Čarodějné pohádky (2002) (seriál)

Strašně přeplácaný večerníček, divný příběh. A myslím že se to malým dětem taky dvakrát nelíbí.

Muž na Měsíci (1999)

Tady je další důvod že Jim Carrey se uchytí i v jiném žánru než v komedii, ale to je možná zavádějící. Man of the Moon je snímek který vás ze začátku trošku zklame (jak už tady uváději jiní uživatelé), neuvěříte že Miloš Forman (autor takového snímku jako je Amadeus) natočil něco takového. Jedno Velké ALE. To jen do první polovinu snímku, potom vám dojde že je naprosto úžasně promyšlené komediální drama (ale spíše drama), o člověku jménem Andy Kaufman, který se snažil bavit lidi naprosto nečekanými scénkami (který jsem mu do poslední vteřiny vždycky věřil), Jakmile mu nabídly místo v situační komedii, tak to rezolutně popíral, protože mu přišla ubohá a nevtipná, souhlasil pouze proto že mu za to nabídly vlastní speciál který si sám navrhne. Vystřídal množství různých tváří, až neměl vůbec žádnou. Snařil se prostě lidi šokovat do poslední chvíle co byl na světě. I ta scéna s pohřbem mi málem vyloudila slzičku na tváři. Ale dále se vrátím ke opět ke Carreyovu výkonu. Naprosto skvěle zahrál ty různé tváře Kaufmana (například když byl nervózní tam mu to člověk uvěří na 100%, nebo Tony Clifton - při jeho scéna jsem se docela nasmál), on má vážně gumovej obličej (i když to už dosvědčil v jiných filmech). Tímto si mě Forman vážně porazil na zem, a přesvědčil mě o tom že je jeden z nejlepších režisérů, kterých jsem měl tu čest poznat. Je jisté že se tento počin uchytil drápkem mezi nejlepší biografické snímky, ba nejlepší snímky co jsem kdy viděl. Navíc mě potěšilo (to jsem se dozvěděl až po zhlédnutí snímku) že to bylo natočené podle skutečné události. To mi fakt vyrazilo dech. Dále jsem rád že jsem tento komentář psal ještě v konečných titulcích, protože mohu ještě vynési nádherou hudbu, a orchestrální doplnění.

Pecan Pie (2003)

Opravdu zajímavý film, jetli se to vůbec dá pokládat za film. Ale vcelku zajímavý děj. ;-)

Lhář, lhář (1997)

Pohodová komedie, navíc zde postavu advokáta Fletchera zahrál můj oblíbený Jimm Carrey.

Maska (1994)

Můj první film, kde jsem poprvé viděl Jimma Carreyho . Možná proto jsem dal tak vysoké hodnocení. Ale hlavně proto že je perfekní nenudící komedie, a ve svém žánru se stává opravdovou jedničkou.

X-Men (2000)

Určitě jeden z nejlépe natočených filmů podle komixu.

Kiwi! (2006) (studentský film)

Zajímavý kraťas o tom jak chtěl Kiwi létat, i za cenu nevětší.

Yes Man (2008)

Carrey je tady sice v trochu starší verzi, ale v nejlepší formě. Zajímavý scénař a dobré herecké výkony dvou hlavních postav. Navíc mejdany ala ,,Harry Potter a 300" jsou bezkonkurenční.

Travička zelená (2008)

Takže tu máme další komedii o hulencích, a jejich střeštěných dobrodružstvích. Začáteční půlhodina skrývala spoustu vydařených fóru které buhužel postupem času upadají, a z filmu se stává tuctevé béčko, což je škoda.