Pokémon (1997) (seriál)

Težko hodnotit, podle mě ti co tento fenomén nezažili tak to nemůžou pochopit. Ti co s Pokémony zažívali sobotní a nedělní rána na Nově, se mnou budou souhlasit :)

Naruto (2002) (seriál)

Po dlouhých 220 dílech nemůžu jinak než dát tomuto seriálu 4*, prožívat dobrodružství spolu s Narutem nemá konkurenci. Je pravda že mezi opravdu dobrými díly se ukrývají i špatné, ale to nic nemění na celkové kvalitě, proto hurá na "Shippudena"!

Elfen Lied (2004) (seriál)

Elfen lied, no co k tomu říct...Asi to že je to velmi kvalitní anime se spoustou postav do kterých se během seriálu zamilujete. Hlavním tahounem je bezesporu příběh a dějové zvraty, protože ikdyž je seriál velmi krátký, celá dějová linka je uzavřena a za tu dobu zažijete bezesporu kvalitní podívanou. PS : Nyu!!! :-D

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Už dlouhou dobu jsem uvažoval nad tím že bych začal sledovat nějaké "japonské anime", protože už od slyšení a od shlédnutí pár anime filmů vím že jsou takového počiny velmi dobré. Tak jsem se rozhodl a díky CSFD jsem narazil právě na Death note. Už od prvního dílu jsem byl vtažen do vynikajícího příběhu plného napětí, intrik, dedukcí, lží a jen jsem sledoval jak se na mne vše zmiňované valí ze všech stran. Předností tohoto seriálu je, narozdíl od většiny anime co jsem viděl fakt "uveritelnosti", jistě, je tu Death note, ale jinak se tu obejdeme bez zvláštních schopností, bez gigantických monster a vzdálených zemí. Zkrátka na mne udělal seriál velký dojem a jsem rád že mi otevřel dveře do světa anime a manga.

Počátek (2010)

Tak jsem se k tomu nakonec odhodlal a podíval se na Počátek. Ale na rovinu musím říci že nemám po shlédnutí takový pocit který jsem čekal, nejspíše za to může začátek filmu, který mě tedy neupoutal. Dále si myslím že bylo až příliš mnoho přeskakování ze snu do snu (moc jsem se neorientoval), možná změním názor až při druhé projekci. Plus si zaslouží kamera a zvuk. Zdejším hodnocením se vůbec nedivím ale já jsem od toho čekal více...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po předešlých dvou dílech jsem od tohoto filmu mnoho nečekal, ale jsem rád že jsem se mýlil. Protože i když příběhově tu a tam pokulhává, tak na druhou stranu tuto vadu vynahrazuje opravdu výborná kamera (dlouhá záběry, detaily, atd...) a především ,,akční" scény - zvlášť na začátku (evakuace) nebo tzv. souboj s Nagini (podle mě nejlepší a nejstrašidelnější část filmu). Dále mě překvapil výborný! nádherně vytvořený -Příběh tří bratří- ten se mi opravdu líbil.

Jak vycvičit draka (2010)

Na rovinu, film mě nebavil. Protože, skoro jediné co mě zaujalo bylo grafické zpracovaní. Animovaní dráčci jsou prostě roztomilí, a navíc ta okouzlující severská krajina. Oproti tomu příběh je podle mého tuctový až nezajímavý, na můj vkus až příliš sentimentální (zvlášť ke konci). Hlavní hrdina je typický otloukánek a slaboušek z kterého se časem stane "borec". Já vím, že je to film pro děti, a zápletka je stvořena pro tuto cílovou skupinu, ale co je moc, to je moc. Nechci nikoho urazit, ani mu film znechutit, protože se jistě najdou lidé kteří budou film vychvalovat a mne zavrhovat. Ale já si prostě za svým názorem stojím, a na film se už podruhé rozhodně nepodívám.

Splice (2009)

Pro celkem zajímavá scifi o tom k čemu může jedna vést. Musím pochválit zajímavý námět, hudbu a CGI efekty. Na druhou stranu jednoduchý a předvídatelný scénář. Občasné nudné úseky mi vadily asi nejvíc.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Je to tady - třetí díl "stmívání" je tu! všichni "třinácky" si rychle začněte shánět peníze do kina! Rychle, tohle už se nebude opakovat, budou tam upíři vlkodlaci, láska a kdoví co všechno, takže neváhejte a pospěšte, lístky jsou rychle vyprodané, opravdu nebudete zklamaní - bude to cool. ---Takhle nějak by mohla vypadat propaganda na tento slaďák pro nižžší teenegrovskou skupinu, já vím že vám některých nebude tento komentář líbit a je to jeho právo, protože někteří mají rádi takovéto romance a je jim jedno jaké takové hloupé dělají rozhodnutí, ale to je když někdo není v "té" skupině mladých.