Obávaný bojovník (2006)

Hezky zpracované téma národního hrdinství a také pozvednutí Číny. Jet Li zase předvádí parádní kousky, které jsou mu vlastní a příběh se uložen na začátek století, což bylo dobrým tahem.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Na film, jsem se po dlouhé dobé rozhodl podívat po dokumentu v televizu o lidech z těch škol. Film byl nadprůměrný, zajimavý ale dějová linie byla jasně daná, takže nic nepřekvapovalo. To neznamená, že byl špatný, mé hodnocení tomu napovídá. Určitě jsem se dozvěděl něco nového. Zajímavý příběh o dětské rebelii proti režimu, která nic nezmění.

Co je šeptem... (2005)

Slušně provedená oddychovka. Tak bych to hodnotil já. Která je ftipná s dobrými hereckými výkony, kde si každý hraje svou roli a pěkně to do sebe zapadá. Trošku neobvyklě zamotané ze začátku ale vše se vyjasňuje s přibývajícím časem.

V jako Vendeta (2005)

Libít se mi to líbilo ale postrádalo to nějaký náboj, který tam sice byl ale postupně se uvolňoval, spíše se neuvolňoval. Škoda špatně vykresleného totalitního Londýna, který by měl vést půlku filmu, která byla moc poklidná. Myšlenka, herecké výkony a průběh filmu hodně kvalitně ztvárněn.

Yeongeo wanjeonjeongbok (2003)

Tož dobré to bylo. Velmi ftipná komedie sloučená s učením angličtiny a samozřejmě romantickou zápletkou.

Ima, ai ni jukimasu (2004)

Jak jsem byl uchvácen nemohl jsem se přestat dívat, ani si odběhout na záchod, takový jsem měl silný pocit z toho jemného a příjemného filmu. Tomuto já říkám romantika, lehká pohodová, ze života. Těžko se to popisuje. Žádné klišé ani přehnané momenty, vše je podáno nenásilně, s lehkostí a uctivostí pro Japonsko vlastní. Jestli se opravdu chystá remake, ja píše Altamir, tak jsem předem zhnusen. Tento snímek by měli pouštět všechny romance chtivé ženy svým polovičkám. Podle mně by se žádný nezlobil.

Policajtem proti své vůli (2005)

Když už tak drsný zjev drsného policajta a s ještě drsnější mluvou a drsnými ksichty jsou zakomponované do ještě drsnějšího příběhu. Tak to už je příjemnější si vytírat zadek tím nejdrsnějším šmirglem než se dívat na film. Výhodu to má, není to drsná stopáž. To by byl opravdu konec. Samuel L, Jackson se se filmu herecky odreagoval asi neměl zrovna co na práci, proto vzal tuto roli.

Jonny Vang (2003)

Ukázka dokonalé režie a hereckého výkonu Hennieho, který zjevně z nijakého přiběhu udělá velmi poutavý film. Hennie se tímto filmem dostal na výsluní prken. Hned potom nasledoval divácky oblíbený Kámoš. Norsko jede :D

Beomjweui jaeguseong (2004)

S tou chválou bych to zrovna moc nepřeháněl. Jediné co by se mohlo ohodnotit jako překvapením je děj. Někdy krásně zvratový. Ale první 3/4 filmu jsou nemasné a neslané. Mimo počáteční honičky, která mně navnadila na dobrý film ale zbyl z toho jen průměr. Škoda toho.

Mimo zákon (2005)

Je možné tak s kvalitními herci natočit neco tak horzného. Ano jde. Tento film je živým důkazem toho, jak se dá z dobrého napadu, střihu a sem tak kamery udělat příběhově odpad. Celý film, jsem čekal až se to rozjede na nějakou akci nebo zvrat a nic nepřišlo. Jedïné čeho jsem se dočkal bylo hodně krve a násilý hozené do příběhu jak se zachce.