Bobule (2008)

Ještě větší nuda než jsem čekal. Kromě umělého sprostého moraváka Postráneckého tam není nic k smíchu a za celou hodinu a pul smysluzbavených dialogů se dívak dočká naprosto nicovatého konce.

Bobby Z (2007)

Bobby Z je takové lehce akční drama o Timovi, bývalém mariňákovi lítající z průseru do průseru, kterej si hraje na drogového dealera Bobbyho Z a celkem se do toho zamotá. Film nemá nějak obzlášť rozsáhlý scénář, ale to mi vůbec nevadí. Dobře se mi na to koukalo a bavilo mě to.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

I když to byl totálně rozházený, neucelený, chaotický a praštěný film bez děje, tak musím uznat že té dvojce to spolu docela jde. Škodaže se sešli v tomhle nevkusném "něčem". Důkaz toho že praštěné se né vždy rovná vtipné.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Futurama si drží svůj standard. Některé scény byly obzlášť vtipné až jsem byl překvapen, ovšem některé byly až trapné, nejvíce mi připadlo nevkusné parodování Lord of The Rings. Bohužel, z filmů mi tento přišel nejslabší. hodnocení si zatím nechávám přecejen otevřeno a počkám až na druhé shlédnutí.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Narnia má jeden velký problém, na pohádku pro děti je to moc "krvavé" a akční a na akční pohádku pro dospělé je to moc dětské a nudné. Ty hrdinský dětský xichty už sem ke konci filmu fakt nemohl vystát a Aslan, takovej hrdinskej lev co se schovaval po lesích a nechal zakejhat tolik narnianů, at se jde vys*at :-)

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Překvapivě lepší než jednička. Má spád,má akci a hlavně má napívaný děj, který je sem tam decetně odlehčen a filmu to jen prospívá. Jen doufám že už nebude trojka ...

Dvanáct (2007)

Velmi oceňuji ruskou odvahu pustit se do předělávky tak kvalitního originálu. Musím říct, že jsem byl celkem příjemně překvapen co se zpracování a dialogů týče. 80% textu bylo zajímavým a mnohdy i poučným, ale ne vždy měl divák potřebný čas se nad tím vším zamyslet. Co se mi nelíbilo, byla až přílišná podobnost s 12 rozhněvanými muži, ale to se dalo přinejmenším čekat že? Závěr: kvalitní a dlouhý (nikoli zdlouhavý !!) remake který se nemusí stydět ani zpracováním ani původem !

Po přečtení spalte (2008)

Coenovci nezklamali: černá komedie na úrovni. Krásně se to celé zapletlo, propletlo a nakonec zauzlilo. I když jich není mnoho, tak některé dialogy a scény jsou nadmíru zábavné. Brad Pitt uz bude hrat asi pošuka nadosmrti :D

Zrcadla (2008)

Sutherlanda nemám jako herce zrovna v lásce, ovšem zde si částečně získal mé sympatie. Ani ne tak za herecký výkon, ale spíše za to že už se nesnaží být v každém záběru velkej drsňák co spasí svět. Zrcadla jsou takový horror nehorror (jako ostatně většina novodobých horrorů). Nejvíce jsem se leknul vždy u scén kde nebylo nic "nadpřirozeného" (viz. Hrdlička [Holub ??], nebo pes). Film má spád a nesnaží se být příliž složitý a nadruhou stranu není ani tolik prostý. Děkuji za závěr, nečekané a potěšující.

Travička zelená (2008)

No to teda byla ptákovina !! Ale celkem praštěná sranda. Škoda toho ubohýho konce a ještě větší škoda že to končilo zbytečně protáhlým dialogem. Srazit to ještě tak na 90 nebo 80 by filmu neuškodilo, ba naopak.