• Fantasy

Rick a Morty - Série 3 (2017) (série)

Seriál pokračuje v nastavených kolejích. Sice škoda nevyrovnanosti kvality epizod a hlavně slabších epizod 5 a 6, 7 epizoda mě vyloženě nesedla a nelíbila se mi. Ale na druhou stranu to zachraňuje epizoda 8 a hlavně 10 s prezidentem, kdy jsem se nedokázal přestat smát. Takové 4,5 hvězdy

Wonder Woman 1984 (2020)

Zatím nejhorší film z universa DC . 2/3 filmu koukáme na nefunkční příběh, aby jsme se dostali k nějaké akci. Ty 2/3 jsou neskutečně nudné a vůbec pro mě nedávaly smysl. Ne že bych děj nepochopil, ale byl špatně vymyšlený. Přání, které jde odvolat?... Až začne akce, tak celkem OK, ale i to není úplně ono. Konec pro mě neuspokojivý. Přišlo mi to jak kdyby na něco ve filmu bylo hrozně času a něco bylo urychlené. V takové stopáži filmu se to stát nemůže. Film nedoporučím vzhledem k délce. Pokud by to bylo o hodinu kratší, tak přidám hvězdu, ale takhle jsem se vážně nudil.

Rick a Morty - Série 2 (2015) (série)

Druhá série mi přijde taková vyspělejší. Došlo i na nějaký příběh napříč sérií a humor mi přišel tak akorát. Prostě vše je podle mě super a to co jsem kritizoval v první sérii se zde vytratilo a velice zlepšilo. Krom 8. dílu, jsou všechny epizody na 5 hvězd a královsky jsem se bavil. I Rick už není takový humusák jak v první sérii.

Rick a Morty - Série 1 (2013) (série)

Naprosto šílený seriál. Obsahuje moře hnusu, obludností, nekorektnosti a násilí. Překvapivě mě ale první série bavila hodně. Nebýt asi 3 dílů, u kterých jsem se nudil dostal by plný počet. Děj se popsat nedá. Vědec Rick se vydává na různé mezidimenzionální dobrodružství se svým vnukem Morthym. Vždy se stane naprostá nepředvídatelná událost a absurdnost střídá ještě větší absurdnost. Tím je děj natolik zmatený, že postrádá veškerou ucelenost příběhu a jde pouze o nejabsurdnější a nejhumornější vyřešení problému. Tím vlastně nedochází k jakémukoliv posunu v ději hlavních postav skrze první sérii. Uvidíme v dalších sériích, jestli bude více kladen důraz na nějaký příběh.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

No nevím. Už to nějak není ono. Přišlo mi, že se ubralo na brutalitě a největší problém jsem měl s tím, že už jsem musel herce hledat a nepoznával jsem je.  I tak se jedná o akční nářez  bez nějakého hlubšího děje  a bavil jsem se. Kvalitu předchozích dílů to ale rozhodně nemá

Psí ostrov (2018)

Film je skvěle udělaný až jsem žasnul jaké detaily a scény jsou možné v takovém druhu filmu. Vyprávění je promyšlené a dává smysl. Má politický přesah v podobě možné vyhlazení psů a jednání lidí. Líbil se mi takový ten "suchý" humor. Rozhodně bych ho ale nedoporučil dětem, protože se jedná o film spíše pro dospělé. Film rozhodně doporučuji, takové lepší 4 hvězdy.

Speciální zásilka (2008) (TV film)

Film není ničím zajímavý. Několikrát vykradené téma, kde dospělá se stará o 14 letou a s tím souvisí i smýšlení jednotlivých postav. V pozadí je zápletka, která je ale tak okrajová, že kdyby tam nebyla, tak se vůbec nic nestane. Vlastně slouží pouze jako finální vysvětlení. Velice slabé 3 hvězdy.

Pevné pouto (2009)

První polovina filmu byla tak zajímavá, že jsem nedokázal od filmu odvrátit zrak a opravdu mě zaujal. Úžasný vizuál s výborným vyprávěním a dějem. Také "hororová" vsuvka nebyla vůbec na škodu a filmu to dodávalo takovou tajemnou atmosféru s pocitem jak bude dále příběh pokračovat. Poté ale se příběh přesune pro mě zvláštním způsobem. Najednou jednání postav moc smysl nedává a přibude totálně nepotřebná postava babičky. Pouze pro zasmání? Nakonec z toho vznikne takový slepenec scén. Ukončení a hlavně samotný konec je hloupý a zanechává ve mě divný pocit jestli to nešlo udělat jinak. U filmu jsem se ale bavil a herecké výkony byly dobré.  Možná jen díky první polovině filmu uděluji takto vysoké hodnocení.

Pásky z Nagana (2018)

Něco neskutečného je přeneseno do skvělého dokumentu. I po těch letech mi málem ukápla slza.

Tate no júša no nariagari (2018) (seriál)

Velice příjemné anime . Je zasazené do fantasy světa a zpracováním připomíná počítačovou hru. Ze začátku mi to mírně vadilo, ale poté jsem to již téměř neregistroval. Skvělá animace. Postupně se postavy vyvíjí a prohlubují se jejich charaktery. Škoda jen za mě přehnaných zvratů v ději a těžké nevyrovnanosti sil hrdinů. K čemu by potom byl zobrazován nějaký level? A v posledních epizodách ani nekomentuji rozvržení sil hrdinů. Dívalo se mi na to dobře a ani chvíli jsem se nenudil. Došlo i na dojemné chvíle.