• Fantasy

Mortal Kombat (2021)

Film kde 1/2 je totálně nudná a nezajímavá. Jak dojde k boji tak OK a celkem se na to dívat dá. Postavy i schopnosti vycházejí ze hry a to je rozhodně plus. O příběhu a ději se nedá vůbec mluvit. Čistý průměr, bohužel to víc nemůže být.

Sedm smrtelných hříchů: Prokletí světlem (2021)

Srovnatelné se seriálem ba i lepší. Většina filmu je akce, která je neskutečně přehnaná. To jsme ale již ze seriálu zvyklí. Humor mi přišel takový dospělejší (spíš už není hlavně o sexu) a opravdu jsem se i zasmál jak Meliodas a Zeldris rozhodovali... Jedinou výtku vlastně mám jen v tom, že jsem moc nepobral tu změnu kdy prohráli během chvíle a pak se karta úplně otočila. Ale to jsou tak známé zvraty ze seriálu. Takhle pro fanoušky seriálu určitě doporučuji. Neznalí předlohy si film asi moc neužijí.

Monster Hunter (2020)

Film, u kterého si s dějem nikdo hlavu nelámal. Vlastně téměř neexistuje. Celý film je probíhající souboj s pár místy, kde se nic neděje. Na film jsem asi moc hodný, ale já děj nepotřeboval a opravdu jsem se bavil. Jediné bylo až moc nesmyslné síly hrdinů. Dostanou ránu, že letí 50 metrů vzduchem, ale stejně se v pohodě zvednou. Zranění, které za 10 min nebolí a asi vůbec neexistovalo, bez problémů z 300 m kutálejícího se auta,  atd. Opravdu dost věcí nedává ani trochu smysl, možná dokonce všechny. Vizuál na opravdu vysoké úrovni a monstra super. Oddechový film s relativně úzkou skupinou lidí, které to bude bavit. Opravdu chápu, jak někdo může dát nízké hodnocení.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Na druhou sérii zaklínače jsem se opravdu těšil. Ale to co jsem dostal, mě velice zklamalo. V druhé sérii přišel větší důraz na příběh. Ten sám o sobě není špatný, ale je vyprávěn docela nudným způsobem. Například nekoukatelný a pro mě úplně nesmyslný třetí díl je opravdu utrpení. Děj se téměř nikam neposouvá a celou sérii provází povídání "o ničem". Také jednání postav a celkový průběh příběhu je tragický. V čem ale vidím obrovské mínus jsou souboje. Ty jsou řešeny vždy jedním úderem. Opravdu v 90% soubojů je Geralt vyřeší jedním bodnutím nebo seknutím. Soubojů je ale tak strašně málo, že by snad nevystačili ani na jeden celý díl. A to u akčního seriálu je hodně špatně. Bohužel musím konstatovat, že jsem se většinu času nudil a zbývá jen dobré zpracování. Hodnocení ani nezachrání dobrý první a poslední díl. Opravdu velké zklamání.  Zpomalovačky a hodně trapný humor mě v mém hodnocení utvrzuje.

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Výhoda seriálu je, že kdyby nezaujala nikoho dalšího, tak minimálně fanoušci hry jsou jako diváci zajištěni. Ale autoři posunuly úroveň na vyšší laťku a i neznalí herní předlohy musí seriál hltat plnými doušky. Od hudby, děje až po nádhernou animaci. Děj utíká rychlosti blesku a na hluchá místa není prostor. Od vývoje postav až po epické ukončení série je vše dobře. Stampunková stylizace animace a barevné zobrazení různých situací mi vyloženě seděli, až jsem byl zklamán, že hned nevychází 2. série. No prostě plný počet, nejde jinak.

