• Fantasy

Creed II (2018)

Během první cca 1/3 filmu jsou karty rozdané a vše spěje k očekávanému zápasu. Ten zbytek "děje" je vlastně jen výplň stopáže a stačilo by první a poslední zápas. Vše ostatní je nezajímavé a nedůležité. Dá se říci, že se jedná o vykradení 4 dílu Rockyho. Přes to všechno film špatný není a vcelku funguje. Zase fandíme hlavnímu hrdinovi stejně jako u Rockyho, zápasy jsou zajímavé stejně jako u Rockyho a to je možná ten problém. Chápu, že Creed je příběh nového boxera, ale v tomto díle je až moc podobného a tím nemůže nikdy vyniknout a získat jedinečnost. Takhle se díváme pořád dokola na to stejné.

Transhood (2020)

Dokument je zpracovaný dobře, ale myslím, že objektivní názor bez předsudků si dokážou udělat jen lidé, kteří něco podobného prožijí nebo řeší s nejbližšími. Hodnocení bude bez mého názoru na problematiku. Někdy byl dokument nudný, někdy zajímavý. Je to takové 50/50, takže 3 hvězdy.

Creed (2015)

Trochu mi to přišlo jako vykradení a kopírka prvního dílu, kdy děj je dost podobný, ale přesto to je jiné a celkem to funguje. Jediné chyby vidím v nudnějším příběhu vedle boxu a zápasu, kde do sebe protivníci mlátí jak do pytle s pískem. Tak jako tak se jedná o skvělý odkaz na Rockyho sérii.

Válečný kůň (2011)

Příjemný příběh o koni, který by mohl fungovat, kdyby v druhé polovině filmu nedošlo na velké množství nesmyslných věcí a náhod.  Děj je naschvál emočně vygradován a scénáristi si moc hlavu s tím proč a jak nelámali. Nebýt hodně nesmyslného příběhu, který musel dospět, tam kam dospěl, jednalo by se o solidní film. Vizuální stránka je na úrovni a herecké výkony také dobré

Špatná máma (2019) (TV film) odpad!

Po dvou filmech ze série špatný ... jsem se odhodlal na třetí. Bohužel také můj poslední, protože zde jsem měl problém i film dokoukat. Psychopatická asistentka se rozhodla všem zničit život, ale takovým způsobem, kterým by ani v telenovele neměli šanci konkurovat. Stupidní dialogy úplně o ničem a přehrávání a mimika herců je otřesná a až k smíchu. První hodinu se jen mluví a utrpení se jen prohlubuje. Poté se to ke konci rozjede, ale úplně stupidním způsobem. Třeba věta: "studoval jsem informatiku, tak dokážu najít cokoliv na kohokoliv" mě málem dostala do kolen. Borec použije srovnávač tváří jak v FBI a za 10 vteřin ví kdo to je... Prostě už této sérii filmů nedám dobrovolně šanci. Jestli za tohle někdo někomu platí... Jednou pochopím, ale každý film z této série špatný NĚCO probíhá téměř stejně ŠPATNĚ.

Kokosy v pralese (1994)

S prvním dílem nemá tento film téměř nic společného. Jedná se o nenáročnou komedii u které je nutné vypnout hlavu a nehledat chyby v příběhu a ději. Poté se člověk začne docela bavit. Taková ta komedie na jedno zkouknutí v televizi a dost. Rozhodně se nestane kultovní komedií.

Špatný soused (2019) (TV film)

První 1/3 filmu jednáním postav spíše působí jako špatný erotický film (bez sexu). Holka nezná ani jeho jméno, ale už ho zve domů a nejlépe do postele. Opravář od naproti, to je kreativita... Poté se stane s filmu totální kravina plná nelogických a nesmyslných věcí. Některé scény jsou k smíchu, no vlastně je k smíchu asi celý film. Borec od vedle sleduje sousedku jak jde do školy a 1/2 polovinou těla je vidět za školní branou - nenápadné a opravdu to nepřidává tajemnou atmosféru. Také když chce učitelka zabavit mobil, tak správná reakce je jí ho hodit do obličeje? Dalekohledem vidí kód na který se přesně zaměřuje a u číselníku ho nezná? Film nemá atmosféru. Má stupidní děj i dialogy. A konec nekomentuji.

Láska je košer (2020)

Vcelku příjemná romantická komedie. Tento žánr nesleduji a většinou se mu vyhýbám, ale upoutalo mě dějově. Film řeší lesbickou dvojici, která se rozhodne vzít. Popisuje překážky vztahu, předsudky i národnostní rozdíly a snášenlivost. Někdy to je až za hranou a tlačí zbytečně na pilu. Málo kterou romantickou komedii dokoukám, takže 4 hvězdy.

Mulan (2020)

Tento film se mi hodnotí těžko, protože má hrozně kolísavou kvalitu. Vyprávění, vizuál i zpracování na vysoké úrovni. Co byl ale pro mě hlavní problém bylo, že pokud se nebojovalo, tak se jednalo o velkou nudu. Také je ve filmu dost nelogických věcí a jednání postav. Některé zvraty mě vyloženě rozčilovali. Je to takové 3,5 hvězdy

Hledání Země Nezemě (2004)

Krásný film s dojemným příběhem. Herci výborní a příběh taky. Nejde jinak než plný počet.