• Fantasy

Silicon Valley (2014) (seriál)

Celý seriál jsem po nějakém čase viděl podruhé a musím uznat, že se jedná o výbornou zábavu. První tři série jsou výborné a nemají chybu. Škoda jen, že jsou potom díly jak na houpačce a slabší díl střídá skvělý. Od čtvrté série mi přijde zápletka hrozně natahovaná, aby seriál trval co nejdéle, ale pořád se jedná o kvalitní podívanou. konec páté a šestá série mi už přišla přes čáru uvěřitelnosti. Poslední nostalgický díl mi úplně nesedl, ale jako rozloučení to beru. Seriál rozhodně doporučuji

Tony Hawk: Dokud kolečka neupadnou (2022)

Výborně zvládnutý dokument ve kterém je vše co se týká osoby Tony Hawka až do současnosti. Rozhovory přidávají známá jména skateboardingu. Nenapadá mě nic, co by mělo být jinak a skvěle jsem se bavil. Super

Batman (2022)

Nový Batman je tak trochu jiná podívaná. Spíše se jedná o akční kriminálku než superhrdinský film. Ne že by to nebylo dobře, ba i naopak. Jedná se o napínavou podívanou s méně akcí než jsme zvyklí. Vizuálně ukazuje hned od začátku, že se jedná o velkofilm s vysokým rozpočtem. Prostě moc není co vytknout. Hudba také super a obsazení Batmana jsem nakonec také zkousnul a snad bych i řekl, že Robert Pattinson se do role hodil. To vše za 5 hvězd, protože jsem se opravdu bavil a celé 3 hodiny nenudil. Důvodů, proč jsem nedal plný počet je několik. Film se ani nevyrovná filmu temný rytíř, ale zde je srovnání nespravedlivé. Dalším důvodem je divné jednání postav v ději. Hlavně scény kolem první hodiny na policejní stanici a honičce tučňáka jsem opravdu sledoval se zapřením, protože mi přišli totálně nesmyslné a nedomyšlené a asi bych našel víc věcí. Poslední pomyslnou srážkou je "nesmrtelnost" Batmana. Dostane jakoukoliv střelnou zbraní i několikrát a nic to s ním neudělá. Zde neprozrazuji nic nového, ostatně se film na tomto duchu veze už od začátku. Na to, že to je pouze člověk s vybavením vydrží prostě vše. Výše uvedené zápory jsou spíše moje subjektivní a docela dlouho jsem se rozhodoval nad plným počtem, ale prostě plné hodnocení nemohu udělit. Film ale rozhodně doporučuji. Poslední výtka je taková, že se film tváří temně, ale je přístupný všem a vlastně není nikde vidět násilí a krev, ale dětem bych to nepustil. Proto nevím, proč se autoři rozhodli takto prezentovat. Nevidím důvod, dělat film pro všechny...

Sebevražedný oddíl (2021)

Od tohoto typu superhrdinských filmů nic nečekám a to se mi potvrdilo. Jedná se zase o trochu něco jiného a superhrdinové jsou vtipní a zpracování také výborné. O příběhu se moc mluvit nedá, protože je totálně nesmyslný, ale to je účel filmu = proč si lámat hlavu se složitým příběhem, to stejně nikdo nechce. Také brutalita je zde dost výrazně zastoupena a krví se nešetří. Jedná se o správný film na odreagování. Začátek mě moc nebavil ale nakonec jsem se pobavil a poslední souboj se mi líbil hodně. takové 3,5 hvězdy

Euforie - Série 2 (2022) (série)

Po prvním dílu jsem si říkal, že autoři docela přitvrdili a začalo to slibně. Poté jsou ale jen díly, které jsou vyplněné pouze sexem a nic víc. Příběh se tím nikam moc neposouvá. Co mě opravdu štvalo bylo to, že postavy snad soutěží jak být co největší kretén. Druhá věc, že na nikoho snad snad nefungují zákony a všichni si můžou dovolit cokoliv. Od 4-5 dílu se příběh rozjede naplno. Bavil jsem se možná o trochu méně než první série, protože tato stupňující kvalita mi docela vadila. Pro mě jsou minimálně dva díly zbytečné. Hodnocení zvedají právě ty poslední díly i když poslední díl je vyřešen podivně. Hudba a vizuál stále super. Doporučuji.

