Kapsy plné dynamitu (1971)

"Len idiot môže v takejto chvíli spať". Film u ktorého som mal celkom veľké očakávania, ktoré neboli úplne splnené do bodky. Potenciál obrovský. Réžia Leone, hudba Morricone, Steiger vyzerá ako Wallach z predošlej "leonovky" a Coburn sa mi sem svojim zjavom proste hodí. Ale potenciál, ktorý film mal, nebol podľa mojich predstáv naplnený. Začiatok tak ako sa patrí. Stretnutie Coburna so Steigerom (a jeho dynamitom) bola pre mňa jedna z najlepších westernových scén vôbec. Ale druhá polovica filmu...tam to už na mňa nefungovalo tak, ako malo. Nuda začala pracovať a prestal som miestami vnímať dej a tak som sa mierne stratil, priznávam. Dávam 4*, aj keď také slabšie (aj tak sa počítajú rovnako), pretože keď zoberiem film ako celok, dojem bol dobrý a určite som si z filmu niečo odniesol (Steiger, Coburn a dynamit).

Beneath the Darkness (2011)

Ten začiatok ma trochu štval - najskôr "duchovia" a potom si len tak skočíme k susedovi na dom...Film ku ktorému som sa dostal kvôli Dennisovi a ktorý stojí práve na jeho výkone. Snáď prvá rola, kde som ho videl hrať záporáka. To čo som si najviac odniesol z tohoto filmu (a asi aj jediné - bez toho asi), je Quaidova vyšinutosť, ktorú zahral naozaj bravúrne. Ako sa hovorí, to najlepšie na záver. A to presne aj zo svojej postavy v záverečnej scéne vydal (pre mňa najlepšia scéna filmu). 3* aj napriek spomínaným výhradám z úvodu. Ale v pamäti naozaj ostane len Quaid (a pre to som si aj prišiel, čiže spokojnosť).

VEVO Presents: Demi Lovato - An Intimate Performance (2012) (koncert)

100% Amazing (ako fanúšik Demi, subjektívne nemám čo iné povedať). Objektívne, nad 90%. Ten kto dá tomuto "odpad", tak buď nevie kto je Demi Lovato, alebo nevie čo je to hudba, alebo je tu ešte jedna možnosť, že to nevidel.

Fifty Shades of Blue (2012)

Moc vtipné mi to teda neprišlo :D (Narazil som na to náhodou).

The Victoria's Secret Fashion Show (2007) (pořad)

The Victoria's Secret Fashion Show v HD. Čakal som len skupinu pekných dievčat prechádzajúcich sa po móle, ale celý program ako taký ma dostal. Od Seala, Heidi až po "Spajsky" - myslím, že som sa ani chvíľu nenudil. A dávam piatu * za Karolinu, Adrianu, Mirandu a Rosie.

Sicilský klan (1969)

Alain Delon + Morricone a jeho nezabudnuteľná ústredná melódia + ďalšie 2 francúzske herecké legendy. Z filmu dojem veľmi dobrý, ale predsa len pri takomto potenciály, som očakával 5*. Ale rozhodne odporúčam. Hlavne ak máte radi také tie staré krimi (a ešte k tomu francúzske).

Single Man (2009)

Film na ktorý som sa pozeral skôr ako na film o móde, keďže Tom Ford je moja obľúbená značka - čo dal pocítiť aj na plátne. Ale keď hodnotím film tak 3*. Musím ale oceniť výkon Colina Firtha a miestami veľmi zaujímavú kameru. Obzvlášť ten prvý záber mi ostal v pamäti.

Osamělý vlk McQuade (1983)

Spotenému Norrisovi uniesli dcéru. A to nemali robiť! Som zástancom Eastwoodovských westernov a jeho kamenných pohladov, preto mi od začiatku sadol aj tento film (aj keď Norris tak hrá v každom filme). Škoda, že film nebol o niečo kratší, pretože miestami ma až tak nebavil. Ale skvelá hudba (alá Morricone) pozdvihovala celkovú atmosféru. Na to že som si to pustil len kvôli Barbare Carrere, to celkom dobre dopadlo. A Carradine kopol Norrisovi piesok do čí...ANI TO (!) NEMAL ROBIŤ!

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Hodnotenie 1. serie. Nie tej šťanky, ktorú chcela JOJka skontroverzniť kleopatrami a podobnými hovadinami. (ospravedlňujem sa, ale neviem ako inak to povedať)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Práve som došiel z kina a musím hneď napísať hodnotenie. Pre mňa jeden z najočakávanejších filmov tohto roku. A môžem povedať, že tak ako som očakával, tak aj bolo. Film sám o sebe nebol až taký zaujímavý, že by som bol nejako unesený z deju. Ale o to tu ani nešlo. Celkový dojem bol vynikajúci, rozmýšľam, že možno aj viac ako vynikajúci. Bolo mi jedno, kto je aký herec a ako dokáže hrať (mimochodom hrali všetci fantasticky), o to tu vôbec nešlo. Tu išlo o partiu hercov, ktorých predchádza určitá povesť, kult a charizma. A presne to sme aj dostali! Pre mňa najlepšie na filme bolo to, že som to bral ako paródiu (v tom najlepšom zmysle) na samých seba. A to ma neskutočne zabávalo. Najviac som sa tešil (extrémne) na trojicu Norris – Schwarzenegger – Willis. Neboli síce hlavnými postavami, čo mi dosť vadilo, (aj keď som to vedel, že ani nemajú byť) ale každú jednu scénu s nimi, som si užíval naplno! Keby som mal zhodnotiť ich výkon (alebo skôr prítomnosť akejsi ich charizmy, povesti a kultu), tak by som to ohodnotil takto: NORRIS FAMÓZNY, SCHWARZENEGGER FAMÓZNY A WILLIS FAMÓZNI. Vždy keď som to najmenej čakal, tak sa musel jeden z nich objaviť, aby „zachránil situáciu“! Pri jeden z hlavných akčných scén (ktorá musí mať názov už teraz KULTOVÁ) som sa smial asi 5 minút vkuse, možno aj najviac z celého kina (čo mi bolo v tej chvíli fakt jedno) a myslím, že som mal miestami až slzy od smiechu v očiach. Na túto filmovú scénu nikdy nezabudnem. Neskutočne som si ju užíval. Bolo to prehnané. Ale išlo o to, že cielene. Čo zabralo na 100%. A ešte jedna vec...Crews bol fakt vo forme ale Van Dameho ruky!!! Van Dame bol fakt obrovský. Stále mám pred očami, jak si to išiel rozdať so Stallonom so zdvihnutými RUKAMI, to som len pozeral....čo dodať na záver. Hlášok bolo fakt veľa, ale povedal by som len..... „My shoe is bigger than this car!“ Jasných 5* a jeden z mojich najobľúbenejších filmov. A predsa len ešte niečo na záver: NORRIS – SCHWARZENEGGER – WILLIS – FAMÓZNI!