Sedm smrtelných hříchů (2014) (seriál)

Pro podrobnější hodnocení si můžete přečíst moje recenze k jednotlivým sériím. Takhle jen pro shrnutí se jedná o jedno z lepších anime, kde mi ale přijde, že autoři občas nevěděli jakou cestou se vydat a postupně v seriálu vyzkoušeli vše od humoru, až po temnější momenty. Od dlouhých bojů po kraťoučké souboje vyřešené jednou schopností. Prostě je zde vše, někdy dobře, někdy vůbec ne. Co to ale celé vystihuje je naprosto výborný vývoj postav. Třeba postava Diane, byla moje oblíbená od první série a postupem času jsem ji vyloženě nemohl vystát. Opakem je pro mě postava Bane. Nejlépe byla ale vymyšlená postava Escanora, ale zde jsme zase na začátku, kde autoři netušili jaké limity postavě udělat. Tak to vyřešili...  Celý seriál provází přehnané schopnosti hrdinů, proti tomu bych moc neměl, tak to prostě je. Ale zde je snad v každém boji nová silnější schopnost a občas to graduje do absurdity. U seriálu jsem se ale dobře bavil a moje hodnocení odráží zábavnost.

Sedm smrtelných hříchů - Dračí soud (2021) (série)

Odpustím hodně, ale tato série měla končit 13,14 dílem a dále nepokračovat. Bohužel se jedná pouze o boje a nic víc. Jen se bojuje a na nic jiného není čas. Autor chtěl vše nacpat do jednoho. Ono to ale nefunguje a divák jen sleduje co se děje a je toho tolik, že ho to nemůže bavit. Mělo to být roztahané alespoň do dvou sérií a nějak lépe vysvětleno. Potenciál vyřešení linky Merlin mohl být úplně jiný, takhle to přijde velice zbytečné. No a znovu jsou tu staré neduhy v podobě nevyrovnanosti sil jak záporáků, tak hrdinů. Znovu je zde nějaká nová nezmíněná schopnost, která vše vyřeší a extrémní zvraty. 4 hvězdy dávám za prvních 13 dílů, které byly vážně dobré (pro mě na 5 hvězd). Poté bych snad dějovou linku snížil až na dvě hvězdy. Celkové vyústění, poslední díl a ukončení linek hrdinů mě potvrdili, že zůstanu na 4 hvězdách.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Zábava od začátku do konce. Herci skvělý, humor skvělý. Ani chvíli jsem se nenudil a film jsem si užíval. Možná jen ten konec... ale byla to také zábava. Nemůžu jinak než plný počet. Nikdy bych nevěřil, že v takovém filmu uslyším písníčky bratří Nedvědů.

Godzilla vs. Kong (2021)

Jediné co můžu u filmu pochválit, je zpracování monster a akční souboje. Sice jsou souboje těžce přehnané, ale tak nějak to k tomu snad i patří. No a to je vlastně vše. Pokud se nebojuje, tak je film pro mě nekoukatelný a neuvěřitelně jsem se nudil, od stupidních postav, děje až po vyústění, které vlastně neexistuje. Hacknutí satelitu už pro mě byl vrchol stupidity. Hodnocení odráží moje naštvání z nevyužitého potenciálu. S odstupem času bych možná přimhouřil oko a dal o hvězdu navíc, ale ihned po shlédnutí je toto hodnocení spravedlivé. Opravdu nechápu, jak někdo udělá skvělé souboje a vše ostatní odflákne neskutečným způsobem. Tím je z filmu nesmyslná slátanina a soubojů není tolik, aby film zachránil.

Sedm smrtelných hříchů - Vznešený hněv bohů (2019) (série)

Zatím rozhodně nejlepší série z prvních třech. Dozvíme se minulost a vysvětlení. Přibylo příběhu a ubylo soubojů. Pro mě to bylo super a skvěle nachystáno na 4tou sérii. Bohužel si ale nedovedu představit jaké schopnosti už chtějí přidávat, už zbývá jen ničení planet... Kvůli téhle nevyrovnanosti sil nedávám plný počet hvězd. Nemám iluze, že to čtvrtá série změní, spíše naopak. Ale rozhodně se těším.