Top Gear: Polární speciál (2007) (pořad)

"Popravde som tu len preto, lebo produkcia povedala, že tu musím byť. Neznášam sneh"...Traja blázni na na saniach a Hiluxe (fakt skvelé auto a čo s ním všetko dokázali aj pomocou malých trikov) pokorujú Severný pól. Ako je u nich zvykom, nasmial som sa poriadne. Hlavne keď im bolo povedané, že to musia spraviť rýchlo, na čo reagovali nervóznym tónom: "To nemôžeme. Občas, a to nežartujem, sa v Top Geare oneskoríme aj o hodinu."

Mrtvý muž (1999)

Film by som rozdelil na dve polovice. Prvá ma dosť bavila, ťahala na 4*. Pri druhej polovici som už taký nadšený nebol, dokonca pri závere som sa už trošku nudil. Timothy Dalton vynikajúci, miestami ma dosť pobavil. Belushimu takéto role sedia, čiže tiež dobrý výkon. Keď mám film hodnotiť ako celok, dávam 3*.

Mechanik (2004)

Christian Bale - 55 kíl. To je celý môj koment (a zároveň aj dôvod prečo film vidieť - ináč slabšie 4*). Niektoré filmy sa pozerajú len kvôli hereckým výkonom. Toto je jeden z nich.

Hodná holka (2002)

Z môjho pohľadu nedocenený film. Povedal by som, že taká netypická Aniston-ka. Videl som s ňou veľa filmov, preto viem, čo môžem vopred očakávať. Jej typický žáner je romantická komédia (ktorá vyznie častokrát hlavne ako romantická nie až tak komédia), ale pri tomto filme, by som ostal striktne len pri romantická dráma. Film sprevádza po celý čas vynikajúca tajomná atmosféra, ktorá tomu dodáva niečo naviac. Niečo čo ma na tom tak upútalo - okrem Jennifer, ktorej hlavne rannú tvorbu obľubujem. Ináč už od začiatku som videl podobnosť s "Nevernou" s Diane Lane.

Titanic II (2010)

Film ako celok nepôsobil až tak strašne a ani veľmi nenudil. Ale keď prišli na scénu efekty musel som sa smiať. Hneď mi bolo jasné, prečo tá tsunami musela prísť v noci (tým pádom nebolo skoro nič vidno - radšej). Pri scéne s rúčkovaním nad elektrickým káblom, som miestami strácal nad sebou kontrolu a mal nutnosť to prepnúť, lebo som nepochopil...(ale myslím, že nie mojou chybou). Po váhaní a premýšľaní dávam 2* - ale to len preto lebo som sa nenudil.

Sexy výhra (2011) (pořad) odpad!

Nedalo sa to pozerať :D "Moderátorka" (žena ktorá to uvádzala) opakovala dookola len vetu "Chcem ti dať týchto 200 Eur". Na konci ešte dodala, že už musí ísť preč zo štúdia a chce dať niekomu 200 Eur :D

Děvínský masakr (2011)

Dobre spracovaný dokument. Jediný dôvod prečo má tak málo percent mi príde akurát ten, že sa to tu hodnotí ako film (kedže sa premietal v kinách). Je mi jedno, či mám veriť Lipšicovi a spol. alebo nie, na udalostiach to nič už nezmení. Je to POKUS O REKONŠTRUKCIU toho, čo sa stalo, nie hollywoodsky blockbuster.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film)

Keď som zistil, že na Markíze ide Marabunta, hneď som zapínal telku, keďže som bol zvedavý na tento „kultový“ film. Dostal som od neho to, čo som očakával: miestami veľká trápnosť, nad niektorými scénami až rozum stál. Nevedel som, že utiecť pred mravcami môže byť až také ťažké. Zabávať som sa občas zabával ale keď to mám premietnuť do hodnotenia, tak na 1* - tak ako som očakával.

What's My Line? (1950) (pořad)

„Now we come to the special feature of our program, the appereance of mystery challenger. Blindfoldes on, panel? Will you come in mystery challenger and sign in please?“ FAMÓZNA ŠOU. Musím začať hneď takto z ostra. Nebudem spomínať, žiadne podrobnosti, kolegovia už napísali o čo ide. Pre mňa ako fanúšika starých filmov a hercov jedinečná príležitosť ako ich vidieť aj v reále. Dokonca som spoznal množstvo nových hercov, ktorých som dovtedy nepoznal (alebo iných umelcov či zaujímavých ľudí). Okamžite po prvej časti (naozaj hneď prvej), ktorú som mal možnosť vidieť, som si túto šou zamiloval. Skvelí „panelisti“ a geniálny moderátor John Daly + humor a situácie na ktorých sa dá neraz dobre zasmiať + taký ten feeling starej školy (ktorú ja veľmi môžem). A to som sa dostal k WML len veľmi náhodne prostredníctvom nemenovanej stránky (na ktorej sa dá nájsť nespočetné množstvo dielov) a Seana Conneryho. Myslím, že v tú noc som ostal prilepený na monitore asi ďalšie 2 hodiny. Práve ma napadlo, koľko zaujímavých povolaní tam mali, spomínam si teraz na približne 70 ročnú „SBS-kárku“ v obchodnom dome, či mladú blondínu wrestlerku. Na záver ešte prikladám toho Conneryho, ktorý ma dostal do „biznisu“. http://www.youtube.com/watch?v=z0BtN6aRxkg