• Fantasy

Úžasňákovi 2 (2018)

Celkově dospělejší, temnější a vyzrálejší. Druhý díl už je spíše pro starší děti a dospělejší publikum, ale není to tak obrovský rozdíl oproti prvnímu dílu. Film je delší a zápletka propracovanější (i když jsem ji odhadnul hned od začátku). Animace nemá chybu a ve filmu nejsou hluchá místa. Takhle má vypadat rodinný film. Budou se bavit děti i dospělí. Děcko je super vymyšlené a opravdu jsem se bavil, ale jestli někdy bude třetí díl, tak nevím jak mu chtějí omezit schopnosti.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Film o tom, kde agent CIA musí spojit síly s agentem KGB, aby dokázali vyřešit případ. O filmu jsem nic nevěděl a velice mile mě překvapil. Agenti se doplňují navzájem a také si dělají naschvály (Celý film soupeří o tom, kdo je lepší) Takový James Bond s nádechem komedie. Nejvíce bych to asi přirovnal k novějšímu Sherlocku Holmesovi. Herci se na svoje role opravdu hodí. čekal jsem, že se budu u filmu nudit, ale nestalo se tak.

Jsem číslo čtyři (2011)

Film cílený převážně na teenagery. Nečekejte něco jiného než jinde. Hrdina "chudáček", který se postupně stane nepřemožitelným. Nechybí školní láska a šikana. Prostě vše, co má takový film mít. Akční pasáže udělané super. Ale ten děj... Už jsem na to starý. Ukončení naznačuje pokračování, ale bohužel už asi bez mé pozornosti.

Kung Fury (2015)

Skvělé, dlouho jsem se takhle nebavil. 30 min napěchovaných akcí a drsných hlášek. Hudba také dokonalá. Celý film je jak kdyby někdo hrál starou počítačovou hru. Jasně, děj a postavy nedávají smysl, ale to do filmu přesně zapadá. Už se těším na dvojku.

Charlieho andílci (2019)

Ve filmu nehledejte vůbec žádnou logiku, protože akční scény jsou nesmyslné. Agentky rozhodně nemají charisma jako v původním filmu a děj a scénář je takový nezajímavý. Rádoby vtipné hlášky mi nepřijdou ani trochu vtipné. Celkové je film rozhodně horší jak jeho předloha. Pokud vám na páteční večer zavřou hospodu a nikde nic jiného nedávají, tak se na to podívejte, zase taková tragédie to není. Jinak ale běžte do té hospody a o nic nepřijdete. Pochopil jsem to správně, že se má jednat o akční film určený spíše pro ženy? Takový pocit to ve mě zanechalo...

Babovřesky (2013) odpad!

Bohužel nevím za co bych měl dát alespoň jednu hvězdu. Humor, který by měl být hlavní v komedii je jen snůška trapných scén. U filmu jsem se nezasmál. Scénář nemá hlavu ani patu, takže ani zápletka diváka u televize neudrží. Herecké výkony špatné. Tento film mi vůbec nesedl a jen z nutnosti jsem ho dokoukal, kvůli hodnocení. I tak jsem minimálně 1/4 filmu sledoval úplně něco jiného. Tenhle i další díly budu obcházet velkým obloukem.

Gauneři (1992)

Bohužel tento film vidím z Tarantinovi tvorby až jako osmý a přes 20 let od jeho vydání. Nedokáži se tedy ubránit srovnání s novějšími filmy a proto nedám 5 hvězd i když si myslím, že kdybych film viděl jako první v jeho tvorbě, tak by si plný počet odnesl. Jedná se o standardní Tarantinův styl, který je dále použit v jeho dalších filmech. Pro mě je film nejpodobnější asi filmu osm hrozných. Pro někoho nudnými rozhovory a scénkami představuje hlavní hrdiny filmu a děj postupně vygraduje až do velkolepého finále. Filmu by slušela delší stopáž pro prohloubení charakterů. Hlášky typu "Buď je živej, nebo mrtvej. Buď ho maj poldové, nebo nemaj" mě vždy pobaví. Film můžu rozhodně doporučit

Frčíme (2020)

Čistokrevný fantasy příběh pro dětské publikum o tom, že i cesta může být cíl. Skvěle graficky zpracované s poutavým příběhem. Kdybych byl 10ti-letý kluk, nepochybuji o plném hodnocení.

Godzilla II Král monster (2019)

Děj je vysvětlený v jednom rozhovoru a po jeho poslechnutí jsem se začal smát, takovou slátaninu jsem dlouho neslyšel. Vše shazuje úplně nesmyslné jednání lidských postav, proč tam vůbec jsou? Film by byl kvalitativně lepší bez lidí, popř. jen s armádou. Děj je opravdu stupidní, za to ale bez zbytečných okolků jdeme rovnou na akci. Boje netvorů i samotní netvoři jsou super, ale vždy všude metají blesky, oheň, mlha, nebo voda a ze souboje není moc vidět a souboje jsou takové rozsekané. Asi v půlce dojde ke zvratu a děj se spíše zaměří na vyřešení problému. Pro mě strašně neuspokojivé a začnou stupidní kecy o lidské rase a její síle a jejich "dokonalého" plánu. Celý děj a akce jde rázem do kytek a začne nuda. Za mě nevyužitý potenciál. U filmu jsem se bavil, ale celou dobu jsem si říkal proč je to takhle? Proč dělají tohle? Ale alespoň tam nejsou debilní vtípky jako v podobných filmech stylu třeba Transformerů. V první třetině až polovině filmu jsem přemýšlel, že moje hodnocení bude 4 hvězdy, jak se děj zaměří primárně na lidské postavy, tak slabé dvě hvězdy. Finální bitva to trochu zachránila, takže dávám 3 (chvíli jsem přemýšlel nad 4 mi, ale film si to nezaslouží). Monstra jsou za mě skvěle zpracované a jak jsem psal na začátku, bavil by mě film, kde by bojovali jen monstra bez nějakého výrazného děje. Zde stejně také nebyl.

Králíček Jojo (2019)

Čekal jsem čistokrevnou komedii, ale to jsem nedostal. Jedná se spíše o satirický pohled na absurditu války a hlavně o klukovi, kterému dělá nejlepšího kamaráda Adolf Hitler. Po polovině filmu se děj přehoupne spíše k dramatické zápletce. Za mě osobně byl humor spíše lehčího charakteru a já bych trochu přitvrdil. Ostatní skvělé, skvělá kamera, herci. Děj se dá říci je 100x zobrazená téma v jiných filmech, ale u filmu jsem se bavil. Možná škoda uspěchaného konce.