se stane snad nejsilnějším bojovníkem na světě.(zde si asi někdo honil ego, když psal tuto postavu). Druhou věcí je hudba. Opravdu podle mě není dobrý nápad dát rapovou hudbu do soubojů Kung-fu. Rozhodl jsem se pro 4 hvězdy, ale je to takové 3,5 a pouze jsem zaokrouhlil nahoru.

Hon na lišku (2014)

Film je podle skutečné události a příběh je hodně zajímavý. Celý film provází ponurá atmosféra daná fyzickým i psychickým vypětím hlavních hrdinů. Postavy se celý film vyvíjí až si divák najde k postavám vztah a jen žasne, co se postupně děje. Možná má film moc dlouhou stopáž a děj se vleče. Ale myslím, že by hlavní hrdinové ztratili charakter, kdyby měl film jen třeba 90 min. Vše by proběhlo a nic... Herecké výkony super.

Spolujízda (2019)

Film o řidiči uberu, který se náhodou spřáhne s nevidícím policistou a vyšetřují spolu zločin. Už ten námět mi přišel hodně stupidní. Na druhou stranu jsem se celkem bavil, ale scénárista filmu si s příběhem opravdu hlavu nelámal. Scény nejsou ani trochu uvěřitelné a tak tedy nevím jestli se film tváří jako akční film nebo komedie. Oboje je takové nedotažené a spíše jsem ocenil komediální složku filmu. Celkem v pohodě komedie.