Na Hromnice o den více (1993)

Výborný, originální námět. Jeden z filmů, na které se za čas rádi podíváte znovu.

Vodní svět (1995)

U Vodního světa se mi vždycky vybaví Mad Max. Zatímco jeho ztvárnění postapokalyptického světa mě bavilo, u tohoto filmu je to jiné. Atmosféra je, tak říkajíc, "na vodě". S odstupem času jsem se Vodnímu světu pokoušel dát znovu šanci, ale nikdy jsem nevydržel až do konce. Je to moje chyba?

Teletubbies (1997) (seriál)

Svého času to byl "můj pořad", když jsem přišel totálně zabitý po noční domů. Můj intelekt po probdělé noci přesně kopíroval cílovou skupinu tohoto seriálu. Tuli tuli!:-)

Věž v plamenech (2007) (TV film)

Můžu si za to sám. Německý film poznám už při letmém pohledu na obrazovku a nemusí být ani zapnutý zvuk. Přestože VÍM, že německý film, zejména s přídomkem akční/drama/thriller, je zpravidla synonymum průšvihu, zas a znova se nechám napálit. Toto je zatím poslední německý šrám na mé filmofilní duši. Jelikož jsem pravděpodobně nepoučitelný, už teď se "těším" na další:-/

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Prvních dvacet minut si budete myslet, že se všichni na ČSFD museli zbláznit, protože taková pruda nemůže olizovat devadesátiprocentní hranici hodnocení. Dám vám jedinou radu - vydržte;-) (26. 11. 2021 - asi třetí zhlédnutí. Ne že by to bylo tak strhující, ale je to rozhodně originální psychedelická záležitost.)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nebýt Matrixu, je pod trůnem krále žánru jménem Terminátor 2 hluboká propast. Nevídané triky, uvěřitelný příběh a strhující atmosféra bez slabého místa. Způsob, jakým oba představitelé zahráli chladné stroje určené k zabíjení, je fenomenální. Robert Patrick pro mě bude už navždy synonymem pro T-1000, stejně jako Peter Sellers pro detektiva Clouseau. Hasta la vista. EDIT 12. 9. 2020: Zhlédnuto v rámci rodinného kina. Pokolikáté už jsem to viděl? Těžko říct, ale zas a znova jsem se bavil. Film zubu času statečně odolává, ačkoliv na pár místech už se projevuje - např. špatně naklíčované venkovní pozadí v autě, když prchají z psychiatrické léčebny a v některých momentech také textury morfujícího T-1000. Ale nic, co by uráželo. Jenom to dnes už prostě nenadchne.

Temný rytíř (2008)

Když jsem počátkem roku 2008 viděl Batman začíná (v úterý, po desáté večerní na ČT2!), byl jsem opravdu mile překvapený, protože doposud jsem filmového Batmana znal pouze ve zpracování pro cílovou skupinu "dvanáct mínus". Kumštýřsky zpracované, dramatické, temné. Přestože nejsem zrovna žánrový fanda, věděl jsem na základě této zkušenosti, co můžu od Temného rytíře očekávat. Říkám rovnou, že nezklamal. Některé věci mně trošku iritují (ústřední postavy jsou na můj vkus příliš nesnadno zranitelné, na druhou stranu "toto jsou pravidla komixového světa zvaného Gotham City", takže to respektuji), ale jinak jde Temný rytíř kvalitativně ještě o stupínek výš než jeho předchůdce. Výkon Heatha Ledgera je fenomenální. Pro fanouška žánru jde o naprostou povinnost, pro ty ostatní o hodně kvalitní podívanou.

Kouř (1990)

Po čase měním rozhodnutí a k původním čtyřem hvězdám přihazuji pátou. Pořád se mi honí hlavou ty neuvěřitelně chytlavé rytmy typu "...povídejte jak jsem divnej...". Film je prošpikovaný kultovními scénami ("...ty taky tančíš?!" "Je to tak. Jsem jeden z nejlepších tanečníků disco.") A hlavně - Arnoštek je prostě boží!

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Všiml jsem si dvou úsměvných hříček. První byla účast Lou Ferrigna (jeslti se mi někdo vybaví ve spojení s Hulkem, tak on). Druhým vtípkem bylo spuštění antivirového programu Norton 360, když se Hulk, alias Edward Norton, pokoušel zalogovat do počítače ve výzkumáku. Zřejmě tam bylo podobných vtípků víc, ale všiml jsem si těchto dvou. A jaký je samotný film? Inu, nic převratného, ale docela jsem se bavil, takže spokojenost.

Tři veteráni (1983)

Naprosto úžasná pohádka, protkaná laskavým humorem, ve které každý divák najde to co hledá. Dítě krásný příběh s dobrým koncem a dospělý neuvěřitelnou nálož skrytých narážek a fórů. Jako malý jsem Tři veterány viděl mockrát, ale až v dospělosti jsem si všiml nuancí typu nápisy na budovách ("Schoola abnormal" mě dostala do kolen:-).