Tarnation (2003)

Je obtizne nejak film hodnotit podle starych dobrych pravidel. To co jsem videl se neda s nicim srovnat. Kdo nevidel nepochopi. Hotl chlapec to mel tezke a je ujety ale ma dar zaujmout. Sice velmi nevsednim zpusobem a jak psala Natascha, nikdo z nas by to asi neudelal a mozna proto je snimek zajimavy. Osobne se mne zdala lepsi prvni pulka, kdy zabery z detsvi jsou dobre sestrihane a nad nekteryma mne zacal rozum stat. Posledni par minut uz je vice dokumentarni s jasnou predstavou.

Ďáblova past (1961)

V kazdem pripade uchvatne reseni kamery a dlouhych zaberu bez strihu, co se da rict o vice starsich filmu ale pointa protipoliticka, jemne skryta v nadutosti hlavy vysokych statniku cirkve a oproti selsky rozum mlynare. Jakmile nebylo panstvu po vuli, konec snim, kacir je to a basta.

Producenti (2005)

Mnoho pozlatek pro nic. Krasne, velkolepe s hvezdnym obsazenim ve vedlejsich roli ale tot vse. Nuda s trapnym ftipem.

Show začíná (2005)

Toto je ten pravy showbiznis. Tak se to dela, vyborny vykona Denchove, s doplnujicim se Hoskinsem vytvari nerozlucnou dvojici v bombardovanem Londyne. Jeste trosku nahoty, burzoazniho ftipu a lehkomyslnosti a kvalitni snimek je na svete.

Hustle a Flow (2005)

I kdyz hip hop nemam moc v lasce, teda vubec ne, tracky, ktere vytroviril Djay, se mne libili a chytli. Nejspis to bylo tim podmanivym zenskym hlasem.

Libertin (2004)

Dekadentni, vystizne, vymluvne, uchvatne, nechutne, zhyrale ale presto dokonale. Ne vsechno muze byt divacky uspesne, vsem se libit, to by byl kasovni trhak treba bondovka ale film se ubira uplne jinym smerem. Hodne narocne pro divaka, nejen z pohledu narocnosti filmu na premysleni, vciteni se do situace ale take z delky filmu. Je pravda neskodilo by trochu to zkratit. Depp je vytecny jako vzdy. A atmosfera vtahujici.

Nechoď klepat na dveře (2005)

Klidny pohodovy, ze zacatku hodne ne nudny ale normalni, pomalejsi ale kdyz zustanete do konce, ovoce prijde samo.

Silmido (2003)

Hodne dobre propracovane charaktery postav a jejich zvarnitele o tom nejsou o nic hure. Film trosk vice delsi ale to s touto tematikou plne souvisi. Dej se dobre rozdelen na dve linie a kazde je jina a originalni. Kdyz uz se vam zda ze film neprekvapi a bude pokracovat ve stejnem duchu najednou se prepne na druhy dej a je to zase o necem jinem.