Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film) odpad!

Jeden z najhlúpejších filmov, ktoré som videl (videl / nevidel) a zrejme moje najrýchlejšie hodnotenie filmu (po 11 minútach som to vypol - viac sa nedalo).

Hačikó - příběh psa (2009)

Skvelé (veľké) emócie, skvelý pes, skvelá hudba. Skutočne pochopí ten, kto má psa.

Noční recepční - Epizoda 3 (2016) (epizoda)

Tom Hiddleston is not Bond part 3. Pri treťom diely už sranda bokom. Konečne sa dostávame do série prostredníctvom z popisu seriálu tak očakávanej reálnej infiltrácie pána manažéra do Laurie-ho organizácie. Manažér sa už usídľuje v blízkosti luxusného bazénu španielskeho letného sídla priekupníka so zbraňami a postupne si to tam vymeriava pre svoje najbližšie skryté účely (ja som to hovoril už pri prvom dieli, že raz do toho bazénu určite skočí!). Seriál konečne dostáva očakávané napätie.

Noční recepční - Epizoda 2 (2016) (epizoda)

Tom hYdlston "Bond audition part zwei" (len to nie prosím - len žartujem na margo toho, čo píše twitter). Na začiatku som si myslel, že sledujem iný seriál. Presunuli sme sa dejovo do Španielska. Keď sa po chvíli objavil Laurie Hugh, potvrdilo mi to, že stále sledujem tohto Nočného manažéra (aj keď zatiaľ bez jeho fyzickej prítomnosti). Začiatok dielu zaujímavejší, ako celý prvý diel dokopy (žeby preto, že zženštelého hYdlestona vidno len z poza dverí? - a zrazu sa zjaví jeho naozaj drsný výraz v tvári, v ktorom vidno, že náš bazénový manažér sa mení v naozajstného drsňáka, čo sa snaží potvrdiť aj v ďalších scénach tohto dielu). A tak prichádzajú prvé okamihy, kde náš žubrienkový Nočný plavčík naznačuje, že ho treba brať ako someliera (teda pardon hoteliera) naozaj seriózne. Dokonca vidíme v pozadí aj známu to budovu z bondoviek - centrálu MI6 (len ho prosím nespájajte s potenciálnym Bondom. To by nešlo). Druhý diel určite zaujímavejší ako nič nehovoriaci prvý. Pomalým krokom sa dostávame do seriálového deju, ale zatiaľ mne osobne stále chýba viac (stále čakám na scénu, kedy začne plávať v mene obojživelníka v niektorom z dostupných bazénov - určite taká časom príde). Možno sa toho viac dočkám v parte 3. Mám tušenie, že tam sa už dočkáme aj toho sľubovaného seriálového napätia.

Noční jízda (2013)

Film sa mal radšej volať "Locked in a car" a mali predstierať, že je v tom aute tých 85 minút zamknutý - malo by to lepší náboj (napríklad, že Liam Neeson sa mu schoval s kľúčmi do kufra). Na začiatku filmu sledujeme ako si stavbár Hardy sadá do Bí eM DablJú, celý čas neustále telefonuje striedavo s čoskoro rodiacou manželkou, alebo vybavuje telefonáty o betóne (normálny stavbársky betón, žiadna metafora) a do konca filmu už z toho auta nevystúpi. Manželka po pár minútach porodí a film zrazu náhle na moje prekvapenie len tak bez nejakého vyvrcholenia skončí. Vážne som čakal, kedy z kufra vybehne nejaký Liam Neeson hľadajúci dcéru, alebo niečo, čo by samotný dej oživilo. SPOILER: Nevybehol. Pozitívom je to, že film je naozaj krátky.

Noční recepční - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

V čase vzniku tohto seriálu sa už mesiace dozadu povrávalo po okolí, že hYdleston by mohol byť jedným z kandidátov na nového Bonda, po odchode Daniela Craiga (bol som na neho zvedavý - v Thorovi bol otrasný, ale to bolo rolou, ktorú hral). Aspoň že na rozdiel od druhého údajného kandidáta Idrisa Elbowa, nie je hYdlestoń černoch a mal by na to aspoň v čase prebratia role prislúchajúci vek. Dúfam však, že on nový Bond nebude. Oblek v ktorom sa premáva neustále nočným hotelom mu však sadne dobre, ale pôsobí na mňa miestami zženštelo (asi jedol veľa sójových tyčiniek a neviem či mu tu natreli melír, alebo sú to jeho prirodzene vlasy). V podstate behá bezducho po hoteli sem a tam okolo nočného bazénu, vyzerajúc jak žubrienka, ktorej nalepili vlasy, ale dejovo mám pocit, ako keby sa nič nedialo. Herec je to ale určite dobrý, o tom niet pochýb. Miestami mi pripomína obojživelníka, neustále pobehujúceho okolo bazéna. Pri scéne zo Švajčiarska som mal pocit, že každú chvíľu skočí do toho bazénu a...keby začal dýchať pod vodou, vôbec by ma tým neprekvapil. Určite je to jeden z dôvodov, prečo pozerať tento seriál ďalej, mám pocit, že sa takej scény ešte v niektorom z ďalších dielov dočkáme. Pri scéne kde telefonuje som si všimol, že ruky má hebké ako dieťa. To neviem či v tej scéne hral jeho ruku (detský) kaskadér, alebo si krémuje ruky Niveou. Stále mu musím pozerať na tvár (a to nie som gej). Má ju vyslovene zaujímavú. Ako žena. Zvláštnosť prvého dielu, okrem toho, že je nezaujímavý je aj v tom, že koniec je useknutý uprostred rozhovoru tohto Manažéra nočného bazénu. V podstate neviem, ako diel skončil, pretože zrovna som mu nevenoval pozornosť...a on sa vtedy zrazu nečakane vypol. Prvý diel veľmi nezaujal, ale určite dávam šancu ďalším, verím, že sa to rozbehne. Neviem, či bol divnejší ten herec, alebo tento prvý diel (jasné že to viem - ten herec. Veď stále som mu musel pozerať na tvár ako keby sa nakrémoval nejakým zjemňujúcim krémom na túto rolu. Zistite mi, kde to kupuje). Som každopádne zvedavý, či vyjde aj na slnko niekedy počas série, alebo sa stále bude schovávať pred slnečnými lúčmi v interiéroch (možno že ten krém, ktorým ho natierajú, má interakcie so slnečným žiarením, tak ho zatvorili v noci do bazénu...pardon do hotelového interiéru). The Night Pool Manager. (BERTE PROSÍM NA VEDOMIE, že komentár vznikal na prvého apríla).

