• Thriller

Zelená míle (1999)

Myslím, že tady lze stěží pochybovat o tom, kolik filmu udělím hvězd. Filmu vévodí naprosto famózní herecké výkony - Tom Hanks je jako vždy mistrný, ale rád bych vyzdvihl Davida Morse, který semi chvílemi líbil dokonce ještě víc nebo Sama Rockwella díky kterému měl snímek i trochu vtipu a šílenství zároveň. Příběh sám o sobě je také nádherný (King je prostě king) a zejména druhá polovina filmu vás nepustí od televize ani na krok; faktme je, že se jedná ze značné části o sci-fi, ale to filmu neubírá, naopak. Rozhodně nelžu, když tvrdím, že závěrečných třicet minut jsem na televizi hleděl téměř s otevřenou pusou. Někdo z vás se tím možná "pohltit" nenechá, ale pro mě osobně (a jak koukám, tak zdaleka nejen pro mě) je tohle jeden z nejlepších filmů, které jsem v životě viděl a nemá to prostě chybu. 100 %

S tebou mě baví svět (1982)

Tenhle film jsem viděl asi desetkrát převážně jako menší dítě a tehdy jsem jej doslova žral. S odstupem času však opravdu nevím, zdali se dá hovořit přímo o veselohře století, protože českých kvalitních komedií je určitě spousta. Je zde sice hafo úsměvných scén, plejáda dobrých herců, ale tak vám přesto nevím, jestli to na pět hvězd je. Určitě je to ale televizní klasika, kterou si v televizi nechává ujít málokdo. 89 %

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Jsem na rozpacích, jestli filmu dát 3 nebo 4 hvězdy. Rozhodně je to vcelku zdařilé pokračování odehrávající se v jednom z nejhezších měst Spojených států, ale je to tak trochu kopírování prvního dílu - začátek prakticky stejný, děj velice podobný a konec jakbysmet. Obecně mám ale rád zápletku v onom newyorském hotelu, kterak si malý Kevin doslova vystřelí z celého personálu... Na jedničku to ale nemá a mít nebude. 78 %

Sám doma (1990)

Televizní klasika... Culkin jako mrňous se mi moc líbil (na rozdíl od dalších filmů) a výběr herců je vůbec dobrý. To, že malý kluk rozestaví a vyrobí za 45 minut pasti v celém domě a mnoho dalších faktických chyb raději přehlédněme a užijme si tuhle vánoční klasiku se vším všudy a přestože nemám moc rád americké komedie, tak tohle je jedna z výjimek... Avšak přesto na mě některé scény a pasáže působí dlouze, ale jako malé dítě jsem to doslova žral. 87 %

Agatha Christie's Poirot - Tragédie o třech jednáních (2010) (epizoda)

Vždycky, než začnou vysílat premiérové díly Hercula Poirota, tak se v koutku duše bojím, že už filmaři nemohou přijít s něčím novým nebo že film nebude tak vynikající, ale i tentorkát je na velmi vysoké úrovni. Rafinované vraždy a závěrečné rozuzlení (to ovšem zejména) nemají prostě chybu. Hlavním kladem u české verze je dabing Jaromíra Meduny, který namluvil postavu tohoto belgického detektiva skoro až geniálně. Rád bych zde také vyzdvihl herce, který hraje Poirotova přítele - totiž Martina Shawa, kterého si valná většina diváků pamatuje jako neohroženého Doyla z Profesionálů z přelomu 70 a 80. let, kde si mimochodem David Suchet také jednu epizodní roli zahrál! Hodně se rozmýšlím, kolik hvězdiček, ale nebylo by to fér vůči těm nejlepším....takže 4*+, ale rozhodně se dívejte. 88 %

Román pro muže (2010)

Mně se to prostě líbilo. Někdo může namítat, že film je povrchní a že je vcelku předvídatelný, nicméně Miroslav Donutil opět dokázal, že umí zahrát leccos a k tomu ta krásná tatranská příroda. Bohužel i několik hluchých míst zde najdeme nebo zbytečně dlouhých scén mezi Vladykou a Pauhofovou, které spíše na kvalitě snímku ubírají, takže ve finále 3*. 78 %

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Čtyři hvězdičky, ale uvažoval jsem i o pěti - zajímavý děj, slušné herecké výkony a hlavně krásná výprava nejen do skotské přírody. Někoho může mrzet, že se děj vůbec neodehrával v bradavické škole, ale myslím, že to rozhodně snímku neubralo na kvalitě. Mě akorát malinko mrzí, že nedostal více prostoru Alan Rickman, ale i tak velmi zdařilý film... 89 %

Agatha Christie's Poirot - Viděla jsem vraždu (2010) (epizoda)

Další velmi, velmi vydařená televizní podívaná. Zde bych (obdobně jako ve filmu Případ v ulici Hickory) vyzdvihl zdařilou, tajemnou a zajímavou hudbu a celý zvuk vůbec. David Suchet zde opět dokazuje, že je to pan herec a celé rozuzlení brutální vraždy si nezadá se všemi ostatními díly, bravo! 94%

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Viděl jsem ten nejfamóznější a nejlepší díl celé Herculovské série s Davidem Suchetem - dokonale natočené, nádherná hudba, brilantní herecké výkony a naprosto úžasný výkon Davida Sucheta. Nemůžu jinak, než 5* - stále se vzpamatovávám. Klidně by mohla být delší stopáž a ještě více rozvlečený děj, jinak bravo!!! 99 %

Rabín Jákob (1973)

Děj a celý film velice zdařilý - rasista a nervní mužíček Datel zažívá díky drobné nehodě s autem nečekaná dobrodružství, která gradují vydáváním se za rabína Jákoba. Děj je plný gagů, přehmatů a vtipných scének a zároveň zde najdeme i zápornou postavu-profesionálního zabijáka a tudíž zde prakticky vůbec nejsou hluchá místa... Za děj bych dal 4*, ale za strašlivý dabing Jiřího Krampola dávám 3. 75 %