Absolvent (1967)

Dve veci ktoré ma "šokovali" na tomto filme: 1. Na tú dobu to musel byť celkom odvážny film, 2. Ako mohol hrať 20-ročného študenta 30-ročný Hoffman.

Hlásím svoji smrt (1988)

Dennis Quaid prilepený sekundovým lepidlom o Meg Ryan (áno, to myslím doslovne) vo filme s noir feelingom, ktorý má námetovo tak veľký potenciál, ale k jeho plnému využitiu rozhodne nedošlo. 4* len preto, že Dennis je môj obľúbenec - bez Dennisa by to bolo za 3*.

Země zítřka (2015)

Ako mohol TEN Clooney zobrať takýto film?? Museli mu naozaj dobre zaplatiť. 2* ale slabé.

Edison Drawn by 'World' Artist (1896)

Natočiť "film" o tom, ako človek niekoho kreslí (hoci aj EDISONA) a vďaka slabej technike nie je dokonca ani presne vidno "čo kreslí", je veľmi odvážny počin.

Paranormal Activity 3 (2011)

Opakovanie opakovaného vtipu nie je smiešne, rovnako ako opakovanie opakovaného hororu. Nič originálne, dopredu vieme presne čo príde (pokiaľ ste videli predchádzajúce diely) + dve otravné deti v ústredných úlohách. Ale posledná scéna naozaj strašidelná.

Paranormal Activity 2 (2010)

Ako sa hovori "opakovaný vtip nie je smiešny", tak by sa dalo povedať aj "opakovaný horor nie je strašidelný".

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Dopredu hovorím - som fanúšikom tejto filmovej série. Ale...jedným slovom: NUDA. Najhorší diel série. A to sa jedná o VYVRCHOLENIE. Pokiaľ nie ste nadržaná teen fanúšička, ktorá čítala všetky knihy, ísť na tento filmový počin do kina, sú vyhodené peniaze (doma si to v dabingu kludne pozrite). Prehnaná dĺžka filmu, kde poväčšine prebiehajú len nudné dialógy. Väčšinu filmu som pozeral na hodinky, kedy to končí. Celý čas som len počúval akési hrdinské reči a "prezident Snow sem, prezident Snow tam" (a do toho ten jeho chuchňavý hlas - už som si vážne hovoril "Katniss zabi ho", aby som mal od toho pokoj). Tak zbytočné naťahovanie filmu, kde som mal pocit, že sa to snažia umelo preťahovať ďalej cez 2 hodiny, zbytočnými a ničím nehovoriacimi scénami ako "Katniss ide do lesa, kde vystrelí z luku smerom ku oblohe a scéna sa končí". O úplne poslednej scéne filmu ani nehovorím...Posledné 2 časti Hunger Games sú jednoznačne najslabšie (a to by človek čakal presný opak). Nerád dávam takýto koment, kedže opakujem, som fanúšik nielen tejto série, ale aj Jennifer, ale toto nie je Harry Potter, že posledný diel potrebuje mať 2 časti.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Veľmi slabé 4*. Dokonca sa čudujem, ako som dokázal dať až tak vysoké hodnotenie. Suverénne som čakal TOP (niečo ako Kingsman), ale toto bolo veľké filmové sklamanie. Stále mám z polovice pocit, že tie 4* som tam narval akosi nasilu.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Pokiaľ som predošlému dielu vyčítal akciu miestami pritiahnutú za vlasy, čo mám povedať pri sedmičke? Toľko nereálnej akcie ako tu som veľmi dlho nevidel. Niekoľkokrát počas filmu som si hovoril "tak toto už neprežije", ale Walkerovi s Dieselom sa to vždy podarilo. Ako celok ma však dejovo film bral od samého začiatku až do konca a napriek najdlhšiemu dielu série som osobne nezaznamenal hluché miesta. Aj napriek veľmi prehnanej akcii musím dať 5*. Keby neviem, že Walker nestihol dotočiť všetky scény osobne, ani to nezistím. V tomto smere naozaj skvelá práca, ktorá sa pre jeho pamiatku naozaj cení. Taktiež kvalitný soundtrack s fantastickou emočnou "See you again" od dvojice Wiz Khalifa & Charlie Puth na záver.

Ona (2013)

Tak blbý námet filmu som už dlho nevidel (ale je pravda, že v poslednej dobe som veľa filmov nevidel). Film o tom, ako v budúcnosti ľudia majú partnerské vzťahy (namiesto s ľuďmi) s operačnými systémami a navzájom sa milujú. WTF?? Aj napriek mojej obľube Joaquina Phoenixa nemôžem dať viac ako 2* aj keby som chcel, pretože tento hlúpy námet robí tento film miestami nepozeratelným.