• Thriller

Záhada Hory mrtvých (2013)

Jakozto milovnik FF jsem uz videl snad vsechno kde se trese handycam a zodpovedne muzu rict, ze tohle je jedno z tech lepsich. Navic me tyhle udalosti jako je Dyatlov, Kolsky vrt, Tunguska atd. dost berou, takze nemuzu jinak.

V/H/S/2 (2013)

Po pomerne koukatelny jednicce, je tu pomerne spatna dvojka. Vsechny pribehy jsou stupidni a navic nejsou vubec strasidelny. Hektolitry kecupu a sem tam nejaka lacina lekacka. Od tech neznamych, beckovych reziseru me to teda vubec neprekvapilo, ale zato Sanchez me hodne zklamal :/ Moje srdce pookralo jak jsem uvidel les a rikal jsem si "tak ted to na me Mr.BlairWitch vybali jako za starych casu". Vybalil smradlavy hovno z detsky pleny. Dat na zombika kameru je sice originalni napad, ale jinak to bylo cely dementni, balancujici mezi srdceryvnym dramatem (odraz v okne auta, hovor od stary) a strestenou komedii (vsechno ostatni). Jedna hvezda je za kozy Hannah Hughes.

Resolution (2012)

Zvlastni, ukecany a relativne nudny. Asi jedninej film na svete, kterej nema zadny uvodni titulky.

V zajetí démonů (2013)

Velice podobny Insidious, akorat temnejsi a obsahuje vic lekacek. Pro milovniky ducharin povinnost. Sice nic novyho pod sluncem (posedlej barak VS nove nastehovana rodina), ale remeslne je to dobre zmaknuty (hlavne prace s kamerou a se svetlem) takze to vubec nevadi.

Spoorloos (1988)

Ten konec to o jednu hvezdu vylepsil (uz jako malej jsem byl fascinovanej Poeovo predcasnym pohrbem), jinak ptakovina.

Zpráva o Europě (2013)

Pomerne napinavy, ale moc toho videt nebylo. Divak si musi pockat az do uplnyho zaveru.

Lesní duch (2013)

Prvnim dvoum dilum nesaha ani po kotniky, ale jako samostatnej hororovej film je to lepsi prumer. Atmosfera uz neni tak ponura a demonicka a nektery sceny svoji stupiditou preshovaly mez unosnosti. Treba odtrhavani ruky zpod auta s nezbytnou maserskou hlaskou. O ozivovani za pomoci autobaterie a dvou injekcnich strikacek se nema ani smysl zminovat. Ten kdo to vymyslel musel mit hodne vypito. Ta tam je genialnost scen ala rechtajici se jelen..taky bych cekal vic najezdu z pohledu demona. A Bruce je Bruce, bez nej to nema tu spravnou stavu.

Dark Circles (2013)

Trefnej nazev "Kruhy pod ocima" dava tusit, ze se film bude tocit kolem nespavosti. Je to lehce nadprumerny a s nekolika mrazivyma scenama, jinak zalozeny spis na lekackach. Mimochodem to mimino, krom toho ze ma bejt muzskyho pohlavi (Tanner) a hraje ho mimino zenskyho pohlavi, je dost hnusny a samo o sobe by vydalo na horor.

You ling ren jian (2001)

Takova ujeta mysteriozni komedie o posednuti duchem. Zadna slava, ale divat se na to da.