Temný rytíř (2008)

Od tohoto batmana jsem dostal úplně všechno co jsem nečekal. Pro plnohodnotnější komentář vyžaduji minimálně ještě jedno shlédnutí, ale i tak to byla bomba a vřele doporučuji všem náročným i nenáročným divákům, každý si vybere svoje !

Kung Fu Panda (2008)

Tak Kung-Fu Panda mě zrovna neoslovila. Animaci nemohu nijak kritizovat, ta je vskutku brilantní ale scénář, příběh a průběh děje se mě zjevně pokoušel unudit. Za celý film jsem se asi třikrát usmál (akupunktura byla luxusní), ale jinak jsem jen zíral na klasickej flák: "Jeden špatnej, jeden dobrej (ale zato nevšední) a spousta humbuku kolem." Pro děti určitě skvělý, pro mě pouze překousnutelný.

Hancock (2008)

Přišlo mi to jako chaoticky poslepovaný puzzle plný ničeho. Už po 10 minutách jsem byl v šoku, protože jsem naprosto neměl tušení co se chystám sledovat. Super hrdiny typu Spiderman, Batman atd. ještě nějak dávám, ale tohle individum už naprosto nedávám. Průběh filmu jakž takž udžoval mou pozornost a musím přiznat, že i některé vtipy mi vykouzlily úsměv na tváři, ale konec, ten mě fakt uzemnil, stupidnější už to být snad ani nemohlo.

Wanted (2008)

Wanted dokáže bezesporu na necelé dvě hodiny pořádně vymastit hlavu a uvěřit že kulky mohou lítat za roh, a dokonce ještě víc, dokáží obletět celých 360° :) Fandové akčních věcí si přijdou na své, ale lidi hledající příběh a smysluplnost by si měli dát pozor na "utracený" čas.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Sakra "drsný", našláplý a akční. Celý film se opravdu hýbe a je na co se dívat (š*kacka uprostred cinske ctvti, jízda autem skrze nákupní centrum, honička v nemocnici (samozřejmě v nemocniční košili), klepání si hřebíků do nohy a mnoho dalšího). Často vtipný, leč předvídatelný, ale zážitek brilantní :) (directors cut +6 minut :D, původní znění)

Loupež po italsku (2003)

Na tomto filmu mě při sledování zaujaly hlavně dvě věci. První je krásně modrá voda v benátkách (když jsem tam byl, tak vypadala poněkud hnědě :D) a druhou je ten spiderman který se na vteřinu objeví po propadnutí se transporteru 128. Ale jinak hodně solidní podívaná, a ty minicoopery, no krása.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

A je to tady, konečně se ke mě přikutálel další film ze serie Stargate. O napětí je postaráno výborně, a ani sekundu jsem z filmu nespustil oko. Sice je pravda že akce je poskromnu, ale to mi nijak nevadilo a myslím že cestování v čase bylo velmi zajímavé. Jediné co si nedokáži představit, co dělal MItchel 10 let až do roku 39' a ještě méně si dokáži představit co dělal po roce 39' když zachránil celou Zemi, ale nikdo by mu neuvěřil. Tam kde film začal, tam si prakticky skončil. Jsem zvědav jestli nám americká produkce přichystá další serial či film, těšil bych se jak malej kluk (:

Miluj mě, prosím (2004)

První hodinka jsem myslel že mě asi zabije, ale poté z tohoto snímku vykvetla překvapivě krásná a voňavá růže.

Jak na věc (2002)

Tak jsem dnes díky přebytku volného času a nevyužitého večera zapnul televizi, komerční kanál a narazil jsem na tuhle, k mému překvapení, kvalitní ramantickou komedii. Už jsem ji kdysi viděl, ale druhé shlédnutí jsem si fakticky užil. Smál jsem se i v pasážích, které pravděpodobně nebyly ani tak myšleny k pobavení jako k poučení. Hugh Grant je fajn herec a i s dabingem jsem si to potvrdil :)