• Thriller

Mr. Jones (2013)

Ze zacatku to vypada docela dobre - chata, les, divny strasaci..srdce fandy BW pookreje. Bohuzel se z toho vyklube stroboskopovej zmatek u kteryho si prejete at uz je konec.

Kaosu (1999)

Docela zklamani na to, ze to ma na svedomi clovek stojici za spickovym Ringu a stejne dokonalym Dark water. V pozdejsi fazi jsem vubec nevedel ktera je ktera a o co tam vubec jde. A jeste ke vsemu je to hrozne utahany a nezazivny.

Strážci Galaxie (2014)

Bejt mi 15 let, tak tomu dam mozna tri hvezdy. Nemuzu si pomoct, ale vsechny ty komixovy blockbustery mi prijdou jako pres kopirak, respektive hrdinove a predvidatelnej scenar. Stejnej typ pritroublyho humoru, hlavni geroj je pokazdy nesympatickej hypercool namachrovanej debilek, sexy samice po jeho boku ho napred odvrhuje a nakonec mu stejne skonci v naruci, kdyz zemre dulezita postava, tak jenom na chvilku aby zase obzivla a konci se zasadne nechutnym happyendem. Jednu hvezdu davam za digitalni triky, ktery jsou uz tradicne dokonaly. A jeste barvy to melo pekny.

Coherence (2013)

Nez stravit vecer s takovou bandou pablbu a poslouchat ty jejich debilni kecy, tak radsi skocim po hlave do septiku

7500 (2014)

Od rezisera mych dvou nejoblibenejsich vlasaticovych horroru Ju-on 1+2 bych cekal teda mnohem vetsi narez, ale koukat se na to dalo, takovej prumer co neurazi. Pretlak krasnych zenskych ve filmu me skoro nuti dat o jednu hvezdu navic, ale odolam.

Cena za slávu (2014)

Lehce nadprumerny satanisticky ladeny drama, ke konci slabsi. Davam horsi ctyri. Spis nez Black swan mi to pripomelo Bug.

Vila Roza (2013)

Nuda od zacatku az do konce kde zustane otaznik, jelikoz se nic nevysvetli.

Ju-on: Owari no hajimari (2014)

Ju-on serii mam rad, protoze ma extreme ponurou atmosferu a jako jeden z mala hororu me dokaze opravdu vydesit. Predevsim prvni dva televizni filmy od Shimitzu-sana v tom excelujou. Zacatek konce stoji urcite fanouskum serie za shlidnuti, protoze i presto ze nenabidne nic novyho, tak je to zkratka porad TEN Ju-on podavanej ve forme miniepizod odehravajicich se v ruznych casovych rovinach. Pro ostatni to bude spis tuctova vlasaticova ducharina ve ktery se budou ztracet (ono casovy rozmezi cca 10ti let ve kterym se pribeh odehrava). Nerozumim ale tomu, proc se tam muselo pretacet to co uz davno z drivejsich dilu vime a sice, jak kletba vznikla. Kdyz pominu, ze klicovy postavy serie (rodina Saekiovcu) hrajou uplne jiny herci (u Toshia je to jasny, pac tomu puvodnimu herci ted tahne sichr na dvacitku a asi by ho nezamaskovali jako ctyrletyho fakana..), tak me dost vadi, ze jsou tu okolnosti vzniku kletby malinko prekrouceny. Zadna Kayako v pytli (imho stokrat strasidelnejsi, nez ta nova napudrovana pani) kterou do nej zabalil jeji manzel Takeo, zadnej plod v druhym pytli kterym tentyz fotr mlatil o zem apod. Nemyslim, ze tyhle veci bylo nutny menit.

Grace (2014)

Napad dobrej, originalni a i dobre zpracovanej. Libilo se mi, ze tam zakomponovali takovy veci jako mrkani, nebo tras kamery pri cisteni zubu. Za tyhle detaily davam jednu hvezdu navic. Pokud me pamet neklame, tak jsem podobne dobre zpracovanou 1st person scenu videl zatim pouze v beckovym DooMovi. Skoda, ze je to jinak nudny a stokrat videny tema a navic tomu schazi atmosfera. Poslednich 5 minut jsem si musel dodatecne pretocit, protoze jsem u toho usnul. Tamta baba (schnell google...Lin Shaye), ktera taky hraje v kdejaky srajde, je mi krajne nesympaticka.

Vlk z Wall Street (2013)

Na to, ze to je komedie, jsem se asi pouze 2x lehce pousmal. Strach a hnus je teda uplne jina liga. Obcas me idiotsky dialogy a sceny dokonce nutily film pretacet. Takovej hovadskej kancl bych chtel v realu docela videt, kdyz beznej typ kancelarsky krysy je vsechno mozny, jenom ne sfetovanej punker, jehoz chovani to nejvic pripominalo. Jednu hvezdu davam za to mnozstvi luxusnich kundicek.