Sharpův orel (1993) (TV film)

Neuveriteľne neuveriteľné boje. Film musel mať zrejme veľmi malý rozpočet nakoľko celý pôsobí ako vyňatá groteska zo Saturday Night Live. Celé prostredie pôsobí ako keby sa natáčalo niekde "na záhrade" za domom. Avšak herci sa snažili, čo im sily stačili, dá sa na to pozerať.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

[SPOILERove hodnotenie] STAR WARS JE SPÄŤ! Z tak dlho očakávaného návratu tejto klasiky som mal zmiešané pocity. Samozrejme, že som sa tešil, ale niekde vo vnútri som mal chuť bojkotovať tento film. A to z dôvodu tej pozornosti, ktorú všade vzbudzoval, tie očakávania toľkých ľudí. Z trailerov som mal pocit, že kvalite minulých filmov sa to priblížiť nedokáže, respektíve upútať diváka tým pravým Star Wars spôsobom. Preto aj moje očakávania už neboli také ako pôvodne. Mýlil som sa. Avšak nie všetko bolo tak dokonalé. PLUSY: Film má všetko, čo pôvodná stará trilógia obsahovala. Od pôvodných postáv, cez hudbu, zvuky, feeling a dokonca aj prestrihy jednotlivých scén. Veľkým pozitívom tohto filmu je postava REY (Daisy Ridley), ktorá v sebe sľubuje obrovský potenciál potiahnuť tieto nové diely (teda aspoň pre mňa) a označil by som ju za herecký objav 2015. Ako potenciálny budúci Jedi veľmi uveriteľná. MÍNUSY: Odniekadiaľ sa zoberie akási mapa zobrazujúca planétu, na ktorej sa ukrýva Skywalker. Kto vyrobil tú mapu? A z akého dôvodu? (možno mi to len ušlo) A ako Rey v poslednej scéne vedela, kde presne na tejto planéte sa Skywalker nachádza? Najväčším mínusom však pre mňa ostáva KYLO REN. Emocionálne labilný Sith s tvárou teenegera (bol som veľmi prekvapený, keď som zistil, že ten herec má 32), ktorého postava zo začiatku funguje ešte tak ako má, ale po tom, čo si začal neustále doslova na požiadanie (!) skladať masku z tváre, ktorá vytvárala aj spolu s jeho hlasom okolo tejto postavy tajomno, sa všetka tá mysterióznosť a strach vytratila (Adam Drive herecky však úplne v poriadku). A aby som na záver ešte nezabudol...ako je možné, že Finn a Rey, teda ľudia bez Jedi výcviku, dokážu zvádzať (teda predovšetkým Rey) súboje so svetelným mečom tak, že Sithovi s výcvikom dokážu spôsobiť problémy. Toľko k hodnoteniu filmu, som pomerne nadšený, teším sa už teraz na VIII. a IX. PS: CRAIGOVE CAMEO STORMTROOPERA PERFEKTNE (samozrejme podľa hlasu som ho spoznal okamžite :)

Stepfordské paničky (1975)

Pozrite prvých 30 minút, pretočte na posledných 30 minút a o nič neprídete. Takto vám stačí pozrieť tento film. To čo sa nachádza medzi tým ako by totiž stálo na jednom mieste.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ako fanúšik takýchto počinov typu (ako by povedal POMO) BATMAN V SUPERMANOVI nemôžem dať menej ako 5*, ale priznávam sklamanie zo samotného filmu. Zrejme zlá voľba režiséra, pretože duo Cavill/Cucflek je vynikajúce, taktiež námet je dobrý, ale dalo sa (a malo sa) z toho vyťažiť viac. Som presvedčený, že keby tento film točil Nolan, bola by to taká PECKA, aká by si aj zaslúžila byť. Oproti Nolan-ovému modernému trilerovo ladenému Batmanovi mi prišiel tento ako návrat ku komixovke (a to je zle? No po navyknutí na štýl toho novodobého trochu aj áno). Ale tak či tak, u mňa to na 5* (aj napriek výhradám) stačilo.