• Thriller

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

Pro mě jeden z nejlepších filmů s Davidem Suchetem v roli Hercula Poirota. Komorně laděný snímek plný sentimentu a melancholie umocňuje nádherná hudba, která nás provází v některých scénách filmu. I přes absenci Poirotových přátel a sekretářky slečny Lemonové nádherná podívaná, která snad i převyšuje knižní podobu... 94 %

Bílé peklo (2001)

Když se řekne německá kinematografie, tak se většině vybaví nepříliš valné televizní filmy a krimiseriály různé obliby, ale snímek Bílé peklo je výjimka potvrzující pravidlo. Vězeň z gulagu Clemens Forell putuje přes 14 000 km, aby se dostal za svou rodinou do německé vsi. Krásně vystihnutá atmosféra beznaděj dělají z filmu snímek vrcholné kvality. Určitě stojí za to se na něj podívat. Jediná slabina snad spočívá v trochu rychlém konci, který bych po tak dlouhé stopáži, jakou film má, očekával trochu více rozvedený. 4+* 87%

Vratné lahve (2007)

Jak zde píši ostatní, tak je to přímo "balzám na duši". Krásný současný snímek dokázal nádherně vykreslit starosti a radosti normálních lidí. Také se nám tuším poprvé od snímku Na samotě u lesa představují Zdeněk Svěrák s Danielou Kolářovou jako maželský pár. Celý film jsem se od děje nedokázal odpoutat a i díky řadě hlášek zejména zklamané manželky pana Tkalouna dávám filmu 5*. 90 %

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, který jako málokterý navyšuje úroveň s přibývajícím počtem dílů, alespoň dle mého názoru. Nejde se sice pár dílů, které nezaujmou a jsou bližší spíše americké mentalitě, ale i tak jasných 5 hvězd. 96 %

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Krimiseriálů je sice jak hub po dešti, ale tento neobvyklý seriál o neurotickém detektivovi vás rozhodně dostane. Najdete zde vtip, humor i smutnější scény... Myslím, že se jedná o jeden ze seriálů, který stojí a padá s hlavním představitelem (Tony Shalhoub), který v tomto případě hraje zcela dokonale a nebál bych se to nazvat hereckým koncertem - detektiv trpící různými fóbiemi jer zde stvárněn vskutku humorně a zároveň skvěle. Je faktem, že u některých dílů pozdějších sérií se kvalita mírně zhoršuje, avšak i tak je to jeden z nejlepších současných amerických krimiseriálů. 93 %