• Thriller

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Nekonečná kokotina, na kterou se dívají snad jen slaboduší lidé. Seriál s několika tisíci díly mě prostě vnitřně děsí. Otřes. 4 %

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Tento seriál byl hlavně plejádou hereckých hvězd první velikosti. Excelentní Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Petr Nárožný, Marián Labuda, František Filipovský (bohužel poslední role tohoto úžasného herce, který stál na jevišti až do posledních dní), Vladimír Dlouhý, Jiří Hálek,... Takže 4 * zejména díky těmto velikánům. Málokterý seriál je postavený na tak skvostných hercích a zejména ne porevoluční. I proto mám tohle pokračování rád stejně jako první sérii s úžasným panem Menšíkem. 88 %

Raluca (2014)

Mě film zaujal. Dolanský a Novotný hrají dobře a zápletka je dosti neobvyklá zejména díky napínavému a překvapivému konci filmu. Takže za mě 80 % a čtyři hvězdy. :-)

Agatha Christie's Poirot - Záhada lovecké chaty (1991) (epizoda)

Překrásný anglický venkov, temné kopce a pošmourné zimní počasí. Jinak zápletka zajímavá a rozuzlení jako vždy napínavé. Navíc díl má i prvky humoru. 90 %

Agatha Christie's Poirot - Kočka mezi holuby (2008) (epizoda)

Velice zajímavé umístění děje - v dívčí škole. Pokud si myslíte, že pan Poirot nepatří do prostředí náctiletých dívek, učitelek a zahradníka, tak se mýlíte! Oproti knížce zde Poirot dostává více prostoru a myslím, že je to ku prospěchu věci. Film je sice lehce obestřen prostředím politiky, tajných služeb a podobných mnou příliš neoblíbených věcí, ale i tak se jedná o velice povedené dílo. Bravurní jsou též kostýmy, jež skutečně navozují pocit, že se napínavý a tajemný děj odehrává před mnoha desítkami let v prestižní a zdánlivě morálně akurátní britské dívčí škole. 86 %

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Další skvělý Poirot v podání Davida Sucheta. Ona vůbec Smrt na Nilu stojí za to - asi nejlépe napsané dílo od Agathy Christie spolu s Vraždou v Orient-Expresu a vůbec výprava, postavy a další aspekty jsou vybrány zcela výborně a místně. Mně se velice líbila ona tíživá atmosféra na lodi a hlavně závěrečná skoro až dechberoucí scéna. A jakožto příznivec Frances de la Tour patří ona pátá hvězdička i jí. Pokud jste neviděli, tak vřele doporučuji. 95 %

Expozitura (2009) (seriál)

Na naše poměry ojedinělý a výborný seriál po všech těch Cestách domů nebo Ordinacích. Napínavý a až asi na jeden díl laťku si držící seriál. Navíc výborné herecké výkony pánů Zedníčka, Kanyzy a Dolanského dělají ze seriálu prvotřídní dílko. Vágnerovou moc nemusím a některé chvíle jsem jí to nevěřil, ale zpětně vzato to nejlepší za posledních mnoho leta o to víc zajímavé, že je to skoro (!) všechno pravda. 82 %

Predátor (1987)

Akční filmy s "Arniem" obecně nemusím, ale tenhle akční horor vybočuje z řady - zajímavá výprava, neustálé napětí a strach, který se rozšíří až do vašeho obýváku. Film byl svého času skutečně třída a ni dnes tomu není jinak. Závěr je sice až trochu příliš sci-fi, ale koneckonců proč ne. Arnold vedle střílení a akčních opičáren (těch si tu taky užijeme) zabrousil do žánru, v kterém se rozhodně neztratil a spolu s hereckými kolegy setoho výborně ujal. Poslední/čtvrtou hvězdu dávám zejména právě za onu výpravu. A režie prvotřídní... 81 %

Na ostří nože (1997)

Asi můj nejoblíbenější film s Hopkinsem a jeden z nejlepších amerických filmů, jež spatřily světlo světa. Překrásná výprava, napínavá zápletka a dechberoucí druhá polovina filmu. I Alec Baldwin zde hraje výborně a s Hopkinsem se skvěle doplňuje. Je fakt, že filmů z aljašské potažmo americké přírody tu bylo povícero, ale tenhle vysoce převyšuje ostatní a do budoucna nasazuje laťku velmi, velmi vysoko. Čtyři hvězdy za námět+scénář a poslední za výpravu (díky ní mi přijdou čtyři hvězdy skutečně málo). 92%

Prolomit zeď (2008) (TV film)

Výborný snímek, který u nás nebyl bohužel nijak moc obšírně uveden. Celkem věrohodně zobrazuje poslední léta Berlínské zdi amašinerie jmenem Stasi. Doporučuju včetně hereckých výkonů, které jsou v tomto televizním filmu z německé produkce nadpůrměrné. 85 %