• Thriller

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Některá místa výborná, jiná dost nudná a nezajímavá. Je to zajímavý počin se zajímavým námětem, ale zejména první polovina příběhu mi utíkala dostpomalu - příběhy se rozjíždějí velmi pomalu a vláčně. Ale konec překvapí a připoutá k obrazovkám. Velmi bych zde pochválil Kotka s Chýlkovou, které oba jinak moc nevyhledávám! A gay v podání Ondřeje Sokola se také vydařil aniž by klesl do sfér trapnosti. 61 %

Láska je láska (2012)

Mně se to líbilo. Krejčíková byla i přes moji počáteční nedůvěru velmi dobrá (tu slepotu jsem jí fakt věřil) a plejáda výborných herců to hodně držela a celý dojem držel hodně vysoko (výborný např. Nárožný, Vetchý nebo Stašová,...). Některá místa byla sice tak trochu zdlouhavá, ale já se skoro vůbec nenudil a v množství dnešních filmů řadím tento celkem vysoko už za tak zajímavý, vtipný i velmi smutný příběh zároveň. 80 %

Půlnoc v Paříži (2011)

Nádherný, dokonalý film, který dojme, rozesměje i překvapí zároveň. Místo točení v Paříži je velmi hezké - Paříž sama o sobě je okouzlující a v dešti, jak říká hlavní hrdina, o to více, s tím souhlasím! Výprava do minulosti se zdá být právem mysteriózní, zajímavá a milá zároveň. Rád bych také vyzdvihl herecké obsazení, které mě přišlo brilantní zejména díkyOwenu Wilsonovi - svou roli zvládl z mého laického pohledu bravurně, svými "hláškami" mě kolikrát dostal....Kvalitní počin a výborný scénář! 87 %

Obhájce (2011)

Vrátil jsem se z kina a hodnotím více než kladně. McConaughey si střihl bravurně roli obhájce a film rovněž ukázal reálné problémy a nepravosti v justici. Ač ve filmu nehrají žádné zvučné hvězdy, tak výkony všech herců byly vynikající. Zejména druhá polovina filmu nenechá diváka ani se pořádně napít - ne akcí, honičkami nebo šílenými přestřelkami, ale inteligentním a zajímavým napětím, které se vesměs soustředí do soudní síně. Za mě kvalitní podívaná o které se ne až moc právěm nemluvilo před jejím uvedením do českých kin - a dle mě opravdu neprávem... 87 %

Šéfové na zabití (2011)

Ačkoliv nemusím příliš americké komedie, tak tohle je prostě dokonalý film, s dokonalým dějem a dokonalými postavami. Sice trošku přisprostlé, ale velmi vtipné dílko. Herecké výkony se mi líbily, ačkoliv některé postavy mohly dostat více prostoru. Rovněž samotné rozuzlení a závěr proběhne trošinku haluzovým způsobem, ale to na ději nic nesráží a neubírá tomu vtip. Po dlouhé době jsem slyšel celý sál se smát. 80 %

Zrození Planety opic (2011)

Všichni zdejší komentátoři a i kritici obecně tento snímek hodnotí vysoce kladně a zpravidla vysokým poštem hvězdiček, ale já budu tak trošičku výjimkou, ačkoliv ne tak do očí bijící. Prvně bych mu vytknul rozvržení stopáže - invaze samotná mohla být o 10 minut delší na úkor poměrně dlouhého úvodu, který však byl důležitý nejméně. Zkrátka nebál bych se filmu přidat pár minut navíc. Za další - přestože bereme v úvahu, že film je z kategorie sci-fi, tak překousnu jen stěží mluvící opici nebo to, že se opice pohybují jako ptáci - berte to i vzhledem k filmu - začátek a děj poměrně reálný, ale konec už méně (dost se to rozchází...) Na druhé straně ale kvituji s povděkem dobré herecké výkony a slušný scénář. Závěr filmu, který je sám o sobě zvláštní, pak donutí člověka zamyslet se a to je dobře. 75 %

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Kdo čekal monumentální finále a odhalení pravdy o všech postavách, tak se dočkal! Bravo! Nemám filmu téměř co vytknout. Snad jen onomu "dvojdílu" - 1. část šla klidně zkrátit a na to nádherné finále vyhradit více času a časově větší poměr, protože zejména poslední hodina druhého dílu je natěsnána poměrně značně. Herecké výkony úžasné, líbila se mi třeba Maggie Smith nebo úžasný Alan Rickman, ale i "dětští herci" se vyvíjejí docela zajímavě a dobře. A závěrem doporučení pasáže či scény? Určitě si vychtunejte krásnou scénu asi v polovině, kterak Harry pronikne do myslánky a vidí to, co se stalo dříve a hodně věcí je tam vysvětleno citlivou, dojemnou, ale strhující formou. 94 %

Po přečtení spalte (2008)

Vůbec to není špatné - naopak. Nejsem příznivcem amerických bláznivých komedií, ale tahle špionážní legrace se hodně vymyká levným nízkonákladovým brakům a jedině mohu doporučit. Zejména herecký výkon Johna Malkoviche je jeden z důvodů, proč si tenhle film nenechte ujít. 82 %

Lidice (2011)

Mně se to velice líbilo - začátek možná trošičku vláčnější, ale od třetiny filmu do konce neodtrhnete od plátna oči. Herecký výkon Karla Rodena nebo Zuzany Bydžovské je téma samo pro sebe - bravurní. Autenticita a někdy možná až drsnost onoho příběhu také mluví jasně ve prospěch snímku... Někomu to může přijít citově lehce zabarvené, ale věřím tomu, že tak to opravdu podobně mohlo být a bylo. Výkon pana režiséra Nikoaleva tedy rozhodně kladně hodnotím. 88 %

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsony "žeru" a celý seriál nemá téměř chybu, avšak film mě oslovil o něco méně, než krátké dvaadvacetiminutové epizody. Děj má hlavu a patu a možná právě v tom je ten problém.... Vtip zde rozhodně nechybí a zejména animace je na vysoké úrovni, ale pro mě jsou to prostě čtyři hvězdičky. Leckdo mi dá za pravdu, že druhá půlka filmu trochu ztrácí na kvalitě, ale za to ta první je zase velice nadprůměrná. Pro mě 85 %.