• Fantasy

Husí kůže 2: Ukradený Halloween (2018)

V rámci žánru "hororu" pro děti se jedná o čistý průměr a asi nic víc. Dospělý divák si ve filmu toho moc nenajde, vše je cíleno převážně na mladé publikum. Není ničím nový a ani nijak překvapující. Film, který si zítra nebudu pamatovat, že jsem viděl.

Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

Tak po shlédnutí jsem velice zklamán. Film postrádá téměř vše, co bylo v jeho předloze.  Jedná se pouze o snůšku trapných scén převážně o sexu a to mi rozhodně vtipné nepřijde. Pouze ve finále jsem se bavil a smál se. Ale opravdu musím čekat 70 minut na 20 minut zábavy? Asi ne...

Tokyo Ghoul:re - Saišúšó (2018) (série)

Tak nikdy bych nečekal, že po zpackané druhé a třetí sérii může vzniknout něco co mě bude zase bavit. Přibylo akce, vlastně celá série je jedna nekončící akce a to je rozhodně dobře. Návrat známých postav sérii ohromně pomohl a nebýt takového divného finále, kde znovu vzniknou nikdy nevídané schopnosti, bylo by to na plný počet. Také je děj dost uspěchaný a na nic jiného než boje ani není pořádně čas. Opravdu jsem se bavil a dostal jsem důstojné zakončení seriálu

Poslední noc v Soho (2021)

Už od začátku mě vizuál uchvátil a postupem času to bylo jen lepší a lepší. Zápletka se dobře zamotává a film nemá ani jedno hluché místo. Je prostě výborný. Jak propracovaností děje, herecky i hudebně. Opravdu jsem nečekal, že to může být až tak dobré a bude mě to bavit. Jediná chyba na kráse je konec. Sice poslední scéna na schodech se mi opravdu líbila, ale to co se stalo pak nedalo ani trochu smysl, prostě děj před tím byl vyvrácen. Nejde to popsat bez spoileru. Klidně bych půl hodiny přidal, aby finále nebylo tak rychlé. Ale co, film bude patřit v mém žebříčku filmů hodně vysoko.

Tokyo Ghoul:re - Season 1 (2018) (série)

Tak styl narveme do seriálu úplně nové postavy k těm starým mi přišlo spíše matoucí než dobré. Také děj je úplný obrat a mě to rozhodně nesedělo a po 6 dílu jsem opravdu přemýšlel, že to vypnu a už to nikdy nepustím. Poté se to ale jen o hodně málo zlepšilo. Zmatečnost děje a jednání postav k zábavě nepřidával a ani bych to nečekal, ale u jednoho s dílů se mi povedlo usnout. Boje a schopnosti jsou úplně nesmyslné a hrozně nvyrovnané. Vlastně hodnocení zvedlo pouze pár posledních dílů, protože byly krásně vizuálně zpracovány. Dějově se ale stejně jedná o slátaninu a výčet věcí, co mi vadilo by byl na hodně dlouho. Bohužel se jená asi o nejhorší anime co jsem viděl a marně se snažím přijít na to proč. Poslední sérii si pustím jen abych věděl, jestli to nějak dopadne...

Tom a Jerry (2021)

No jak je ve filmu Tom a Jerry, tak to je dobré, ale to vše okolo byla nuda. Na film se dalo podívat, ale co si budeme vykládat: animák je animák.

Tokio ghoul - √A (2015) (série)

Tak z druhé série jsem už tak nadšený nebyl. Asi mi nesedlo dost příběhových zvratů a vyústění. Také nechápu, proč první díl nemohl být závěrečný u první série, kam by se to vyloženě hodilo. Boje a animace stále super. Ale k bojům mám velkou výtku. Boje jsou nepředvídatelné a mávnutím proutku se mění síly. Proč tam někdo hlásí, že je to ghúl S ranku, když je to úplně jedno. Stejně jednou vyhraje proti 3 vyšetřovatelům, aby vzápětí s jedním prohrál (opačně to ale platí i pro vyšetřovatele). Také ke konci série mi schopnosti přišli až těžce za hranou snesitelnosti. Také nevím jestli to je adaptací netflixu, ale nepochopil jsem scénu se zapíchnutými noži, kde jsem měl uvedenou postavu rozmazanou. Je to sice jen šťourání a na nic to nemá vliv, ale v seriálu, kde se probodávají, sekají, cáká krev, jsem to nepochopil... Příběh jsem skousnul, ale nelíbil se mi. Do seriálu přišlo moc postav a vlastně se příběh již netočí kolem hlavního hrdiny. Sice ano, ale řeší se více vedlejší postavy a příběhy a hlavní hrdina je pouze takový "divák" dění okolo. Bohužel se mi nelíbili dějové zvraty a konečný pochod mi vysloveně vadil. Nebýt toho všeho se ale jedná o super anime a u dívání jsem se nenudil.

Tokio ghoul - Season 1 (2014) (série)

Po prvotním rozčarování a pro mě nudných asi prvních 3 dílech jsem se do seriálu ponořil a až překvapivě mě začal bavit. Dobře vymyšlený příběh, nádherná animace. Krví se nešetří a konec série je opravdu dobře temný, což se do seriálu hodí. Jako téměř v každém anime je hlavní hrdina rozpolcený a přemýšlí o dobru a zlu. Nechybí smutné momenty. Jedinou výtkou co bych měl a nebude to spoiler, že první série téměř nijak nekončí a druhá série je nutnost. Bez ní působí celý příběh zvláštně a myslím, že měla být ukončena tak, že se alespoň nějaké příběhové linky dokončí. Na druhou sérii se ale maximálně těším.

Tiché místo: Část II (2020)

Tak zaprvé jsem se těšil na horor, ale horor to rozhodně není. Ve filmu není hororové vůbec nic. Příběh pokulhává a přišel mi docela nesmyslný. Možná je to tím, že jsem neviděl část jedna, ale předpokládám, že jsem hlavní děj pochopil. Vlastně tam ani nebylo co nechápat. Dojem na mě film rozhodně neudělal, ale špatný vyloženě není. Prostě horší průměr (rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 hvězdy).

Schumacher (2021)

Z hlediska dokumentu je vše zvládnuté skvěle. Ale pro fanoušky formule se nejedná o nic nového a vlastně je shrnutá kariéra a téměř nic nového nepřináší. Dost mě také vadilo, že dokument hrál až moc na city a jedná se vlastně jen o oslavu osoby Schumachera. Dost věcí z dokumentu mi vlastně přišlo, že udělal vše správně i když to tak rozhodně není. Bohužel jsem čekal o něco víc.