• Thriller

The Battle for Marjah (2010)

Moc kecu a moralizovani a malo akce. Jeste jsem nevidel skutecne dobrej dokument z afgansko-irackyho konfliktu. Kazdej se trapne snazi hrat na city. A zacina to uz u chybne zvolenyho hudebniho podkresu. Monotoni unyla radoby tkliva hudba se sem vubec nehodi. Tak jako je pro Nam typicka Paint it black od Stounu, tak je pro moderni poustni konflikt idealni Highway to hell od AC-DC. Spousta videi na apacheclips ma lepsi atmosferu nez tohle. Dejte mi do ruky 4K Red kameru, primerenej budget, letenku a natocim vam z prostredi marinaku tak syrovej dokument, ze se poserete. Jediny co je na tomhle dokumentu videt, jaky jsou afgansky vojaci neschopny sraci, ktery je potreba kopnout do prdele aby neco udelaly.

Temné nebe (2013)

Unosy mimozemstanama a sedivaci s nekalyma umyslama me vzdycky braly a tady to je navic jeste okoreneny found footage postupem vykradenymu z Paranormal activity. Kdo ma rad Signs nebo Fire in the sky, bude spokojenej. U nekterych scen me radne zamrazilo. Skoda ze techhle cistokrevnych emzackych hororu je tak malo.

Ruo sha (1994)

Neskutecna hovadina bez hlavy a paty plna urvanych mentalu. Nic neni videt, jenom sem tam cakne umela krev. Asi aby na to mohli koukat i deti 12+. Brutalni znasilnovac ve me vyvolaval salvy smichu pokazdy kdyz se objevil. Vypichnuti oka umelou kytkou bylo tak absurdni, az jsem nakonec pojal podezreni, ze slo o strestenou komedii ala Funes. A ta lacina hudba jak z dederonskyho pornofilmu...lol. Aspon ze tam ukazaly na ferovku picku hlavni mentalky. To se jen tak nevidi a film to zachranilo od odpadu.

Aparecidos (2007)

Typickej spanelskej horror. To znamena nuda a divny dialogy. Cest nekolika malo vyjimkam. Do prvniho setkani s duchama v hotelu to jeste slo, takovej prumer. Ale od onoho momentu to prestalo bejt strasidelny a zacalo to nudit.

Noční autobus (2008)

Nudnej thriller o unosu pro obchod s bilym masem.

Fairytale (2012)

Horrory o zubenkach mam docela rad, ale tenhle byl nudnej.

Mama (2013)

Po Sinister dalsi kvalitni horror. Zel podobne jako v jeho pripade i MAMA tahne dolu konec pritazenej za vlasy. Diky nemu to nakonec ve me zanechalo pocit, ze spis nez o cistokrevnej horror se jedna o hutnou horrorovou pohadku ve stylu Faunovo labyrintu. Jakmile se pred koncem zacal lamat chleba, prisel mi duch mamy min strasidelnej. Ze zacatku jakakoliv zminka o mame vyvolavala zimnici na mych zadech a na konci to bylo jakoze - hmm ok. Davam 4 minus. 3 by bylo zase moc malo.

Cure (1997)

Cholerickej detektiv a vrazdici hypnotizer. Docela uspavaci atmosfera, az to je chvilema nuda.

Barbar Conan (2011)

Ptakovina. Ale aspon ze to bylo mistama celkem brutalni.

Nespoutaný Django (2012)

Obchodni vecere u Kapra byla dobra, jinak zadna slava. Ale za to muze taky to prostredi, normalne se westernum vyhejbam sirokym obloukem. Nic svetobornyho jsem necekal, takze nejsem prekvapenej. Ani Waltz me moc nezaujal, to standartenführer Landa byl jinej borec.