Euforie - Série 1 (2019) (série)

Tak nějak jsem neměl co dělat a dá se říct, že tenhle seriál mi skočil do zorného pole jako první. Dobrá, pustím první díl a uvidím co z toho bude. Ani jsem moc netušil o co jde a tak mě první díl moc nebavil. Říkám si, Dowsonův svět nově natočený a to mě už fakt nebere. Jediné, čemu jsem dal šanci byla postava Rue a její drogový osud. Postupem času děj všech postav začne gradovat a vlastně pár posledních dílů je to nejlepší a opravdu mě to bavilo. Seriál má totiž obrovskou výhodu, že je krásně vizuálně provedený a hudební doprovod také super. Probere se zde dost ožehavých témat od různých závislostí, transgender, násilí, sexualita, dospívání. Sice mi některé příběhové linky přišly nedomyšlené a divné. Také je divné že vlastně monitoruje 17 leté žáky jedné střední školy a snad každý žák je něčím zvláštní. Rozhodně jsem se ale bavil a seriál jsem si užil. Vyjímkou byly poslední dva bonusové díly. První s názvem Rue je celý pouze hodinový rozhovor o filozofování a tyhle kecy byly pro mě utrpení. Druhý je vlastně to stejné z pohledu Julse, ale to mi přišlo zajímavější. Ale že bych se vyloženě bavil...  Klidně bych se bez bonusových dílů obešel.

Matrix Resurrections (2021)

Než jsem zvolil hodnocení, napsal jsem nejprve recenzi. Důvod je jednoduchý, opravdu nevím jaké hodnocení dát. U filmu jsem se bavil a nenudil jsem se. ALE: 1. Jako fanoušek předchozích filmů nedokážu odpustit pár rozhodnutí světa matrixu a vlastně i reálného světa. 2. Už to není Matrix, tak jak bych chtěl a jedná se spíše o sci fi příběh. 3. Celý děj je zvláštní. 4. Konec a průběh posledních cca 45min  je totálně zpackaný. 5. Celé je to takové ploché, bez hloubky. Není divákovi předloženo nic, nad čím by se mohl zamyslet.  Tedy pokud bych film bral samostatně, tak 3-4 hvězdy. Jako fanoušek universa jsem zklamaný.

Avengers: Endgame (2019)

Jedná se o důstojné zakončení a vlastně jsem dostal co jsem chtěl. První hodina je úplně zbytečná a nudná, poté se to začne zlepšovat až do velkolepého finále. Měl jsem dost připomínek, ale nakonec je celkový dojem pozitivní a dokonce ubylo i stupidních vtipů. Za mě asi o chlup lepší než předchozí díl. Ono totiž není moc co udělat lépe. Avengers nikdy nebyly vyloženě temnou záležitostí, takže jsem ani nečekal nic jiného než v ději bylo. Fanouškům komiksů rozhodně doporučuji.

Avengers: Infinity War (2018)

Nebýt opravdu stupidních vtipů, tak bych snad i hvězdičku přidal. Zpracování je na hodně vysoké úrovni a fanoušci si určitě přijdou na své. Mě to ale nějak nenadchlo. Chvíli jsem se nudil, chvíli to bylo dobré. Prostě takový ten průměr. Rozhovory na úrovni žáků základní školy, tak že zbývá už jen ten vizuál, který to vše zachraňuje. Asi jsem čekal o mnoho víc. Konec mi přišel špatný, ale třeba se to v posledním díle změní.

Všichni svatí mafie (2021)

Jako prequel k seriálu , který jsem neviděl a po shlédnutí tohoto filmu ani neuvidím. Film má hrozně pomalé tempo a vlastně se tam celou dobu nic moc neděje. Vraždy naprosto zbytečné a postavy nemají žádná charisma. Vlastně ani nevím, co bych vyzdvihl, možná zpracování... Film rozhodně nedoporučím aani fanouškům žánru, je to zbytečná ztráta času a téměř celý film jsem se nudil.