Expendables: Postradatelní 3 (2014)

A z jedničky a dvojky jsou drahokamy. Jednička je fajn akčňák se sympatickýma postavama a sympatickou akcí. Dvojka je estráda a představení, které mě prostě bavilo. Ve trojce Stallone shodil fousy i sebereflexi do hajzlu a je to bohužel velmi bolestné. Celý film je naprosto zaměnitelný s těmi nejnezajímavějšími céčky, co dávaj v jednu po půlnoci na nově, a kde se na mechanickém kolotoči otáčí s noho vzhůru Seagal, aby to pak v postprodukci zrychlili na "kop z otočky". Nejvíc mě zarazila absence ČEHOKOLIV zajímavého. Ten film je nic a nic nemá. Jenom se stejně jako všechna céčka snaží kopírovat se super drsným a objevným výrazem to, co někde jinde fungovalo. Správně bych tu neměl ani zmiňovat, že tam hrajou nějaké herecké hvězdy čas minulých, protože je to úplně jedno. Ale udělám to. Všichni herci: Stallone - arogantní egoista, co si myslí, že sežral moudrost světa, pošle svůj tým do hajzlu s tím, že na to už nemaj a jediná ženská v celym filmu chce zase jen jeho, i když je mu tady už milion let Statham - chudák tu řekne asi jen pět vět, nic moc nemá šanci předvést, je poslán Stallonem do hajzlu Snipes - na začátku filmu je zachráněn, aby pak mohl ve filmu stát vedle ostatních, případně pobíhat po paneláku s ostatními Banderas - kdyby tam místo něj byl Kocour v botách, nebylo by to aspoň tak přehnaný (ve filmu někomu chyběl srandovní černoch, tak tam dali srandovního Mexikánce) Lundgren - myslím, že tam byl po většinu stopáže a jednou snad řekl i něco jako "eeeh aaah" Gibson - klasický céčkový záporák, co si hraje na Jokera, protože ten byl nedávno v tom temnym rytířovi... v tom s tim batmanem... no byl tam fakt hustej.... tak je takovej i náš záporák a zvláštní je jen tím, že má dršku z ráje vyhnaného Mela, který si to možná užívá, ale spíš si mezi záběry hodně dopřává silného alkoholu, aby si nepřipadal jako úplnej idiot Lutz - dostane na ulici přes držku, a tak je v týmu Ford - klad filmu je, že Ford tu ukáže na starý kolena úsměv, pilotuje digitální vrtulníček, kličkuje mezi digitálními komíny a je to strašně neuvěřitelně neobjevný, Asylum hadr. Ale taky utře Willise, kterej je přitom jedinej vítěz tohoto filmu Couture - Couture skoro brečí v nemocnici, jinak si ho nepamatuju Rousey - umí se mlátit v šatech, ok, berem Crews - na většinu filmu odstraněn, což je fakt neuvěřitelná blbost Schwarzenegger - většinou tam neni, pak někde stojí opřenej o zeď, aby pak zas zmizel a objevil se jinde, sedíc na židli, aby se pak objevil a střílel a vůbec nedával smysl, možná hraje Džina Li - nejsrandovnější role filmu a chudák Li, je tam asi půl minuty Grammer - hraje kreténa, co vypadá důležitě, aby po deseti minutách zmizel do řiti Tak a je úplně jedno, kdo tam hraje. Vaši oblíbení Ex jsou prostě pryč. Tady už z nich nezbylo ani ň

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

No, uf... Cestu jsem málem nepřežil kromě posledních několika minut. Tohle mi od začátku přišlo mnohem stravitelnější, ačkoliv přítomnost pár delších scén i zastávek stále nechápu, nicméně po většinu doby se na místě přešlapuje mnohem méně než minule. Infantilnost také ustoupila celé se to tváří mírně temněji a osudověji, což se ale míjí účinkem, když se pořád celkem okatě vaří z vody. Navíc je tu romance, vzniknuvší během pěti minut pokecu přes mříže, pár postav má jen účel ukázat se jednou za hodinu a udělat akční scénu (totální digitální bordel) a poslední půlhodinu to naprosto chcípácky graduje k absenci konce. Na celém filmu je prostě nejhorší závěrečná hodina s pobíháním v podzemí se směšným dráčkem, jehož bububu kecům by se vysmál i Montgomery Burns. Neuchopitelná digitálnost celého filmu mě nijak neuráží, ale jen fascinuje, že takový filmový fanoušek, jako je Jackson, je ochotný dělat film tímhle způsobem. Triky umí pořád perfektně schovat za pohádkový vizuál, takže člověk už nerozezná digitální šutr od skutečného, ale s tím, jak Jackson rád hází kamerou, z toho pak vzniká totálně nerozeznatelná změť barevných šmouh. Zbytečné tři hodiny a zbytečně nabobtnalé, ale to už víme od jedničky. Jako pohádka na nedělní odpoledne, kdy se tomu ve správných momentech může člověk s osobou bližní vysmívat, to jde. V kině bych chcípnul. A ta absence konce... no, na takové úrovni jsem to už hodně dlouho

Rozjezdy pro hvězdy (1998) (pořad)

Šíp dělá, co může a občas je soutěžící správně nenápadně urážející, ale princip nepřepere

DO-RE-MI (1998) (pořad) odpad!

Není to asi to nejhorší, co nám zdejší naše vaše televize nabídla, ale dno vkusu a vrchol trapnosti to je určitě

Rande (1997) (pořad)

Jedna hvězda za to, jak křečovitě se u toho dokážu křenit

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Úchylárna, typický frantíkovský stupidní humor a dohromady zábavná blbost, která baví svou upřímnou blbostí

Asterix a Obelix (1999)

Na rozdíl od komiksů i animáků jsem na tom vyrůstal a nemůžu tak porovnávat. Zpětně je to samozřejmě jiná liga, ale to je ve výsledku jedno, když jde o pohodový dobrodružství.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Zase to hodnocení nechápu. Nádherná kamera, nádherná hudba, skvělí herci (jen Neesonovi jsem padoucha nežral, protože ho hraje úplně stejně, jako když vyhrožoval, že svou dceru najde a všechny zabije), neskutečně sexy Theronka a současnej MacFarlane, hlásící cokoliv z divokého západu. Hlášek hromada, různorodého vtipu taky. Přehnaný to bylo opravdu jen občas

Skyfall (2012)

Mně to všechno úžasné, co tu ostatní popisují, a co tam opravdu je, zkazila ta všudypřítomná idiocie

Vlk z Wall Street (2013)

Čtyři až pět... a Pan děda za kamerou má můj obdiv, protože takhle točit v jeho věku musí umět jen člověk, co opravdu nestárne a mozek mu jede jako za mlada.