• Thriller

Z archivu Sherlocka Holmese - Modrá karbunkule (1984) (epizoda)

Zápletka na první pohled nezajímavá, ale gradování děje velmi napínavé a svým způsobem i vtipné. Londýnská vánoční atmosféra 19. století je hrozně zajímavě vytvořená.

Z archivu Sherlocka Holmese - Strakatý pás (1984) (epizoda)

Od začátku do konce jsem měl oči přikované na obrazovce. Místy až hororové scény a rozuzlení s dramatickou zápletkou. Kemp hrál záporáka velmi dobře. A Brett? Od dialogů po grimasy až po herecké výkony famózní. To byl životní výkon. Mrazilo mě v zádech ze všeho. Regulérních 100 %. Umění. "Váš revolver je výborný argument proti pánovi, který rád dělá uzly na krbovém náčiní." - geniální humor...

Z archivu Sherlocka Holmese - Mrzák (1984) (epizoda)

Tento díl mě moc nenadchl - Holmes zde prakticky akorát vyslechne příběh, nějaké hluboké vyšetřování se nekoná. Brett sice hraje skvěle, ale má zde i o něco méně prostoru. Děj určitě zajímavý, ale spíše průměrný.

Z archivu Sherlocka Holmese - Osamělá cyklistka (1984) (epizoda)

Vynikající díl. Malinko slabší začátek. Ale pak se děj rozběhne a člověk málem nestíhá sledovat. Pocit tísně z neznámého cizince je místy velmi intenzivní, skvěle zahrané ze všech stran A hospodská rvačka je prostě skvělá.

Z archivu Sherlocka Holmese - Námořní smlouva (1984) (epizoda)

Předloha trošku slabší, ale Brett opět vynikající a vůbec výprava a kamera výborná. Ač možná nejslabší díl první série, tak i tak bych s klidem dal 75 - 80 %. Hezká podívaná.

Z archivu Sherlocka Holmese - Tančící figurky (1984) (epizoda)

Druhý díl seriálu a naprosto famózní kvalita. Skvělá výprava, vynikající scény, napínavé pátrání. A zejména fantasticky Brett - dívat se na jeho koncert je balzám na duši. Sherlock Holmes ožil!

Z archivu Sherlocka Holmese - Skandál v Čechách (1984) (epizoda)

Jeremyho Bretta v roli Sherlocka Holmese jsem obdivoval dlouhou dobu. První díl je extrémně silný kalibr na začátek. Herecký výkon je koncert, Brett a jeho grimasy, mimika a gesta jsou nepopsatelná. Musel to být fantastický pan herec. Těším se na další dosud neshlédnuté díly v premiéře v České televizi. :-) A děj a průběh dílu zaujme ve všech ohledech.

Z deníku Sherlocka Holmese - Nezvěstná šlechtična (1991) (epizoda)

Zajímavý děj, rvačka Watsona a závěrečná scéna z pohřbu, za kterou by se nemuseli stydět ani mistři hororu té doby. A Brett s Hardwickem? Koncert, koncert, koncert... Vynikající.

Poslední upír (1993) (TV film)

Jeremy Brett se pro roli Sherlocka musel narodit, jinak to není možné. Film má vynikající výpravu, skvělé kostýmy a syrovou atmosféru. Celá zápletka je lehce mysteriózní, ale do 19. století mi prostě sedí. Btw sledovat Jeremyho Bretta v divadle musela být úchvatná podívaná, musel to být zážitek... Stejně jako tady. Už přes 25 let není mezi námi... :-( Tohle byl jeden z jeho posledních filmů. Když zemřel, bylo mi 5 let. Dnes v dospělosti si jeho filmy užívám jako málo co.

Případy 1. oddělení - Série 2 (2016) (série)

Vynikající český seriál s výbornými herci. Za mě určitě nejlepší počin za poslední roky. Hlavně díl "Tělo" je vrchol série.