• Krátkometrážní

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Občasná malá dávka čierneho humoru filmu neuškodila.Dobrý mix spomenutého humoru,gore akcie a vedľajšia krimi zápletka robia zo ,,šestky,,najlepší diel série. 5,5/10

Pátek třináctého 7 (1988)

Tvorcovia ďalšieho pokračovania chceli túto sériu vylepšiť mysteriózno-parakinetickými vlastnosťami hlavnej postavy.A výsledok ? ...Tento nápad mal radšej zostať ako myšlienka, pretože občas to pôsobilo ako nechcená paródia. 3/10

Stopy krve I: Masakr (1993)

Zakázané ovocie chutí najlepšie.V mojom prípade-nechutí.Po desiatkach upozornení-,,Len pre silné žalúdky,, v tejto diskusii som sa nepoučil.,,Dokument,, ,ktorý obsahuje obrázky a pasáže ktorým slovo odporné je silné ako čaj pre batole.Pár videí,ktoré sa ešte vyrovnajú silnejším správam v televíznych novinách,ale inak náročky som napísal ,,dokument,, v úvodzovkách, pretože v podstate mi to pripadalo ako zostrih z webov : zvraceny a rozzlobenimuzi.cz s pár vetami komentátora.

Pátek třináctého 3 (1982)

Už mi to nepripadá ako voľné pokračovanie,ale nekonečný seriál.Stále rovnaká hudba,rovnaké uhly kamery pri zabíjaní Jasonových obetí ,malá nápaditosť s nekonvekčnými zápletkami a vyvrcholeniami. Na druhú stranu prvý diel s typickou maskou. 4/10

Pátek třináctého 5 (1985)

Konečne nová pointa v tejto nekonečnej slashrovskej ságe.Obal ostal rovnaký ,za čo svedčí už obohrané žánrové klišé a typický koniec, v ktorom už od dvojky očakávame ,,nečakaný,, záver.A ani po piaty raz nesklamal .No, aspoň pre zarytých fanúšikov obstaral ďalšie pokračovanie. ...Aj tak ide ,ale o jeden z lepších dielov,takže 5/10.

Pátek třináctého 4 (1984)

Viacej krvi,viacej vrážd a menej dobrého dojmu.Ide síce o béčkovú zábavu, vyvražďovačku, slasher...,ale Josephovi Zitovi asi nič nehovorí logika príbehu,ktorá obsahuje veľké trhliny.Nič nehovoriac o maskách,resp. tvár Jasona sa podobala gumenej atrape z lunaparku. 3/10

Pátek třináctého 2 (1981)

Nestáva sa to často,ale tento sequel k pôvodnému Friday the 13th bol o malý stupienok lepší .Ono Piatok Trinásteho ,,č.1,, nebol ničím kvalitným ani prelomovým filmom, takže zasa toľko radosti navyše nie je. Celú dobu dĺžky filmu som si pochvaloval nové režisérske nápady na lepší spád a dynamiku filmu.Tieto aspekty sa,ale pomaly vytrácali popri počúvaní totožnej hudby z jednotky a bohužiaľ aj pri konci filmu , ktorý bol totálnym xeroxom z prvého dielu. - 5/10

Pátek třináctého (1980)

Piatok trinásteho je ukážkou toho, že kult sa zrodí nielen zo samotného filmu,ale v tomto prípade zo série.Inak si neviem vysvetliť,ako tento béčkový gore horor môže dostať takýto prívlastok.Pár scén a svetlých okamžikov, ktoré by som na filme vyzdvihol tu určite je,ale cez všetku slávu je to neoriginálne a hudba viac-menej odkazuje(vykráda) Psycho,ale tu sa akosi...nebojíme.Málo rozobranú psychológiu postáv, ich chovanie a strohé dialógy pre tento žáner ani neberiem nijako do úvahy. - 4/10

Valkýra (2008)

Od začiatku po koniec napínavé dielo,ktoré k (ne)radosti kritikov nepotopil Tom Cruise.Naopak jeho herecký prejav bol celkom presvedčivý.Avšak menšou vadou na kráse bolo originálne znenie a americký štáb.Koprodukcia s nemeckou stranou bola ale len pod záštitou detailov a historických faktov.Tým chcem povedať,že je to natáčané dosť ,,poamericku,,.Vyumelkované prejavné scény a najdôležitejšom dni v dejinách a chválospevnými ódami na ,,našich,,hrdinov mi pripadalo ako opisované z Bayovho rukopisu.

Před soumrakem (2004)

Tak, toto je viditeľný príklad toho, čo sa stane keď sa natočí voľné pokračovanie , resp. ,,dvojka,,(vo väčšine prípadov).Originalita snímku ostala v predchádzajúcom filme,iskra romantickej dvojky pomaly zhasínala a dej filmu sa zmenil v ukecané rande .Hlavná myšlienka ,nápad a línia ostala rovnaká, avšak z nej len útlejšie torzo.