Sekerovci (2010) (seriál)

Ako to ohodnotiť? --> Trapošina. Až sa čudujem ako sa tu tých 25% (v čase hodnotenia) nazbieralo.

Vítr a lev (1975)

Robí sa mi to ťažko, kedže ide o Seana, ale tie 3* tam vyčarovať neviem (musím hodnotiť objektívne). Nejako ma to nechytilo a mal som problém to dopozerať, tak som pri tom upratoval (no vlastne som to ani nedopozeral :D). Ale na Seanovu obhajobu, niečo takéto som aj očakával, kedže ja filmy takéhoto smeru vôbec nemusím. Čiže nie je to ani tak chyba filmu, ako skôr môjho nezáujmu.

Expresní zásilka (2012)

Niečo medzi 2*-3*. Keď mám hodnotiť film podľa príbehu, dávam jasné 3*. To čo mu však u mňa hádže výrazne polená pod nohy sú scény, kde som neustále vykrikoval (nie sám sebe, pozeral som s bratom) "ČO? PREČO NEUROBÍ TOTO? TO JE NELOGICKÉ." Áno hlavne ta posledná veta. Myslím, že vetu "to nedáva logiku" som použil pri tomto filme asi snáď 3-5x. A narážam tým na správanie postáv v jednotlivých scénach. Napríklad: keď niekoho naháňate na bicykli, spadnete z neho (bicykel vporiadku) tak asi nasadnete a idete ďalej. Nie - v Expresnej zásielke pobehnete pár metrov aby ste si uvedomili, že takto ho zrejme nechytíte. Ale pokiaľ sa viete preniesť cez takéto scény, môžem dať v pohode za 3*. Ale ak film neuvidíte, o nič neprídete.

S ledovým klidem (2012)

>>SPOILER>>Toho Bruca nemali tak skoro odstreliť.

United (2011) (TV film)

Film určený predovšetkým fanúšikom Manchestru United - teda napríklad mňe. Tým pádom som sa na "United" pozeral úplne inak, ako len na nejaký sfilmovaný dokument o futbalovom klube. Skvelé zachytenie histórie klubu a atmosféry a hlavne 2 skvelé herecké výkony. Vynikajúci David Tennant a (ťažko nájsť správne slovo) ohromujúci Dougray Scott spravili z filmu skvelý futbalovo-filmový zážitok. Film ktorý ukázal to, na čom je dlhé roky postavený úspech Man Utd - Never Give Up. 5* a žiadne "ale". There's only one United.

Magnificat (2011)

Mám rád M.E. Winstead ale what the.....? Tomuto sa dá dať ako 5*?

Lovci hlav (2011)

Film, ktorý mi nedal zaspať. Pozeral som ho o jednej ráno, ale nemohol som ísť spať skôr, ako ho dopozerám. Dôkaz, že aj v Nórsku sa točia dobré filmy. So severskými thrillermi mám dobré skúsenosti, veď "Muži ktorí nenávidia ženy" ma taktiež ohromilo (či už originál ale hlavne remake s Craigom). Medzi oboma vidím veľkú podobnosť. A to drsné zachytenie reality. Naozaj by som nepovedal, že ma film Nórskej produkcie dokáže tak veľmi zaujať už od úvodného monológu v prvých sekundách a bude ma držať až do samého konca. Osobne som nenašiel snáď jediné hluché miesto, skôr naopak. Veľmi rýchlo som sa dostal do deju a vydržal v napätí až do záverečných titulkov. Pri niektorých scénach som na to pozeral s otvorenými ústami. Vynikajúce zachytenie drsnosti a naozajstného strachu v situácii hlavnej postavy.

Minulost se vrací (2009) (TV film)

Úvodná scéna super (aj keď trochu nelogická) a potom nič. Niekde po polovičke som to vypol.

Mission: Impossible II (2000)

Strašné. Začiatok veľmi dobrý, do toho všetkého Hans Zimmer. Ale potom? To že to režíroval John Woo, som sa dozvedel až po filme. Rozhodne nie som jeho vyznávačom, ale keď som zistil, že mal film pod palcom on, už mi to celé dávalo zmysel. Akcia bola neskutočne pritiahnutá (za Cruisove) vlasy. Woo to dobre dodžubal. Ako celok to nepôsobilo veľmi zaujímavo. Ku filmu som sa dostal po vzhliadnutí Ghost Protocolu celý v očakávaní, ale v porovnaní s tým, mi to prišlo ako paródia na celú sériu. A to hovorím predovšetkým o poslednej 20-30 minútovke, keď som sa neustále chytal za hlavu a pozeral s vyvalenými očami. Ale dávam 3*, veď je to predsa Cruisova MI. Aj keď jednoznačne najslabší diel série. MISSION IMPOSSIBLE TO UNDERSTAND JOHN WOO.