• Thriller

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Zlatý skřipec (1994) (epizoda)

Předloha nepatří mezi úplný top, navíc se zde neobjeví ani Hardwicke jako dr. Watson (ač ten v předloze tuším je). Ale stejně je to za 5*. Brett ač už nemocný hrál absolutní špičku a první ligu. Propadl jsem jeho Holmesovi už u prvního dílu a pořád je to pecka. A díl samotný? Krásná výprava, docela dost tajemna a absolutně nečekaný závěr, pro někoho možná až přehnaně, ale Doyle si takhle prostě hrál... Super.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Umírající detektiv (1994) (epizoda)

Brett v tomto díle už vypadá špatně, ale dává do toho všechno. Zápletka s tropickou nemocí, zlým a sebestředným protivníkem není u Holmese poprvé, ale tady je něčím zvláštní (nebudu dál spoilerovat). Naopak s postupem času zjišťuji, že se mi Hardwicke jako Watson možná líbí víc než Burke. Každopádně další podařený díl, neklesá na kvalitě.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Dům U tří štítů (1994) (epizoda)

První díl poslední řady. Jeremy Brett už je na pohled nemocný, zestárl oproti úvodní znělce o 20 let. ale děj, spád a zápletka zaujmou. Aristokratické prostředí a jedna mrcha v pozadí. I kolem vraždy se to točí. Brett ale do role dává vše a Sherlocka mu zbaštíte, je i tak výborný. Váhal jsem, ale nakonec to 5* bude. Velmi dobrá podívaná.

Z deníku Sherlocka Holmese - Šplhající muž (1991) (epizoda)

Nevím, ale tahle řada se s každým dílem stupňuje a zlepšuje. Tady je naprosto přesně vidět, jak se na první pohled naprosto zjevný a jasný závěr změní v něco "neuvěřitelného". Brett pomalu stárne, ale je opět fantastický, suchý a sherlockovský humor je tu v plné síle a děj je od začátku do konce poutavý, včetně krásné výpravy.

Z deníku Sherlocka Holmese - Vznešený klient (1991) (epizoda)

Skvěle natočené. Temná atmosféra zamlžených londýnských nočních ulic, extrémně těžký a odporný protivník. Takový druhý Moriarty. Brett exceluje a závěrečná scéna nemá chybu, jedna z nejlepších v seriálu.

Z deníku Sherlocka Holmese - Záhada Boscombského údolí (1991) (epizoda)

Další naprostý skvost. Zdánlivě jasný případ, který ale určitě tak lehký nebude. Např. scéna s Brettem odhazujícím noviny kolem sebe v hotelové kavárně nebo jeho grimasy a posunky jsou zde přivedeny k dokonalosti. Koncert os začátku do konce. Jen se díváte a užíváte si tohle hraní. Žádná hluchá místa... 100 %

Z deníku Sherlocka Holmese - Na starém zámku v Shoscombe (1991) (epizoda)

Napínavá zápletka. Nechybí zde nic - otevírání rakve, tajemno, venkovské sídlo apod. Dostihová prostředí moc nemusím, ale tahle epizoda, resp. předloha se povedly. Brett opět exceluje, scény z jeho domu na Baker Street pobaví. A nejen ty.

Z deníku Sherlocka Holmese - Záhada na Thorském mostě (1991) (epizoda)

Jeden z vrcholů seriálu. Výborná výprava, skvělá zápletka a šokující závěr. Při vyšetřování na mostě byl Brett fantastický. Na konci mi bylo až líto dr. Watsona, který si byl jist svou pravdou o pachateli a zase nic... Rovněž vykreslení Holmese jako tak trochu bordeláře je v tomto díle humorné.

Mrazík (1964) odpad!

To jako vážně tohle...?