Země ztracených (2009)

Hovadina, zasmál jsem se asi tak jednou, což mi u komedie tak trochu vadí. Cestování časem je vždy zajímavý námět (ať už dopředu, dozadu nebo "do boku"), ale do dobrodružné komedie to nepatří - alespoň ne pod taktovkou Slberlinga. A vůbec, když si to teď zpětně promítám a připočtu, že Ferrnella nemusím, tak davám 1,4 hvězdy a zaokrouhluju to na hvězdu.

Bezva vejška (2006)

Nápad je dost ujetej a v realným životě by nic takovýho nikdy nemohlo projít (ani v Americe !). Ale jedno se mi na tomto filmu moc líbilo. A to ty vůdčí dovednosti. Dejte lidem (a potažmo trhu) to co chtějí a oni Vám utrhnou ruce a budou Vás milovat. "B" jim dal školu na kterou všichni chtěli ale nedostali se. Super výuka stadentů studenty. A zavěrečný od srdce přesvědčivý proslov před akreditační komisí. No paráda. A uplně poslední scéna s výbuchem auta mě sesadila ze židle. Fakt jsme se bavil i když to byla prakticky ptákovina.

Světák (2006)

Na tomhle filmu je nejskvělejší koukání se rybám do očí v akváriu ;D Možná je to málo, ale mně to stačí :))

Strážci - Watchmen (2009)

Lépe než POMO bych to nenapsal! Bral jsem to tak, že mi první půlku filmu bude jako divákovi vysvětleno o co tam jde a co jsou zač a pak začne akce s nějakou pointou. Ale ke konci jsem už fakt umíral. Flashbacky byly totálně útopný a vždycky když už jsem se začal chytat, tak se to zas celý shodilo. Nemluvě o absurdnosti a nadbytečnosti některých postav. Rorschach byla jediná postava, která si mě získala a zachránila to před odpadem. Druhá hvězda je za vizuální stvárnění, které je povedené. Ale znova bych to vidět nechtěl, a director's cut bych zcelajistě bez újmy na zdraví nezvládl.

Dvojí hra (2009)

Styl jakým je příběh vyprávěn se k námětu naprosto nehodí. Vnáší do toho akorát zmatek a nutnost soustředit se na téměř každé slovo. Celý mi to přišlo jako jeden velkej zmatek, a když divák vlastně ani neví o co tam jde, tak je někde něco špatně a moc takovej film nebaví.

Vévodkyně (2008)

Spousta krásných věcí, skvělé kostýmy, účesy, mnoho velmi povedených záběrů, akorát mě to vůbec nebavilo, což většinou od filmu čekám, že mě pobaví nebo zaujme.

Třinácté patro (1999)

Matrix je rozhodně akčnější a profinancovanější, ale Třinácté patro mi přijde snad i zajímavější a nápaditější !!

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Prakticky je to kravina plná blbostí a nesrovnalostí, ale i tak je to zábavný pokoukáníčko.

Andělé a démoni (2009)

Herci jsou skvělí, hudba (MISTER Hans Zimmer) je opět úžasná, efekty jsou perfektní. Tak kde je problém ? Podle mě je ve scénáři. Z takto kontroverzního tématu by se podle mě dalo vymyslet mnohem víc pro diváka zajímavých momentů. Po hodině už jsem snad ani nesledoval o co tam jde, a jen zkoumal chování jednotlivýych postav, protože děj se tak trochu zasekl ve smyčce. Ale účel filmu (film pro masy) to určitě plní a vydělává.