Millerovi na tripu (2013)

Naozaj stačí jedným slovom: FANTASTICKÉ. Všetko čo si pod pojmom dokonalá komédia predstavujem. Jednoznačne jeden z TOP filmov J.Aniston. V pohode by som zvládol aj 2 hodiny, čo je celkom rarita, lebo väčšinou preferujem pri komédiách, keď veľmi nepresahujú hodinu a pol. Rád by som niečo aj zacitoval, ale väčšinou by to bolo zrejme 18+ citovanie. Rozhodne chcem druhý diel! :)

Šéfové na zabití (2011)

"Jel sem uliční závod, jsem závodník"......"Na Toyote Prius??"......"Moc nevyhrávám." Veľké prekvapenie pre mňa ako pomerne sexuálne celý film vyznel, svojimi narážkami, v podstate už od prvej scény. Nie však zbytočne silene. Fantastický humor a čo je veľké pozitívum, hádam žiadne hluché momenty, čo pri týchto filmoch občas býva zvykom. Veľa známych hercov a pre mňa naozaj špičkový humor. Typ komédie ktoré naozaj vyhľadávam - jasných 5*.

Operace "Mladší bratr" (1967)

Chytlavá ústredná melódia, pekné ženy, veľa bondovsky známych tvárí, miestami vydarený humor a Connery fantastický! Každopádne dejovo nezaujme po celý čas a čakal som, že Conneryho Connery bude viacej bondovský. Asi polovicu filmu som si ale hovoril "Úplne jak Sean!", podobnosť zaručená. Film treba brať ako paródiu, veľmi mi pripomína Never Say Never Again. Rozmýšľam medzi 3-4*.

Hotel Splendide (2000)

"Slovo kríza znamená v čínštine príležitosť." Film ku ktorému som sa roky nevedel dostať a konečne sa mi to podarilo. Nič exkluzívne, ale miestami som sa dobre pobavil.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Jennifer to znova dokázala. Keď som išiel do kina na jednotku pred vyše rokom a pol, pamätám si, že som sa išiel len pozrieť na nejakú peknú herečku, film ma podla traileru až tak nezaujal. Teraz s odstupom času bola dvojka pre mňa jedným z najočakávanejších filmov roka a išiel som na neho už kvôli mojej suverénne #1 herečke Jennifer. A dvojka mi presne pripomenula, čím ma jednotka dostala. Fantastický pocit po návšteve kina. Film splnil moje očakávania. Keby po dlhých 146 minútach (vlastne mne to dlhé ani neprišlo) premietajú tretiu časť, odbehnem si len pre jednu proteínovú tyčinku a ostávam pozerať ďalej.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

3,5* ale kedže taká možnosť tu nie je, zaokrúhľujem smerom nadol. V pohode film ktorý síce nenudí, ale stále čakáte, že príde niečo viac. Lenže neprišlo. Poslednú scénu som nejako nepochopil (neviem či mi niečo ušlo) a to ma dosť zarazilo, lebo tým pádom doteraz hľadám, kde je záver filmu.

Zelená míle (1999)

Po filme som bol schopný povedať len jediné: WOW.

Skleněné peklo (1974)

Ten typ filmu, ktorého sa trochu obávate kvôli jeho dĺžke a niekde v strede si uvedomíte, že ste radi, že netrvá kratšie. Parádne herecké obsadenie a McQueen s Newmanom sú naozaj cool. Som veľmi milo prekvapený, že už v tomto roku vedeli natočiť tak náročný film na efekty. Na záver už len jedna rečnícka otázka: Prečo to nemalo 180 min. ? :)

Bond's Greatest Moments (2013) (TV film)

Som vďačný za ďalší dokument ale tento nemal moc veľkú pridanú hodnotu pre mňa, preto "len" 4*. Ide o rebríček 22 najlepších momentov celej série, na základe akéhosi hlasovania.

Výlet s mámou (2012)

Nechápem vôbec hodnotenie tohoto filmu. Pozerali sme to isté? Čakal som, že príde klasická komédia, na ktorej sa pobavím. Prišla komédia s pridanou hodnotou, čo príjemne prekvapilo. Treba však pozerať dokonca, nie vypnúť v polovici. Veľmi príjemný pocit po pozretí.