Kancl (2001) (seriál)

Jednym slovom, Ricky Gervais je FAMÓZNY.

Poslední objetí (1979)

Film s veľmi dobrým námetom ale ako celok tomu niečo chýbalo, čakal som od toho niečo viac. Síce slabšie ale predsa len 4*. 3 za samotný film a 1 naviac za celkovú atmosféru filmu a Scheiderove parádne 2 obleky, ktoré medzi sebou striedal celý film. Mohlo sa to skor volat "Muž s dvoma oblekmi" alebo "Man in the beige suit" keďže za celý čas sme ho v ničom inom nevideli. Na chvíľu vytiahol pre zmenu iné nohavice ale dlho v nich nevydržal, znova sa prezliekol späť. Scheider ako postava zaujímavý a herecky presvedčivý.

After: Polibek (2019)

55%? To kde zobralo? Musel som to vypnut.

24 Hodin: Nezastavitelný (2017) (seriál)

Veľmi slabý odvar oproti pôvodnej 24-ke. V podstate tak podobné a zároveň úplne odlišné. Hlavný hrdina sa s tým pôvodným nedá porovnať. Najvačšie pozitívu je pre mňa návrat Tonyho Almeidu, ale bohužiaľ až v čase, keď seriál prestával držať moju pozornosť. Hodnotil by som ako priemer. Keby nevidím pôvodný seriál, hodnotím pravdepodobne lepšie.

Trable o Vánocích (2015)

Nemám rád filmy, kde kecá do toho rozprávač a ešte k tomu keď táto komédia ani veľmi vtipná nie je...a pri tom ten námet má taký potenciál.

Nejlepší zabiják (2016)

Šablóna posledných Seechalových filmov: objemná postava, oranžové okuliare na blokáciu modrého žiarenia, kožená bundička, plastické vlasy, pomalá chôdza a minimalistické pohyby, takmer žiadne výrazy tváre, zneškodňovanie protivníkov prostredníctvom skrúcania zápästia, C-čkoví herci a vzhlad filmu...to všetko tu bolo. V podstate to isté, čo v každom jeho filme z tohto obdobia. Ale ja sa na to proste rád pozerám.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Som zvyknutý, že s každým novým dielom môžeme očakávať väčšiu a väčšiu dávku trápnosti, čo mi ale v konečnom dôsledku pri tejto sérii vôbec neprekážalo....ale čo je veľa to je málo. A Dizel mi tu už začínal pomaly ale isto prekážať. Menej ako 5* som naposledy dával štvorke, ale aj tak sa teším na pokračovanie.

Ochránce spravedlnosti (2016)

Majster boja z blízka,s nadváhou hrajúci 80 ročný Stephen Segl, melie z posledného. V tomto filme nám už ani veľmi neponúka jeho obľúbený boj z blízka a vsádza radšej na pohodlnejšiu streľbu z diaľky za pomoci sniperky, pričom prvých 40 minút filmu nepovie ani slovo, aby nám v zápätí vo finále ponúkol 2x po 15 sekúnd bitky s nepriateľom, pričom polovicu tej prvej robil dosť okato za neho značne subtilnejší a mrštnejší kaskadér (mohli pre uveritelnosť aspon vybrat rovnakú váhovú kategóriu) a pri tej druhej krúžil 14 sekúnd z celej akcie zápästím so žabikláčom v ruke jak ringišpíl, aby následne za jednu sekundu zarezal protivníka jak mäsiar. Za zmienku stojí aj neuveritelne zlé CGI pri scéne s vrtulníkom (ako náročné asi môže byť natočit rozhovor 2 ľudí vo vrtulníku? No asi dosť) a efekty miestami na úrovni študenta prvého ročníka VŠMU. Pri tomto tempe klesania úrovne jeho filmov (ale ja mu ich žeriem aj tak) som zvedavý čo nám ponúkne v tom ďalšom...bude nebodaj už len ležať v posteli pri tablete ako hacker?

Kartel smrti (2016)

Potreba Majstrovej postavy (áno, tak som práve nazval Seggela) v tomto filme je asi ako makové lízatko. Začiatok vyzerá klasicky, ako ďalší akčňák v podaní Majstra (píšem s velkým M, lebo je to majster bojových umení), lenže potom ho film na veľmi dlhé minúty uprace do kancelárie za porno kameru...teda pardon...kameru a stane sa z neho na 3/4 filmu kancelárska krysa, ktorá len vypočúva svojho podriadeného. Keď si už myslíte, že v tomto filme je Majster najviac zbytočný z celej svojej bohatej filmografie, majster sa postaví od stola, vypýta si dva 6-členné tímy (z toho máte až zimomriavky keď to povie - tá predstava že sám ide konečne tiež niečo spraviť vás doslova vzruší a to myslím teraz naozaj) a v štýle koblihy s nadváhou si dá jeden inteligentne minimalistický "fajtík" s protivníkom s ľahkosťou jednohubky pri raňajkách. Mám dve teórie prečo celý čas len sedel u stolu a nehýbal sa. TEÓRIA1: Zrejme už sa nevládze hýbať, ale producent je jeho švagor a tak ho obsadili z úcty k nemu aspoň do takejto role, aby mu dali zarobiť. TEÓRIA2: Rátalo sa s ním ako s hlavnou postavou, ale pri natáčaní prvej scény sa zranil a tak počas jeho rehabilitácie, kedže je producent jeho švagor, mu ušili na mieru aspoň nanovo vymyslenú rolu kancelárskej krysy, aby nedošiel o kšeft. Ku koncu, keď bol schopný chôze, s ním potom dotočili jednu light akčnú scénu na oko diváka alá "som korytnačka s krunýřem spredu aj zozadu." Ja proste seagalovky z roku 2016 milujem!

Na špatné straně hlavně (2016)

DEJ: Obézny vorvaň v obleku s oranžovými okuliarmi a vlasmi z plastelíny...teda pardon Stifn Sígl zachráni na parkovisku striptérku. WOW. To musela byť bezpochyby najlepšia scéna filmu, ktorú som však nevidel, keďže som v tom čase automatickým ladením hľadal JOJ Cinnamon na televízore. Ďalej som už videl ale takmer všetko a tento film mi ponúkol už len Seagala, ktorý sa ledva hýbal a tak len tak na oko - veľmi minimalistickými spôsobmi (len pohybmi rúk) zneškodňoval protivníkov. Asi je to tak, že čím objemnejší ten herec (Seagal)...teda chcel som povedať - čím novší má film, tým väčšia kravina, ale zato lepšia sranda. Podľa mňa tento film ani nie že nešiel do kín, ale nemohol výjsť ani na DVDčku, maximálne tak na CDčku k PC.