• Fantasy

Sedm smrtelných hříchů - Přikázání revival (2018) (série)

Tak po první sérii, která mě opravdu bavila přišla druhá, ze které tedy nadšený nejsem. První polovina celé série je nudná. Díly jsou poskládané ze vzpomínkových dílů a téměř vymizel humor. Poté už je to o něco lepší, ale autoři vše dělají zvláštním způsobem. Když má být obrovská bitva, tak se rozhodnout udělat nějakou soutěž nebo to vyřeší humorem, nebo jedním máchnutím. Jediné co je v této sérii dobré je zajímavá postava escanora a téměř konečné vysvětlení příběhu Meliodase. Vše ostatní bylo takové nudné. Co mě vyloženě rozčilovalo byla postava Diane a neustálé hlášení čísel, které byly úplně k ničemu. Také si nemůžu zvyknout na styl "když to nejde silou, jde to ještě větší silou. A když to nejde větší silou tak to ještě raději vynásobíme 10, aby byly všichni ostatní zase pro smích". Doufám, že se další série zlepší, protože tímto tempem bude nekoukatelná. Závěrem se ale nejednalo o hodně špatnou sérii, jen tam bylo hrozně moc věcí, které mě štvali a byly až moc náhodné.

Nanacu no taizai: Seisen no širuši (2016) (seriál)

Jedná se hlavně o vsuvkové epizody, které nikam příběh neposunou, vlastně je ani divák nemusí vidět, protože se jedná jen o prohloubení charakterů hrdinů pro jejich lepší poznání. Žádný zvrat, pořádně ani akce. Děj se odehrává po 1. sérii a opravdu jsem se u všech 4 dílů bavil. Humor v tomto anime mi přesně sedí a tak jsem se nepřestával smát. Ano jedná se o zbytečné díly, které nemají ani moc hlavu a patu a na to si nemůžu zvyknout. Pro diváky čekající akci můžete tyto díly vynechat.

Rick a Morty - Série 5 (2021) (série)

Bohužel mi pátá série přijde jako ta nejslabší. Je to pořád sranda, ale už mi to přijde pořád stejný a poslední dva díly to nezachrání. Takhle se na další série koukat budu, ale už od toho moc nečekám. V Této sérii je větší důraz na postavu Mortyho a Rick hraje takové druhé housle a téměř nic nepředvede, Ani epizody nemají žádný příběh prolínající celou sérii, takže se vlastně jedná o nahodilé díly bez nějakého smyslu. Každý díl se jedná o něco jiného. Přemýšlel jsem i o nižším hodnocení. Tato série je dobrá, ale jsem mírně zklamán.

Špindl (2017)

Tohle je komedie? Ani jednou jsem se nezasmál. Ani děj není žádná výhra. Vše je blbé a nudné.  Netuším, proč vznikají takové filmy. Opravdu tohle reálně někoho baví?

Duna (2021)

Film jako úvodní díl do tohoto universa byl super. Postupně byly vysvětleny zákonitosti a politické příslušnosti. Vizuál byl prostě úchvatný. Bohužel se do prvního dílu vešlo jen to představení a akce tedy bylo pramálo. Film se musí brát právě jako úvod. Jedná se o předzvěst následujících skvělých dílů a pokud si laťku udrží a přibyde akce, nebudu váhat dát 5 hvězd.

Sedm smrtelných hříchů - Série 1 (2014) (série)

Seriál má jednu obrovskou výhodu. Hlavní postavy jsou tak různorodé, že snad každý si najde tu svou. Také humor je vážně dobrý. Sice se jedná o vtipy o sexu, ale v tomto podání se jedná o obrovskou zábavu. Hlavní dějová linka je ale dost zvláštní. Sice zde nějaký cíl je, ale vlastně žádný příběh neexistuje. Neustále se mění a je natolik náhodný. Zkrátka mi přišlo, že to ani není cílem držet se nějaké dějové linky. Dáme hlavní myšlenku a je to. Hlavní problémy, proč jsem nedal plný počet hvězd je, že u hlavních hrdinů jsou hrozně nevyrovnané schopnosti. V některých dílech mají schopnost porazit celou armádu, ale v dalších se ani neumí bránit. Další problém, že příběh je moc "hodný" a rozhodně by seriálu prospěla temnější stránka.

Rok ďábla (2002)

Tenhle film mám opravdu rád, je v něm něco tajemného. Hudba výborná, příběh super. Prostě moc není co vytknout. Jen budou asi trpět diváci, kterým se nelíbí tvorba a písničky od Nohavici. Společně s Čechomorem tu jejich písně hrají hlavní roli

Interstellar (2014)

Na filmu je nejzajímavější to, že vlastně vše do sebe perfektně zapadá, ale zároveň to nedává smysl. Příběh je perfektní. Možná škoda nudnějšího začátku, ale bez něho by to nešlo. Vizuál super, herci super. Ještě dobrou chvíli budu nad filmem přemýšlet.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Nemůžu jinak než plný počet hvězd. Myslím že ani moc příběh není na seriálu to nejlepší, ale prostě postavy jsou tak výborně napsány a zahrány, že je spíše zajímavější charaktery postav než příběh. Tím nechci říct, že je příběh špatný, je přímo výborný. Seriál má hned od prvního dílu napětí. Také krví se zde nešetří. Vyzdvihl bych díl 6, který byl podle mě naprostá bomba. Poslední díl a vyústění jsem tak nějak čekal a dokázal jsem to odhadnout dopředu. Doufám, že pokud vyjde druhá série, udrží si nastavenou laťku.

Smečka (2020)

Film smečka je film o šikaně a odhodlání. Bohužel je vše v hrozně nudném podání a vlastně je film natahovaný a děje se v něm pořád to samé. Ani příběh mi uvěřitelný nepřišel, protože takhle to podle mě prostě nefunguje a hlavně je přímočaře nalajnovaný a je zde jediné překvapení, no i když ani moc ne. Zachraňuje to pouze sportovní prostředí a tyto filmy mě baví. Pokud by to bylo třeba v hudební škole, tak neváhám dát 1-2 hvězdy. Nemyslím, že na film budu ještě někdy koukat.