Dohoda je dohoda (2008)

Gemma (!), Colm, Mackenzie Crook (britsky Kancl) - herecké trio vybrané naozaj dobre, škoda len, že Gemma nemala viacej priestoru. Taký nenápadný pohodový Britský film. Nedá my nespomenúť tú ich geniálnu british výslovnosť typu "meself = myself", ktorú som im žral po celý čas.

Vražda v Orient expresu (1974)

Alber Finney! Celý film stojí na ňom. Geniálne čo tam on stváral. Pre mňa je Hercule Poirot on. A to som čakal také 3* a nudné obkecávačky. Film pri ktorom sa zišli fantastickí herci (v mojich očiach sú to hlavne Connery, Perkins, Finney) + zaujímavý príbeh. Stará filmová klasika.

Ruský dům (1990)

Je to Connery ale musím dať za 2*. A to je jediné, čo ma zaujalo. Ani som to nedopozeral. Také malé plus je ešte to, že som bol prekvapený, keď sa zjavil starý známy z Conneryho "Never say never again" Klaus Maria Brandauer (nevedel som, že tu hrá). Inak nič. Režisér bol blázon, keď bol schopný tomu dať 2 hodiny a chcieť s tým aj niekoho zaujať.

Top Star (2011) (pořad)

Neviem či sú horšie moderátorky alebo tie dôležité reportáže.

Tamara Drewe (2010)

Nudil som sa. Ale tak pozeral som to len kvôli Gemme (jediné čo ma na filme aj zaujalo). Rozhodne by som to o 15 minút skrátil, to by som dal zrejme 3*.

Zběsilost (1972)

"Pane, veď nemáte kravatu!". Zaujímavý námet filmu: vrah ktorý vraždil ženy svojimi kravatami. Hitchcocka mám veľmi rád ale ja osobne som ho z tohoto filmu až tak necítil (asi preto že bol na môj Hitchcockovsky vkus moc farebný). Slabší rozbeh ale po pár minútach vtiahne do deju. Musím sa opakovať, námet naozaj originálny. Najlepšia hláška filmu, ktorá pobavila: "To som nemohol byť ja, veď vieš, že ja mám len 2 kravaty."

Mořští vlci (1980)

Prvá polovica celkom nuda. Druhú som už tým pádom ani moc nevnímal, kedže som to pozeral v noci. Každopádne čakal som od filmu viac, hľadiac na špičkové obsadenie. Ale ak sa mám priznať, asi som aj trochu očakával, že to nič prevratného nebude. Ale 3* dať musím, veď sú spolu po kope Moore - Peck - Niven, to sa každý deň nevidí.

Instinkt zabijáka (2005) (seriál)

Johnny Messner a jeho SFPD.Hovorte si čo chcete, ja tento seriál fakt žeriem.