• Fantasy

Mulan (2020)

Tento film se mi hodnotí těžko, protože má hrozně kolísavou kvalitu. Vyprávění, vizuál i zpracování na vysoké úrovni. Co byl ale pro mě hlavní problém bylo, že pokud se nebojovalo, tak se jednalo o velkou nudu. Také je ve filmu dost nelogických věcí a jednání postav. Některé zvraty mě vyloženě rozčilovali. Je to takové 3,5 hvězdy

Hledání Země Nezemě (2004)

Krásný film s dojemným příběhem. Herci výborní a příběh taky. Nejde jinak než plný počet.

Špatná doučovatelka (2019) (TV film)

Film není zajímavý ničím. Holka pronásleduje kluka a udělá vše pro to s ním být. Od námětu po zpracování se jedná o hloupost, která je průhledná už od prvních minut. Vlastně zde ani není nic před divákem skryto a vše je striktně lineární od začátku do konce. Film tedy postrádá napětí a tím se dostaví nuda. Konečné rozuzlení je k smíchu. Pokud film neuvidíte, tak vůbec o nic nepřijdete.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Jedná se o rozhodně nejslabší sérii ze všech. Přijde mi, že se děj i postavy odklonili od předchozích sérií. Došlo na nesmyslné momenty v ději. Také pocit, že postavy můžou kdykoliv a jakkoliv umřít je pryč. Hlavní hrdinové jsou nepřemožitelní a dokázali by vybít celou armádu sami. Ve finále to celé dává dějově smysl, ale zůstává mi pachuť v puse s pocitem, že to mohlo být jinak vyřešené. Ale vyústění jsem přijal a docela jsem se bavil. Opravdu jsem se hodně rozmýšlel jestli tři nebo čtyři hvězdy, protože herecky a vizuálně je vše stejně dobré jako předchozí série (lepší), ale zásadně snižuje hodnocení boj s nemrtvými. Je tak temný, že si divák jen domýšlí, co se vůbec na bojišti děje. Slyší zvuky, ale nevidí obraz. To boj neuvěřitelně shazuje a pro mě se stává jen těžko koukatelný. Také první dva díly nikam děj neposunou a poslední díl je téměř celý rozlučkový. Zbytek série je boj a akce. Hodnotím až po druhém shlédnutí z odstupem času, pamatuji si, že při premiéře jsem byl hodně nespokojený, ale tak špatné to není.

Ďábelská harmonie (2019)

No nevím, spíše jsem asi rád, že to má jen 14 min. Natočené je to dobře, myšlenka zajímavá, ale ten děj je totálně stupidní nehledě na konec, u kterého jsem se (bohužel) zasmál. Film bych do kategorie hororů nepřiřazoval. Spíše umělecký film o šikaně.

Bulšit (2001)

Pravá americká teenagerská komedie. Film vykrádá děj ostatních filmů něco ve stylu Scary movie. Míra vtipnosti ve filmu má hrozně kolísavou kvalitu. Někdy je to vtipné, někdy strašně trapné. Celkově se mi film líbil a bavil jsem se u něj. Jen by mohl být vynechán "nechutný" humor u kterého se snad nikdo smát nemůže.

Shaolin fotbal (2001)

Komedie o fotbalu trochu jinak. Ve filmu se nějaké pravidla fotbalu neřeší a hlavně to ani není třeba. Od začátku do konce je to sranda a dobře se na to dívá. Nebýt finálového zápasu, který už je těžce přes čáru, byla zábava na film koukat. Zpracování, děj a herecké výkony jsou na hodně nízké úrovní a tím vlastně film sráží do průměru. Jako komedie na večer ideální film.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

No tak předem jsem o filmu téměř nic nevěděl a byl jsem asi nalákán reklamou. Čekal jsem jiný film než ten z roku 2017, ale je to dějově stejné. Jen je mnohem lépe vysvětlený děj. Vyprávění je ucelenější a neskáče tak velkým tempem dopředu. Více prostoru také dostanou jednotlivé postavy. Ono také ve 4 hodinovém filmu něco být musí. Film je rozdělený na kapitoly, takže přerušení sledování a následné vrácení do filmu není problém. Digitální bitvy, zpomalovačky a nespočet efektů nesmí chybět. U filmu jsem se bavil a ty 4 hodiny utekly jako voda, takže pro fanoušky univerza nutnost. Vlastně ve filmu není nic špatně, pouze občasné momenty, kdy jsem si říkal, že to moc nedává smysl, ale je toho minimum. Jediná věc je poslední kapitola. Jako rozloučení s filmem bych to bral, ale to co je potom? Nemyslím, že to tam patří, ale co, třeba je to náznak dalších filmů.

V síti (2020)

Dokument se těžko hodnotí pokud Vás téma přímo nezasahuje. Rozhodně je velice šokující a emotivní. Skvěle natočený. Přijde mi ale, že dokument je velice zrychlený. Více by mu sedělo vše roztáhnout na dva, tři díly. Věřím, že materiálu na to bylo dostatek. Chvíli jsem byl i zhnusen, takže dokument svou práci odvedl dobře.

Velká ryba (2003)

Krásný a dojemný příběh. Skvělé herecké obsazení, kostýmy, děj. Diváka nutí přemýšlet zda opravdu vše co se odehrává je pravda. Styl příběhu je podobný jako ve snímku Forest Gump, kde se prolínají dvě dějové linky v přítomnosti a minulosti. Film jsem si opravdu užil.