Kde se sakra skrývá Usáma Bin Ládin? (2008)

Ze začátku jsem se opravdu popadal za břicho, poté jsem se (stejně jako dokument) ustálil a pozorně sledoval. Vidět něco takového je velmi přínosné, protože člověk pochopí a uvěří že "tam" nejsou jen ti špatní, ale že většina z místních jsou stejní jako my, jen nemají to co my :/ Od místních lidí je hodno ocenit, že nesnáší americkou politiku a nikoli americký lid. Když to shrnu, tak tento dokument bych dal povinně na každou americkou školu do všech tříd ke shlédnutí. A klidně i do zemí evropských, je velmi zajímavý, poučný, napínavý a zamyšleníhodný !

Seznamte se s Davem (2008)

Klasická skoroprůměrná komedie pro děti a rodiny. Z počátku se mi ten nápad s lodí ve tvaru člověka docela zamlouval, ale v polovině filmu se už mé nadšení začalo vypařovat rychlostí blesku. Určitě pobaví a myslím že ani neunudí. Eddie Murphy je podlemě výborný. Ty pohyby a výrazy ve tváři dokáže zahrát jen málokdo. Role mu opravdu sedla :)

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Akta X jsem nikdy nějak výrazněji nesledoval, ale co pamatuji, tak šlo většinou o tajmeno a mysteriózno. Ovsem tento film na me pusobil spise jako kriminálka nez jako film plný záhadna. ALe i tak jsem v něm našel určité zalíbení a celou dobu filmu jsem si užil.

Speed Racer (2008)

Speed Racer je .... eh ... řekněmě barevný.

Válka a. s. (2008)

Verim ze pri nataceni a psani scenare se cela parta hodne pobavila, skoda ze ja jsem se pri sledovani zase tolik nebavil. Alespon ze si amici umi sami ze sebe udelat srandu. Mimochodem povedená politická satira a neprehlednutelné plivání na válku.

Sirotčinec (2007)

I takto se dá natočit horror, škoda jen že mi to zrovna moc nesedlo. Záverečné přebíhání od halucinací k realitě bylo svým způsobem dojemné, všudypřítomné vrzání dřeva a celého domu už mě přijde trochu jako kýč a scéna s Aurorou aka médiem na mě působila jako odjinud. Sorry, ale od kvalitního horroru bych čekal trošku víc. Řekněme spíše děsivě pomalé drama :)

Gattaca (1997)

Výborné sci-fi opřené o tom, že když má člověk svůj sen a jde si za ním, tak ho může dosáhnout. I bez kolosálních efektů a všemožných robotů, mimozemšťanů a monster lze vykouzlit kvalitní sci-fi a Gattaca je toho důkazem !

Jak ukrást nevěstu (2008)

Na ty uměle usmívající xichty už začínám být docela alergickej. Není v tom prakticky nic co by zachránilo ubohý a kýčovitý scénář. Dempsey se určitě snažil, ale sám to jak vidno neutáhl.

Stalo se (2008)

Chuť tohodle filmu bych přirovnal k neofritovaným hranolkům. Za víc mi to nestojí.

Plán hry (2007)

Určitá snaha pobavit tam určitě byla. Přinejmenším mi to pomohlo lépe zabít čas při jízdě vlakem. Ale doma večer bych se na to nekouknul ani omylem :D